Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Napinacz łancucha rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Napinacz łancucha rozrządu

    witam
    wyjalem napinacz i nie wiem jak go wlozyc zapadka w gore czy w dol bo nie zwrocilem uwagi
    prosze o pomoc
    pozdrawiam

    juz znalazlem jesli ktos by mial ten sam problem co ja to niech wklada zapadka w dol
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36. Powód: Proszę edytować posty a nie pisać jeden pod drugim.

    #2
    Jak odpaliłeś to podziękuj Bogu że Ci wałki nie przeskoczyły

    Komentarz


      #3
      ja miałem troszke główkowania bo mam silnik zapasowy od tdma i tam było zapadką w dół ale jak sprawdzałem w xtz to bytło zapadką do góry

      Komentarz


        #4
        Nie pamietam jak szła ta zapadka - góra czy dół.... trzeba popatrzeć w manualach do TDM i TRX, było gdzieś piękne zdjęcie prawidłewego ustawienia napinacza.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          A czy to ma jakieś znaczenie jak ustawimy napinacz? Nie będzie chodził prawidłowo w dwóch pozycjach?

          Komentarz


            #6
            Teoretycznie jest to bez różnicy, poniewaz stopka napinacza napina prowadnicę, jednak producent każe montowac w ustalonej pozycji.
            Może tu jakieś siły z niewielkim przemieszczeniem działają, aby zapadka pewniej popuszczała listwę zebatą w miarę zużywania się łańcucha rozrzadu.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              U mnie po wymianie łańcuszka i regulacji zaworów coś klekocze na wolnych obrotach od strony rozrządu. Występowało to też przed moją ingerencją. Przy demontażu napinacza zapadka była na dole, może spróbować go obrócić o 180 stopni?

              Komentarz


                #8
                Mi też coś lekko klekocze nadal... Możliwe, że to koła zębate kosza sprzegła, które zazebiaja się z czymś tam.... Nie przejmuję się tym
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Kumpel w 3VD ma to samo. Sprzęgło całe zmieniłem na 4TX bo u mnie wszystkie sprężyny były popękane.

                  Komentarz


                    #10
                    witam !
                    do Mateusz Woj a wszystkie zwoje sprężyn były w koszu? bo jak nie możesz mieć kłopoty w mojej kawałek wpadł między zęgatką sprzęgła a wału i pękło mi gniazdo wsadki łożyskowej sprzęgła , naprawiłem to ale będę musiał chyba wymienić kartery ... jak ktoś by miał to bym kupił,,

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez marcik Zobacz posta
                      witam !
                      do Mateusz Woj a wszystkie zwoje sprężyn były w koszu? bo jak nie możesz mieć kłopoty w mojej kawałek wpadł między zęgatką sprzęgła a wału i pękło mi gniazdo wsadki łożyskowej sprzęgła , naprawiłem to ale będę musiał chyba wymienić kartery ... jak ktoś by miał to bym kupił,,
                      Zapraszam do powitalni!
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        Poczytałem trochę forum TDM Zone i jeden z użytkowników polecił aby wykręcić dekielek z napinacza i ręcznie wycisnąć grzybek śrubokrętem. Z ciekawości tak uczyniłem i klekotanie z prawej strony ustało!!! Przed tym hałas był słyszalny w kasku a dzisiaj stoje z uchem przy rozrządzie i sam sobie nie wierze. Co dziwniejsze nie poczułem żeby zapadka przeskoczyła za kolejny ząbek. Wpadłem na pomysł żeby przerobić napinacz tak aby mieć możliwość regulacji wstępnego napięcia sprężyny. Co o tym sądzicie? Może po prostu wsadzić nowy napinacz od 4tx jeśli pasuje?

                        Komentarz


                          #13
                          Zobacz po numerach w katalogu częsci np.

                          Wina jest tu tylko i wyłącznie sprężyn, które wypychają listwę zęabtą.

                          A w jakim stanie masz prowadnice? He?
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #14
                            Ogólnie napinacz zmęczony trochę. znalazłem napinacz od 4TX za 50 zł i sie zastanawiam właśnie...

                            Komentarz


                              #15
                              no dobra. to jakie jest to dobre ustawienie? zapadką w dół?
                              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                              =>
                              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X