Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie macie sposoby na demontaż kolektorów?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Dobra spawarka 230 swoje zrobi. W tym przypadku umiejętności też grają rolę. Kup sobie lewe wiertło 3mm, 3.5mm, 4mm i rozwiercaj szpilę małymi obrotami. W tak powstały otwór czasem wystarczy tylko wbić płaski śrubokręt i wykręcić klamota który poprzez otwór który w nim powstał nie napiera tak na gwint wewnętrzny, jak masz czym to podgrzej głowicę. Tyle teorii, ja kilka tak wykręciłem. A jak nie pójdzie to rozwiercaj co milimetr i nagwintuj sobie. Albo od razu rozwierć do 3mm iluśtam i nagwintuj pod M4 http://allegro.pl/m4-pret-gwintowany...857873427.html Nie będę strzelał, ale kolektory dokręca się z małym momentem, może się uda, a jeśli nie to próbuj pod większy kaliber szpilki.

    Komentarz


      #32
      małoś, potwierdzam, że twój sposób z rozwiercaniem i wbijaniem śrubokręta jest skuteczny Ja to robiłem w ten sposób, że gdy miałem zapieczone i złamane szpilki (M6) w głowicy to punktakiem nabijałem środek szpilki, potem wiertło 3mm i 4mm (ważne, żeby wiertło szło prosto w szpile) - ja miałem zdjętą głowicę i na stołowej wiertarce to robiłem. Na koniec wbicie płaskiego śrubokręta ,prawo, lewo i wychodziło. tym całym wykrętakom to nie wierze...chyba że jakś porządny. no i obowiązkowo przelecieć gwint gwintownikiem po udanej operacji i wskazane żeby nowe szpilki przesmarować smarem przeciw zapiekaniu w wys temp. aaa no i ja zawsze WD40 na bogato pryskałem ów zapieczone gwinty.

      Komentarz


        #33
        Wykrętak się poddał... w sensie ukręcił. A miał być taki dobry, niemiecki i w ogóle.
        Zostaje spawarka... tylko najpierw jakoś przetransportować do spawacza

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta
          Nie mam 380V, a na 230V to zwykłe elektrodowe. Gadałem ze znajomym który taką posiada (taką na 230V) i powiedział, że moc nie taka żeby spawać śrubunki i za mało miejsca na to żeby tą szpilkę poobsrywać spawami. Musze uwierzyć, bo sam się na spawaniu nie znam, a na spawarkach tym bardziej
          chłopie co on za pierdy ciśnie, ja mam tiga 200A na 230v i gdzie ci tam mocy zabraknie?! do takiej szpileczki

          Komentarz

          Pracuję...
          X