Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Crash Pady

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Crash Pady

    Hej.
    Czekam na opinie, czy crash pady zdaja egzamin w Teresce...?
    Chodzi glownie o ochrone plastikow przy drobnych parkingowych glebach i na malej predkosci w terenie... sila dziala punktowo i zastanawiam sie czy warto ryzykowac odksztalcenie kolyski/ramy, tym bardziej ze moje plastiki lata swietnosci maja dawno za soba... w terenie raczej wejda w glebe i w niewielkim stopniu je ochronia, ale na twardym moga pomoc, tylko czy nie odksztalca czego innego chroniac plastiki... no i jak z ich mocowaniem... chodzi mi o cos w tym stylu
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    #2
    Trocin nie kombinuj już

    W teresie to ci nic nie da, nawet nie mam pojęcia gdzie to można by zamontować żeby jak w jakimś plastikowym motorze miały chronić twoje plastiki, kup sobie od rootolfa gmole za 150zł niskie albo jak już na prawde chcesz w terenie latać to zapodaj sobie gmole od pawła555, wiem że grozi to odkształceniem kołyski ale kołyske kupisz za 100zł dobrą a owiewkę w oryginalnym malowaniu jeśli znajdziesz to będzie cud a w ASO jedna kosztuje 760 ale Euro , wiem bo do swojej miałem kupować i pytałem.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      W gmolach ktore robie zostal zmieniony punkt mocowania do ramy, oraz do kompletu dolaczone sa dodatkowe ceowniki zeby rozlozyc sile na jak najwieksza powierzchnie. Mysle ze teraz juz nie powinno wyginac kolysek, jak to mialo miejsce w pierwszych sztukach ktore zaczalem robic.
      Dorabiam Gmole, Stopki Centralne, Stelaże, Kufry Aluminiowe tel 661271442

      Komentarz


        #4
        a mozesz pokazac zdj zblizenie zmienionegu punktu: tzn w pierwszej i drugiej serii ?
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          #5
          Jeden z prezesów mojej firmy ma Bandita 1250S, miał założone crashpady dedykowane do tego modelu. Po lekkim ślizgu na asfalcie jest na etapie poszukiwania plastików do moto. Kolejny z prezesów jeżdzący Hornetem także miał podobną przygodę, ale nie posiadał żadnych zabezpieczeń- skutek to pęknięty dekiel silnika oraz chłodnica do wymiany.
          W niektórych moto się to sprawdza, jednak w teresie jakoś zastosowania nie widzę. Chyba jednak gmole bym wolał.
          hominis est errare, insipientis in errore perseverare
          Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

          Komentarz


            #6
            Pomysle jeszcze dzieki za opinie
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz

            Pracuję...
            X