Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Porównywanie motocykli z allegro, analiza ofert przed zakupem itp.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61


    Nawet na czści opłaca się ją rozebrać...
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #62
      Też dość ciekawa opcja:
      otomoto.pl to internetowa giełda samochodowa. W otoMoto kupisz i sprzedasz samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i motocykle, ale także maszyny o różnym przeznaczeniu, np. budowlane i rolnicze.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #63
        Bartas ta tenerka z ostatniego linku byla kupiona w tamtym tygodniu w Berlinie,przez przypadek spotkalem kolesia jak pakowal ja do busa na polskich tablicach i z nim zagadalem.Moto mialo taki przebieg takze on napewno nie krecil.Ale z cena troche przesadzil-sporo chce zarobic,chyba mozna sie potargowac.

        Komentarz


          #64
          Cena przesadzona z lekka. Gość pewnie zakłada, że jak ktoś zobaczy moto oklejone + kuferki, gmole i kupi od razu. Co do przebiegu- jeżeli te kuferki latały na ST po tych krajach, to nie jest oryginalny. Co ja pisze... w życiu przebieg nie jest oryginalny, chyba że moto ktoś woził do tych krajów na przyczepce, a reszte czasu stała w garażu... Niemniej, doposażona i wygląda ok. Cena wg mnie przegięta.
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #65
            Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
            http://www.allegro.pl/item954050258_yamaha_xtz_750.html

            Nawet na czści opłaca się ją rozebrać...
            O tą pytał kuzyn bo go interesuje. Z tego co dostał za info to moto ma drugi bieg do remontu bo przeskakuje przy ostrym odkręcaniu i nie ma ssania. Ogólnie za tą cenę to nie jest złe moto. Ale koszt naprawy tego biegu może się zamknąć w kwocie myślę 600zł jak zrobimy to sami.

            Tą byłem oglądać we Wrocławiu:


            Ogólnie moto jest zaniedbane. Stało to gdzieś na dworze bo całe jest pordzewiałe. Plastiki przednie popękane. Najgorzej ten z prawej strony pod kierownicą na krawędzi owiewki. Jest tam pęknięcie po długości. Do tego poprzedni właściciel dorobił sobie farbą te żółte paski. Prawa klamka do wymiany. Akumulator zero i to dosłowne bo po ściągnięciu kabli rozruchowych moto gasło. Posiada akcesoryjny wydech Marvinga. Opony prawie nowe. Tarcze hamulcowe mają dość spore progi z przodu. Z tyłu mimo tego, że jest nowa tarcza to już średni próg ma. Łańcuch OK. Przód lampy 2x żarówki bańkowe 35W. Tylna lampa wytrzaskana od spodu. Moto posiada stelaż pod kufer centralny i kufer do tego. Silnik pracuje ładnie i jest do cichy ale zawory do regulacji bo strasznie było je słychać. Moto nie jeździłem bo dopiero co je z lawety ściągli a do tego padnięte aku. Za tę cenę myślę, że się nie opłaca, bo trzeba doliczyć rejestrację a za 6tys to można mieć już ST w niezłym wypasie z tego roku. Ja za swoją byłą dałem 5tys zł i zdjęcia jej są w galerii. Przez rok dołożyłem 1200zł z czego 400zł to kufer a 600zł to napęd i wymiana oleju.



            Tutaj druga okazja Ciekawe czemu tylko to jest rok 89 skoro to 90. No a ten przebieg to pewnie 129tys a nie 29tys
            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


            Ja tu tylko sprzątam

            Komentarz


              #66
              Zamieszczone przez lukasz_vip Zobacz posta



              Tutaj druga okazja Ciekawe czemu tylko to jest rok 89 skoro to 90. No a ten przebieg to pewnie 129tys a nie 29tys
              Jak się nie sprzeda to może na części pójdzie to wtedy bym sobie kupił lewą owiewkę i szybę poczekamy zobaczymy.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #67
                Witam, szukam swojego pierwszego motorku. Mam odłożone troszkę kasy i znalazłem na Allegro coś takiego: http://www.allegro.pl/item954113024_...win_dr_nx.html. Zna ktoś może ten motorek lub może udzielić informacji na co zwrócić uwagę przy kupnie?

                Serdecznie pozdrawiam!

                Komentarz


                  #68
                  Co do plusów tej sztuki- ma gmole, stelaże pod kufry, wysoką szybę. Tyle z turystycznego wyposażenia. Motocykl ogólnie prezentuje się bardzo ładnie, szczególnie jak poprosisz o lepsze zdjęcia, zrobiona z pomysłem. Mi akurat taka zabawa nie odpowiada i szukałbym oryginału. Przebieg 69000- jeżeli nie miała robionego remontu, to na dzień dobry na 95% będzie go wymagała. Moja zaczynała brać olej przy 60000 a przy 64000 piła aż się kopciło.
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #69
                    Zapytaj jak przednie lampy są wmontowane, bo nie jest to przód z roczników po 94, tylko jakaś wydumka. Później może być problem z np. wymianą żarówek, lub ustawieniem lamp.
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #70
                      To jest motocykl kogoś z forumowiczów. Wydaje mi się, że był opisywany na starym forum.
                      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                      Ja tu tylko sprzątam

