Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Renowacja Ramy /piaskowanie, gruntowanie, malowanie/

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Renowacja Ramy /piaskowanie, gruntowanie, malowanie/

    Czy jest na forum ktoś kto mógłby podpowiedzieć w jaki najlepszy sposób odnowić ramę ST? Chodzi mi o technologię jaką powinienem zastosować przy malowaniu aby uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do oryginału, mam na myśli przede wszystkim trwałość tego lakieru przez 20 Lat i oczywiście uzyskanie lakieru metalicznego.

    Pytam bo wiem, że większość maluje proszkowo, ale uzyskanie koloru metalizowanego z tego co wiem w tej technologi nie jest możliwe.

    #2
    piaskowanie - (nie szkiełkowanie lub śrutowanie) zaraz po tym malowanie proszkowe z wygrzewaniem w piecu - ważne jest aby po piaskowaniu nie dotykać tłustymi łapami ramy tylko od razu ją pomalować - żeby się żadna wilgoć nie dostała na ramę niepotrzebnie - ale to daje wynik połyskowy, lub matowy w zależności od farby a metaliczny ? nie wiem nie spotkałem się z tym ...

    pamiętaj o wszelkich gwintach

    Komentarz


      #3
      Napisz do Kowala, on dobrze pomalował ramę.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        Puntek a o co chodzi z tymi gwintami? Pisakować? Malować? Chronić?
        Ostatnio edytowany przez Yelon; 478.

        Komentarz


          #5
          Ramę wypiaskować i wymalować proszkowo nic lepszego i trwalszego nie wymyślisz, malowanie proszkowe też bardzo ładnie wygląda i jest trwałe.

          Komentarz


            #6
            Gwinty zabezpieczyć przed piaskowaniem i malowaniem i wszelkie miejsca z połączeniami pasowanymi ewentualnie gwinty poprawisz gwintownikiem i w ten sposób usuniesz ja tak robiłem zabezpieczyłem tylko miejscę na łożysko główki ramy i oski wahacza

            Komentarz


              #7
              uważaj by nie wypiaskowali i nie zamalowali numeru ! bo będzie masakra...

              do Kowala pisz najwcześniej za 3 tyg bo pojechał do Maroko
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #8
                Ale chodzi chyba o Kowala a nie o Kowala73

                Kowal73 co do Maroka popyla nic z ramą nie robił.

                Komentarz


                  #9
                  gwinty jak koledzy pisali zabezpieczać, ja u siebie zakupiłem kilo śrubek i powkręcałem do wszystkich widocznych i znanych gwintów licząć że śrubka na wyrzucenie będzie .
                  Uważaj dokładnie na gwinty, u siebie w AT miałem dwa rodzaje zwojów 1 i 1,25 albo coś takiego - czyli inna śuba inny gwint ( w sumie miałem 4 takie gwinty (różne)
                  Śrub nie wkręcaj do końca, bo różne piaskarki są i różnie główki śrub mogą potem wyglądać , do do numeru ramy zakleiłem po prostu folią izolacyjną i wytrzymała walenie piaskiem
                  ważne jest by starać się wydmuchać po piskowaniu ramę powietrzem co by nie zamalować piasku potem ale w sumie niczemu to nie powinno szkodzić


                  a ha i pospawaj co trzeba przed pisakowaniem i malowaniem
                  Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46. Powód: ort

                  Komentarz


                    #10
                    A kojarzycie może panowie jakiś nr kodu farby na ramę?

                    Komentarz


                      #11
                      Zawieź ramę do zakładu, który zajmuje się malowaniem proszkowym. Prze malowaniem ramę wypiaskują dzięki czemu dokładnie pozbędą się zabrudzeń, które mogłyby spowodować, że farba po malowaniu by odpryskiwała. Potem pomalują dokładnie ramę i gotowe. Malowanie proszkowe moim zdaniem jest najlepsza metoda jeśli chodzi o malowanie ram itp. Poprzez malowanie proszkowe rama będzie się dobrze prezentować i nie będziesz musiał jej oddawać do malowanie znowu za rok bo farba nakładana tym sposobem jest trwała.
                      Victus- malowanie proszkowe

                      Komentarz

                      PracujÄ™...
                      X