Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Manetka od ssania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Manetka od ssania

    Witam!
    Kupiłem xtz 660 bez manetki od ssania (mam saną linkę) i mam problem ze znalezieniem tej manetki, pisałem do ludzi sprzedających xtz na części, ale niestety nikt tej manetki nie posiada... Orientujecie się może z jakiego innego motocykla można dopasować taką samą manetkę?

    Z góry dzięki za pomoc

    #2
    Na pewno dobrze zadałeÅ› im pytanie, bo manetka to chyba nie jest. Nie wiem jak to nazwać, może ktoś rzuci jakąś bardziej adekwatną nazwę
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Chodzi mi o ten "pstryczek" na kierownicy który służy do ciągnięcia linki od ssania, ale jak to się fachowo nazywa.. to nie wiem :/

      Komentarz


        #4
        może cięgno sania

        Komentarz


          #5
          Próbuj szukać wśród XT600 - mają niemal takie same gaźniki.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez dartirwroc Zobacz posta
            może cięgno sania
            cięgno to linka, ale poszukaj w necie hasła "choke cable"
            U mnie wyszło coś takiego:
            http://www.wemoto.com/parts/picture/HL-818383/
            http://www.wemoto.com/parts/picture/HL-815345/
            http://www.wemoto.com/bikes/Honda/CX...e/Choke_Cable/

            Choć nie wierzę, żeby nie mieli z tych 660-tek na części.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Tak samo jak ja śrubkę szukam M5 x 130. Nikomu się drobnicy nie chce wysyłać po prostu.

              Komentarz


                #8
                loq pytaj może o dźwignię ssania... Kaytec, chodzi Ci o M5 x 1,3? Osobiście pierwsze słyszę o takim rozmiarze jak M5 x 130. Standardowy gwint M5 ma skok równy 0,8 mm i z doświadczenia oraz mundrych tabelek wiem, że większego skoku nie robi się przy tak małych średnicach, co najwyżej mniejszy 0,5. Tu masz fajnie rozrysowane i tabelkę gwintów:

                gwint, metryczny, 010100, 01010001, 01010002, 01010003, 01010004, 01010005, 01010006, 01010007, 01010008

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez dex Zobacz posta
                  loq pytaj może o dźwignię ssania... Kaytec, chodzi Ci o M5 x 1,3? Osobiście pierwsze słyszę o takim rozmiarze jak M5 x 130. Standardowy gwint M5 ma skok równy 0,8 mm i z doświadczenia oraz mundrych tabelek wiem, że większego skoku nie robi się przy tak małych średnicach, co najwyżej mniejszy 0,5. Tu masz fajnie rozrysowane i tabelkę gwintów:

                  http://pkm.edu.pl/index.php/polocenia-obl/51-01010002
                  Kolego Dex ale oznaczenie M5x130 to śruba z gwintem standardowym M5 i długości 130mm, mi się zdaje że to o to chodziło koledze Kaytek.
                  W ASO na pewno będą mogli zamówić taką śrubkę trzeba tylko podać numer katalogowy i po sprawie, koszt to inna sprawa.

                  Kolego loq zadzwoń do obojętnie jakiego handlarza który ma rozebraną małą albo dużą teresę i na pewno jak powiesz że potrzebne ci cięgno od ssania będą wiedzieli o co chodzi, napisz tez do karolnd z forum, powinien mieć.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Chylę czoła i przyznaję się do błędu kolego Marcinie. Pobudki o 3:50 mi nie służą jak widać i nie załapałem że chodzi o długość gwintu. W takim układzie podpowiem, że jeśli nie musi to być śruba o większej twardości (standard to HR 5,5), to polecam Leroy-Merlin, Castorama lub inny Praktiker. Mają śruby niezłej jakości w wielu rozmiarach, pod różne klucze i w mikro cenach
                    Jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego, to poszukaj dobrego sklepu metalowego.

                    Komentarz


                      #11
                      A ta tenerka bez tego ssania to ze Świnoujścia? jeśli można wiedzieć.

                      Komentarz


                        #12
                        Nie ze Świnoujścia, kupiłem ją w okolicach Opola

                        Komentarz


                          #13
                          Też zaginął mi uchwyt ten okrągły od ssania. Od wibracji śrubtak sie wylatał i uchwycika nima. dorobiłem z ładnej mosiężnej rączki od szafki niemal identycznego kształtu jak oryginał.

                          Komentarz


                            #14
                            Już ten temat linki ssania rozwiązałem. Nie wiem czy nazywa się "cięgno, linka, manetka czy może choke cable" ale to chyba nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że możesz albo pofatygować się osobiście albo poszukać w katalogu on-line np w larssonie i pod hasłem linka ssania znajdziesz bez problemu.
                            Ja znalazłem, kupiłem (chyba za 16 zł) zamontowałem, i działa. Jest troszkę dłuższa niż oryginał ale to nie problem. Powodzenia

                            Komentarz


                              #15
                              Mam pytanie: czy 100zł za tą dźwignię wraz z linką to normalna cena? Bo napisałem do kolejnego allegrowicza i odpisał, że ma w cenie 100zł+15 wysyłka

                              Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTQ2MDAwMw== , tylko czy to będzie pasować?
                              Ostatnio edytowany przez loq; 603.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X