Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gmole XTZ660 Prośba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Kuba dzięki za zdjęcia. Ma tylko jedno pytanie, czy po zastosowaniu grubszych płaskowników nie trzeba zmieniać tych śrub pod które montowane są gmole?
    Dorabiam Gmole, Stopki Centralne, Stelaże, Kufry Aluminiowe tel 661271442

    Komentarz


      #17
      Trzeba.
      Ale musiałem też zmienić śruby przed wspawaniem tych dodatkowych płaskowników, tak więc niezależnie od grubości płaskowników śruby i tak trzeba zmienić.
      Wieczorem w domu zmierzę długości nowych śrub i je tutaj podam.

      Jeszcze jedno - póki co nie mam gwarancji, że wprowadzone modyfikacje uczynią gmole pancernymi, jednak to był chyba jedyny sposób na ich wzmocnienie.

      Przy robieniu nowych gmoli od razu dałbym grubsze, najlepiej hartowane płaskowniki.

      pozdr

      Komentarz


        #18
        Za mocne to one też być nie powinny żeby całej energii uderzenia nie przenosić na ramę i mocowania silnika
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #19
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #20
            No z tymi owiewkami to jakiś przekręt robią w serwisie, dzwoniłem do poland position w wawie zapytać ile by kosztowała prawa boczna owiewka mocowana do zbiornika czyli ta co ją gmole najlepiej osłaniają i powiedzieli mi ponad 700euro za sztukę jak to usłyszałem to od razu zacząłem się śmiać, wiem że ona już jest gotowa do założenia, kupujesz i montujesz ale nawet jak bym miał kupić całą owiewkę z innego mot w innym malowaniu i pomalował ja u jakiegoś dobrego lakiernika myślę że w 500zł by się to zamknęło, no ale nie od dziś wiadomo że serwis yamahy jest jednym z najdroższych
            dlatego moją decyzją jest kupno gmoli od Pawła już niedługo.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
              Za mocne to one też być nie powinny żeby całej energii uderzenia nie przenosić na ramę i mocowania silnika
              No właśnie to też trzeba wziąć pod uwagę bo gmole można wymienić na nowe ( i tu wesprzeć polską przedsiębiorczość ) lub je wyprostować, a jak uszkodzimy ramę to będzie większy problem

              Komentarz

              Pracuję...
              X