Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Blokada kierownicy w dużej ST?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Blokada kierownicy w dużej ST?

    Mam pytanie czy w dużej ST jest blokada kierownicy?
    Obudowa stacyjki jest już wytarta od kluczyków i nic nie da się odczytać o pozycjach kluczyka, przy włożeniu kluczyka da się wcisnąć lekko wkład ale w żadnej pozycji nie włącza się blokada, może po prostu jej nie ma?

    #2
    Jakoś tak wciskasz i przekręcając kluczyk kręcisz też kierownicą w lewo, dawno tego nie blokowałem ale na początku miałem z tym problem i myślałem że jest zepsute.

    Komentarz


      #3
      Jest: jak pisał wyżej robkri: obracasz kierownicę mocno w lewo (okolice ogranicznika - bolec musi w otwór trafić, więc czasem trzeba lekko kierownicą pomanewrować), po czym wciskasz kluczyk w gnieździe stacyjki i też obracasz go w lewo (jeśli nie chce "zaskoczyć" to właśnie ruszaj delikatnie kierownicą na obie strony). Za pozycją blokady kierownicy na stacyjce w lewo jest jeszcze jedna: światła postojowe (ta lubi się często przycinać).
      Wszystko jest w owner manualu opisane.
      sigpic

      Komentarz


        #4
        dokadnie jak Adam pisze: trzeba porusza kierownicą, nie zawsze chce wskoczyć
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          #5
          Mała dygresja,jeżeli blokada kierownicy nie była używana przez dłuższy czas(kilka lat powiedzmy) to potrafi zaskoczyć na amen,tzn zablokuje ale otworzyć to już nie za bardzo się chce...
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
            Mała dygresja,jeżeli blokada kierownicy nie była używana przez dłuższy czas(kilka lat powiedzmy) to potrafi zaskoczyć na amen,tzn zablokuje ale otworzyć to już nie za bardzo się chce...
            Pół bidy jak się zablokuję, w kierownica w domu, ale co zrobić jak się zablokuje w mieście
            .

            Komentarz


              #7
              Kiedyś blokada kiery zamarzła mi na mieście (pierwszy atak mrozu w danym roku) i musiałem się do własnego moto włamywać :/
              Taki dupereł jak blaszka "zatykająca" stacyjkę, gdy nie ma w niej kluczyka (a raczej jej brak) ma jednak spore znaczenie - w tym roku w LC4 miałem analogiczną przygodę, pod domem na szczęście.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Ja dziś odkryłem w 660, źe kolejna pozycja w lewo, po blokadzie kierownicy, to światła postojowe. Dobra rzecz na przegląd z nienormalnym diagnostą czy z innymi policjantami. Palą się pozycje na zablokowanej kierownicy i wyciągniętym kluczyku.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
                  Dobra rzecz na przegląd z nienormalnym diagnostą czy z innymi policjantami.
                  tego nie rozumiem ... jak nie działa zwykła pozycja to nie będzie działać też zapewne przy zablokowanej kierownicy
                  jak chcesz zatem zbałamucić diagnoste ?
                  ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                  FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                  Komentarz


                    #10
                    chyba chodzi o możliwośc pozostawienia motocykla na światłach pozycyjnych bez kluczyka w stacyjce,bo o ile pamiętam w stosunku do samochodów taki wymóg istnieje
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      Tak, właśnie o to mi chodzi, jest to wymagane nie tylko w motocyklach ale też w motorowerach.

                      ps. Wymagane w "", ponieważ wymagają tego nienormalni diagności i tacy sami policemani. W kodeksie jest to chyba opisane jako dodatkowe oświetlenie. Ale nie mogę znaleść, a zaraz koniec pracy, niech ktoś wpisze za mnie.
                      Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X