Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożyska ślizgowe dźwigni wahacza.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Łożyska ślizgowe dźwigni wahacza.

    Witam. Dzisiaj w Olsztynie motocykliści już śmigają. Ja również już wszystko przy moto skończyłem, więc zacząłem zakładać koła. Założyłem naciągnąłem łańcuch, no i tak sobie ruszam wahacz góra dół. Patrze a tam luz. Na końcu wahacza mniej więcej 4 cm ruchu. Wyciągnąłem wahacz, no i faktycznie łożyska ślizgowe "kiwaczki" mają luz. Igły są praktycznie w idealnym stanie. Co robić? Da radę kupić nowe tuleje i sworznie, czy tokarka i do roboty ? Czy może tylko obrócić sworznie inaczej i jazda?





    To była chyba jedyna nie ruszana rzecz. Moto czeka tylko na bak i plastiki. A w Olsztynie już można jeździć :/.


    #2
    Wszystko możesz kupić w ASO ale radził bym dokładnie pomierzyć co i jak i ew dotoczyć wyrobione elementy skoro igiełki i sworznie są dobre, tulejki z brązu B101 z dodatkiem fosforu i po sprawie, tylko nie za ciasno bo się zatrze wszystko.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Idzie to dostać w normalnym sklepie?

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
        Idzie to dostać w normalnym sklepie?
        Toć Ci pisze kolega, że dotoczyć trzeba z brązu
        A w sklepach chyba nie toczą
        Jutro wracam, to w weekend popatrzymy co i jak, może Ci dotoczę
        Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
        Loud pipes save lives...
        https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

        Komentarz


          #5
          Chodziło mi o sklepu typu larrson itp. No właśnie Darku taka sprawa że mój tokarz niedostępny przez miesiąc :/.

          Sworzenie też by się przydało jakoś mądrze oszlifować. Wtedy tuleje nadwymiarowe dać.
          Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

          Komentarz


            #6
            Do sprzętów typowo terenowych są takie rzeczy w zamiennikach, ale do XTZ nie spotkałem. Niemniej poszukaj w katalogach Olka (All Balls, Pivot, etc.) - może coś będzie (może od TT pasuje?), może maila posłać...
            W Larssonie z tej kategorii masz tylko tyle: http://www.larsson.pl/index.php?c=od...%B3&bid=111759
            sigpic

            Komentarz


              #7
              U Olka są tylko zestawy łożysk igiełkowych Allbals albo QMP a tulejek brązowych nie dostaniesz poza ASO, jeśli sworznie są dobre tzn trzymają wymiar (nie mają owalu) to wystarczy dorobić nowe tulejki, wcisnąć i rozwiercić na odpowiedni wymiar, jeśli będziesz sam rozwiercał nie używaj rozwiertaka nastawnego tylko poszukaj sobie gośćia który ma rozwiertak rozprężny, unikniesz wtedy stożka w rozwiercanych tulejkach. Jak nie masz doświadczenia najlepiej daj to na warsztat żeby rozwiercili wciśnięte tulejki na maszynie bo tylko wtedy zachowa się najdokładniej prostopadłość osi otworu tulejek do całego kiwaka.

              rozwiertak nastawny http://www.swistak.pl/a4190369,ROZWI...6-25-54mm.html

              rozwiertak rozprężny http://www.techni.pl/d625_ROZWIERTAK...NY%20NRZf.html
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                48 zł- 90386-20120 tuleja
                54 zł - 90380-14095 sworzeń
                63 zł - 90386-20123 tuleja
                53 zł - 90387-122J6 sworzeń
                Ceny z Yamahy, czyli jak ktoś ma namiar $$ nie taka zła cena.
                Pomierzyłem i wychodzi że są to w miarę standardowe rozmiary łożysk ślizgowych, 20x23x16 jedna para, druga 20x23x18. Łożyska ślizgowe o wymiarze 20x23x20 albo 20x23x15 kosztują kilka zł.

                Jest wiele katalogów łożysk ślizgowych (tulejek), bez problemu można to dostać np. http://www.abcnc.pl/file/tup-tuf/tup.pdf
                Jeden sworzeń jest zjechany, drugi całkiem dobry. Spróbuję dobrać coś od tłoków i nawiercić otwór smarujący.

                Komentarz


                  #9
                  Witam ponownie. Dzisiaj odwiedziłem Olsztyński sklep Albeco. Łożyska dostałem w takim samym rozmiarze jak Yamahy za niebotyczną kwotę 2 PLN / sztuka.


                  Stare i nowe łożysko. W większym elemencie są łożyska o rozmiarze 20x23x20, w mniejszym 20x23x14, ja wziąłem cztery dwudziestki, i przeszlifowałem dwie do wymiaru.




                  Miniprasa:


                  Przy okazji zmiana ślizgów na te z żuka.



                  Komentarz


                    #10
                    Kaytec gdzie kupiłeś te tuleje od Żuka bo ja jakoś nie mogę ich dorwać. W Albeco kupowałem ostatnio łożyska i uszczelniacze do zabieraka i tylnej piasty, bardzo duży wybór mają w Alfa Płock na Stalowej 7.
                    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                    Komentarz


                      #11
                      Moto Land Olsztyn


                      Gość ma tego całe pudło. Sztuka 3.5

                      Komentarz


                        #12
                        Kupiłem te tuleje sklepie motoryzacyjnym róg Kopernika i Mazurskiej obok sklepu motocyklowego po 3 złocisze.Facet zapytał mnie do czego mi to potrzebne odpowiedziałem że do Tenery to się ubawił

                        Komentarz


                          #13
                          Ja byłem mówili że "ni ma".

                          Komentarz


                            #14
                            Mieli tylko gdzieś w magazynie i dopiero na drugi dzień były w sklepie, gostek mówił nawet że ma 6 szt. bo ktoś się pytał o nie i też nie do Żuka ani Nysy pewnie mówił o tobie

                            Komentarz


                              #15
                              Mi tez mówił że ktoś pytał, to zamówili. Mówił że jutro będzie. Czyli wczoraj.

                              Sprzedawca pewnie myśli co za ludzie

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X