Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Dog-bones - płaskowniki obniżające motocykl

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dog-bones - płaskowniki obniżające motocykl

    Witam

    Mam do sprzedania 5 par dog-bones obniżających motocykl. Oczywiście do XTZ.

    Trzy pary obniżające moto o 2-3 cm oraz dwie pary obniżające o ok 4 cm.

    Oddam je po 35 zł od kompletu czyli 2 szt.

    Wykonane z blachy czarnej (tak jak oryginał). Wycinane CNC. Szerokość blaszek podobna. Wewnętrzną fasolkę zmniejszyłem o jakieś 3 mm żeby zostawić więcej materiału na bokach.

    Mogę dorobić też inne dogbones. Również podwyższające moto.

    Wymiana jest bardzo prosta. W razie pytań piszcie.

    20110402264.jpg20110403270.jpg20110402266.jpg

    #2
    A nie lepiej było zostawić wypełnienie środka?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Niby dlaczego lepiej?? Zapas wytrzymałości jest moim zdaniem wystarczający. A przynajmniej elementy wyglądają jak oryginały.

      Komentarz


        #4
        biore! podeślesz na pw dane do przelewu? chyba ze pobranie moze byc
        pomału, ale wracam!

        Komentarz


          #5
          Dane poszły na PW.
          Za pobraniem też mógł bym wysÅ‚ać ale w takim przypadku dochodzą niepotrzebne koszty

          Komentarz


            #6
            Czarna blacha tak jak oryginał? Hmm o ile pamiętam oryg nie łapie magnes, więc to raczej jest coś innego (chyba, że się mylę).
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #7
              No właśnie mylisz się. Oryginały magnes łapie więc to zwykła blacha. Są jedynie ocynkowane.

              Komentarz


                #8
                No właśnie mylisz się. Oryginały magnes łapie więc to zwykła blacha. Są jedynie ocynkowane.
                Pozwolę sobie poprawić - zwykła stal jak już - arkusz z nierdzewki czy aluminium też będzie blachą
                Co do materiału z jakiego są zrobione dog-bones, to to, że też będą przyciągać magnes nie oznacza, że to ten sam materiał - uważajcie na to.

                Komentarz


                  #9
                  Absolutnie oryginalne dog bones nie sa wykonane ze zwyklej czarnej blachy. Jako ze w firmie ktorej pracowalem jest laboratorium wytrzymalosciowe to sprawdzilismy co to jest za stal i moge zagwarantowac ze nie jest to zwykla stal.
                  W sumie z kolega juz dawno rozmawialismy zeby cos takiego dorabiac, poniewaz mam mozliwosc wycinania laserem, ale ciezko mi bylo znalezc odpowiedni gatunek stali i odpuscilem temat. Nie podjalem sie wycinania tego ze zwyklej blachy poniewaz ten element przenosi bardzo duze obciazenia i od niego moze zalezec czyjes zycie !!!
                  Dorabiam Gmole, Stopki Centralne, Stelaże, Kufry Aluminiowe tel 661271442

                  Komentarz


                    #10
                    Paweł ma racje, nie można oceniać blachy po tym czy łapie ją magnes czy nie .
                    Może i jest to stal węglowa ale na pewno poddana jeszcze obróbce cieplnej. Jak ktoś ma stare oryginały mogę je sprawdzić w pracy pod względem wytrzymałości na zrywanie i twardości, ale zaznaczam że to próba niszcząca próbkę.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      A podwyższających nie masz?? jak bym sobie założył takie 3cm +. Widziałem na ebay'u 3,5cm+ ale z Anglii i drogo wychodzi.
                      http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
                      http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Na ebayu z Niemiec też są:



                        Ostatnio edytowany przez Bartas; 5.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #13
                          mihaz, przelew dotarł?
                          pomału, ale wracam!

                          Komentarz


                            #14
                            kojot - przelew dotarł, elementy wysyłam jutro.

                            kabat - mógł bym zrobić ci podwyższające elementy ale musiał byś poczekać kilka dni bo mam teraz sporo roboty.

                            A co do wytrzymałości tych dog-bones to bym się nie martwił. Ale to tylko moje zdanie. Jeden taki element wytrzyma spokojnie kilka ton udzwigu. Wiadomo że w motocyklu działają na niego jakieś szarpnięcia, a mechanizm to pewnego rodzaju dźwignia ale nie są to jakieś kosmiczne siły. Tym bardziej że wycięcie wewnątrz elementów zostało zmniejszone.

                            Gdybym podchodził do tematu jak większość tu piszących to pewnie w motocyklu nie zrobił bym żadnej modyfikacji bez specjalistycznych badań

                            Jeszcze raz zaznacze że to moje zdanie i nikogo nie namawiam do kupna

                            Komentarz


                              #15
                              Witam.

                              Chętnie kupię dwa komplety dog bones, dostępne jeszcze?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X