Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak oddławić YAMAHA XTZ 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jak oddławić YAMAHA XTZ 660

    Witam jest to dokładnie model 3 YF-20KW 1992r. czyli 27KM z tego co wyczytałem w tym roczniku były też produkowane wersje 48 konne. Czy ktoś wie jak można ją odblokować? i czy w ogóle jest to możliwe w warunkach domowych





    Yamaha XTZ 660 48 PS, 35 kw 3YF 1991
    Yamaha XTZ 660 48 PS, 35 kw 3YF 1992
    Yamaha XTZ 660 27 PS, 20 kw 3YF 1992
    Yamaha XTZ 660 48 PS, 35 kw 3YF 1993
    Yamaha XTZ 660 27 PS, 20 kw 3YF 1993
    Yamaha XTZ 660 48 PS, 35 kw 3YF 1994,1995
    Yamaha XTZ 660 46 PS, 34 kw 3YF 1996,1997,1998,1999

    #2
    Na pewno się da, bo dwóch moich znajomych jeździ na XT660X zdławionych do 33 koni. w UK to normalna procedura, jeśli ktoś zdawał na prawko A2, to może śmigać na maszynach do 33 koników. Z tego co mi mówili maszyny dławione są w gaźnikach za pomocą specjalnego zestawu do zmniejszania mocy. Mówili coś o membranach... Inny kolaga zaś ma Suzuki DRZ 400 i założony ma specjalny (dławik?) na tłumik, co powoduje zmniejszenie mocy maksymalnej. Sorki, że tak niejasno odpowiadam, ale jeśli nikt na forum do jutra nie pomoże, to jutro, albo pojutrze pogadam ze najomymi i powiedzą mi co i jak zrobić, żeby było spowrotem 48 koników

    Dobra, dzwoniłem do znajomego. Powiedział, że ma w swojej maszynie "some washers in the carb intake", czyli metalowe podkładki/uszczelki w gaźniku powodujące... no właśnie - mądrzejsi muszą się wypowiedzieć.
    Drugi kolega ma restryktor (ograniczenie) na manetce gazu Proste prawda?

    A tak w ogóle, to idź do powitalni, bo będziesz traktowany jak powietrze
    Ostatnio edytowany przez Eirkir; 632.
    Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

    Komentarz


      #3
      Witam a więc tak mam podobny problem , z tego co wyczytałem XT czy XTZ były blokowane na tłumiku , gazniku czyli może to być generalnie wszystko krucce ssące , iglica , dysze, nawet wałek rozrządu inny , ale nie koniecznie musi być to wszystko co wymieniłem jeśli czegoś nie dopisałem to może ktoś coś jeszcze dopisze

      Komentarz


        #4
        To sam raczej nic nie będe grzebał tylko zawiozę do mechanika i on może oceni gdzie są blokady

        Komentarz


          #5
          Jeśli masz manuala do swojego moto i posiadasz trochę zdolności mechanicznych to sam byś doszedł gdzie masz zblokowane moto nawet można byłoby gaznik przełożyc jeśli masz jakiegoś znajomego który lata takim samym sprzetem nie zdławionym.

          Komentarz


            #6
            Spotkałem się z blokadą 660 na króćcach dolotowych (wtopione w gumę aluminiowe zwężki), niemal na pewno jeszcze gaźnik ma inne nastawy, wałek i raczej też wydech bez zmian.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              U mnie poprzednik wymieniał tylko króćce i podobno jest odblokowana, więc jak to jest do końca?
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                Z manuala wynika tez,że dysze w blokowanych wersjach się różnią przynajmniej przy wersjach na Szwajcarię ale dawno to czytałem i tak do końca pewności nie mam
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Z katalogu części na rynek Austriacki, kilka części ma inne numery katalogowe:



                  Ostatnio edytowany przez rootolf; 7.
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    Jak zdławiona?

                    Mam nadzieje że coś poradzicie. Jakiś czas temu zakupiłem długo poszukiwaną 660-ke w nienajgorszym stanie z niewielkim przebiegiem prosto z niemcowni. Cała historia by była jak z bajki gdyby nie to że owa Tereska nie chce jechać, a mianowicie brak jej mocy. Z wielkim trudem rozpędza się do 135km/h, a w trakcie przyśpieszania można uciąć sobie drzemkę. W serwisie Yamahy sprawdzili po VINie ze nie była fabrycznie blokowana. Czy ktoś się orientuje czy blokowano je może póżniej w jakiś sposób? Mechanicy stwierdzili ze na pewno nie jest blokowana na tłumiku ani na dolocie. Coś przebąkiwali i module, ze może to jego wina, co o tym myślicie? Jakiś pomysł?

                    Komentarz


                      #11
                      Było na forum o tym

                      I ściągnij serwisówkę oraz katalog części przy okazji.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        Szukam na forum i nie mogę odnaleźć. Co mogę odnaleźć w serwisówce jak nie była zdławiona fabrycznie. Myślę póżniej ktoś ją przerobił.

                        Komentarz


                          #13
                          Być może wcale nie jest blokowana,ani fabrycznie ani przez użytkownika tylko zwyczajnie trafił szlag membranę i druga przepustnica nie pracuje w pełnym zakresie.
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                            Być może wcale nie jest blokowana,ani fabrycznie ani przez użytkownika tylko zwyczajnie trafił szlag membranę i druga przepustnica nie pracuje w pełnym zakresie.
                            Takie było moje przypuszczenie, ale po rozebraniu gaznika okazało sie ze wszystko jest w b.dobrym stanie. Zaczyna mnie to denerwować i chyba zaprowadze ją do autoryzowanego serwisu. Zobaczymy co oni powiedzą

                            Komentarz


                              #15
                              Miałem podobny przypadek z moto znajomego i też na pierwszy rzut oka membrana była cała i w dobrym stanie ale całość nie funkcjonowała tak jak trzeba i moto pod obciązeniem nie dociągało do 6 tys obrotów nawet a i dynamika taka sobie była.Winną okazała się właśnie membrana ,która była cała ale już spuchnięta.
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X