Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana uszczelaniczy w przednim zawieszenu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Dzięki jesteście wielcy

    Komentarz


      #17
      Cześć, da się jakoś sprawdzić czy uszczelniacze są dobre? Wymiany samego oleju podejmę się sam, jednak jeśli trzeba będzie wymienić uszczelniacze, to wolał bym zawieźć do fachowca. Nigdy z lag mi nic nie ciekło, jedynie od jakiegoś czasu zaczynają się stuki przy szybkim przejeździe po nierównościach. Motocykl mam od ok. 4 lat i jeszcze nie robiłem nic przy lagach, nie wiem też kiedy ktoś wcześniej coś tam grzebał, możliwe że olej już się zbił i nie tłumi na nierównościach?
      Ostatnio edytowany przez darq13; 3107.

      Komentarz


        #18
        Jak nie cieknie to wymień olej i jeździj dalej.

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez darq13 Zobacz posta
          Motocykl mam od ok. 4 lat i jeszcze nie robiłem nic przy lagach, nie wiem też kiedy ktoś wcześniej coś tam grzebał, możliwe że olej już się zbił i nie tłumi na nierównościach?
          Przy takim zapuszczeniu zawieszenia to i tak trzeba to rozebrać do czyszczenia.
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez darq13 Zobacz posta
            Cześć, da się jakoś sprawdzić czy uszczelniacze są dobre? Wymiany samego oleju podejmę się sam, jednak jeśli trzeba będzie wymienić uszczelniacze, to wolał bym zawieźć do fachowca. Nigdy z lag mi nic nie ciekło, jedynie od jakiegoś czasu zaczynają się stuki przy szybkim przejeździe po nierównościach. Motocykl mam od ok. 4 lat i jeszcze nie robiłem nic przy lagach, nie wiem też kiedy ktoś wcześniej coś tam grzebał, możliwe że olej już się zbił i nie tłumi na nierównościach?
            Może też być łożysko główki ramy
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
              Przy takim zapuszczeniu zawieszenia to i tak trzeba to rozebrać do czyszczenia.
              Już to dawno chciałem zrobić, ale wiesz jak jest, dopóki się nic nie dzieje to się odwleka Będę wyciągał do zmiany oleju, ale rozbiorę tylko górę (bez rozdzielania lagi), wystarczy takie czyszczenie?

              PS. Faktycznie, nie pomyślałem o tym łożysku, a to stukanie tak właśnie z góry słychać, na początku myślałem, że to się lampy tłuką, bo miałem popuszczone.

              Komentarz


                #22
                Witam

                Aby nie tworzyć niepotrzebnie nowego watku dopinam się do tematu.

                Motocykt Yamaha Xt 600 ( 91r.0

                1. Podczas wymiany uszczelniaczy i rozkręceniu i czyszczeniu lag na czynniki pirewsze zauwazyłem że brakuje mi podkładkładki takiej jak na zdjęciu ( ta co "podrzymuje" panewkę )

                IMG_6192 (Medium).jpg

                Czy któryś z kolegów ma taką i chcialby się pozbyć ( forma platności do ustalenia ) i/lub czy wiecie gdzie to mozna kupic ( oprócz serwisu).

                2. Czy ( a jak tak to jak czesto ) nalezy wymieniac panewki ktore są w lagach?

                Będę wdzięczny za szybkie i konkretne info.
                Pozdrawiam
                Patryk

                Komentarz


                  #23
                  Samej podkładki nie kupisz nowej poza ASO, zadzwoń i zapytaj ile kosztuje, myślę że 30 PLN nie więcej.

                  Panewki wymienia się w chwili pojawienia się luzu w połączeniu suwliwym między rurą nośną a golenią.
                  Jeśli dba się o olej i wymienia na czas, panewki żyją znacznie dłużej.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez darq13 Zobacz posta
                    Będę wyciągał do zmiany oleju, ale rozbiorę tylko górę (bez rozdzielania lagi), wystarczy takie czyszczenie?
                    Nie.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      IMG_3101.jpg
                      Cos mi tu nie pasuje
                      Nie da sie dokręcic

                      Komentarz


                        #26
                        To taki żarcik?

                        Komentarz


                          #27
                          No niestety to nie żart. Poprostu nie mam pojęcia jak to poskladac tak aby ta sprężyna dala sie się wlożyc na tyle bym mógl dokręcic ta gorną nakrętke

                          Komentarz


                            #28
                            Wysuń tą lagę.

                            Komentarz


                              #29
                              No wlaśnie problem w tym, że ta laga nie plywa. tzn nie da się wysunąc bo jest skręcona od spodu.

                              Komentarz


                                #30
                                Jeżeli robiłeś wszystko tak jak jest to napisane w serwisówce to po przy maksymalnym wysunięciu lagi nie powinno być problemu ze skompresowaniem sprężyny i przykręceniem korka.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X