                      Komentarz


                        #71
                        Drogi kolego janekk, obejrzełem ten motor i raczej bym go Tobie nie polecał. Może z XTZ 660 mam od niedawna do czynienia, bo wczesniej miałem kilka innych motorów, a i swojego czasu sie troche handlowało, przywoziło z różnych krajów itp.
                        Oczywiscie wszytko zależy od tego kto jaką gotówka dysponuje, ale jedna zasada jest zawsze obowiazująca. " za coś dobrego musisz swoją cenę zapłacić "

                        Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzeda dobrzego, uszanowanego motocykla w "tanich" pieniążkach. Sam byś tego nie zrobł no nie?

                        Ja widziałem różne rzeczy, co robi się z motocyklami, w mojej okolicy znam wszystkich szanujących się mechaników motocyklowych wiec od 1995 roku ba nawet 1992 widziałęm różne historie, różnych maszyn. I jak widze po tych zdjęciach, to ta mszyna już też swoje wycierpiałe. Bartas wspomniał o remoncie, ten silnik już był grzebany więc może go miał ;-)

                        Ja Ci podpowiem jak ja kupuję motocykle:

                        1) Podchodzisz do tematu, gdy już oglądasz maszyne beż "PODPAŁU" - na zimno i chłodno. Wiem, że czasem ciężko ale pośpiech = zły doradca.
                        2) Jak wyżej spoojnie, zaglądasz w każde miejsce, ogladasz wszystkie sróbki i wiesz co i gdzie było grzebane.
                        3) Po naklejkach w tych rocznikach to już raczej nie ma czego szukać
                        4) Mimo wszystko opłaca się kupić motor ze Szwajcara, bo tam albo kupisz z mega przebiegiem, ale zadbanego, albo takiego jak ja kupiłem 10700 km przebiegu ale stał 10 lat ( w baku i gaźnikach rdza )
                        5) Ogladasz wszystkie spawy itp.
                        6) Plastiki od spodu jak bedziesz bystry to zawsze dojrzysz gdzie klejone
                        7) I DLA MNIE PODSTAWA. ZAPALASZ, RUSZASZ 1, 2 JAKIES 40 - 50 KM/H I PUSZCZASZ KIEROWNICE. WTEDY WIESZ WSZYSTKO. MUSI JECHAC PROSTO JAK STRZAŁA.
                        NIE MAM MOWY O JAKIM SCIAGANIU NA LEWO CZY PRAWO. PRATYCZNIE DO 10-20 KM/H MUSISZ SIE W STANIE URZYMAC BEZ PROBLEMU.

                        TO NA RAZIE TYLE, MAM NADZIEJĘ ŻE TROCHE POMOGŁEM ;-)
                        Made By Gloover

                        Komentarz


                          #72
                          Ja bym się poważnie zastanowił. Moto jest lekko dłubnięte, ma troszkę dodatków, przeróbek. Bartas nie zauważył akcesoryjnej kierownicy.
                          Jeśli przebieg jest oryginalny to ok. Jednak trzeba sprawdzic jak napę, luzy na łożyskach kół, wahacza, jak są wytarte podnóżki, czy zawieszenia nie ciekną, czy rama jest prosta i ograniczniki skrętu nie pozrywane, jak silnik pracuje.
                          Jedz i zobacz. Jeśli silnik dymi na niebiesko podczas pracy przy przygazówkach (przy schodzeniu z obrotów też) to jest lekko do bani. Jeśli na czarno - ujdzie.

                          Tak wogóle to polecam wzięcie ze sobą mechanika lub kolegi, który zna się na motocyklach (i mechanice też) aby doradził lub odradził.

                          P.S. Nie wiem czyj to motocykl.
                          Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #73
                            Dziękuje bardzo za wszystkie podpowiedzi. Myślałem żeby w niedziele z kumplem podjechać do właściciela i obejrzeć maszynę. Na jednym zdjęciu widać naklejkę XTZCLub więc myślałem że to ktoś z tego forum. Jeszcze z mojej okolicy znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item960455375_...36_stunt.html? Co o tym myślicie?

                            Pozdrawiam!
                            Ostatnio edytowany przez janekk; 202.

                            Komentarz


                              #74
                              Uszy przy czasze malowane, podobnie reszta czesci czachy. Malowane boczki pod siedzeniem. Brak oslony lancucha, klapki bagaznika. Bak tylko w malowaniu oryginalnym. Z plusów ma centralke. Opona tyl do zmiany, chyba że zdjecie jakos dziwnie wyszlo. Jak widać po zdjęciach, również dlugo wisi. Jeżeli takie wady Ci nie przeszkadzają, to można obadać.
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz


                                #75
                                A do ST nie chcesz się przymierzyć? Do Łabicha masz w końcu blisko.
                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X