Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Porównywanie motocykli z allegro, analiza ofert przed zakupem itp.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    myślę że nikt z forum jej nie zna skoro sprowadzona i chyba nie wiele będzie mieć do powiedzenia, no chyba że był oglądać.
    ze zdjęć nie wiele wynika, no może przebieg jest realny, kupa naklejek, brak osłony od dołu i na tarczę. w opisie 70KM i że szwajcar i jeszcze jeden właściciel . to coś mi się gryzie. Szwajcary były ograniczone.
    powiem jedno i to z własnego doświadczenia. Handlarz, sprowadzona, idealna+ taka cena = , dodatkowo plac ze szrotami w tle bez tablic też nie wróży nic dobrego, pewnie też na sprzedaż same igiełki.
    chcesz idealną Teresę , to sprzedam ci moją , dostaniesz pełną historię co było robione i ile włożone , znana na forum. a i tak nie powiem ci że jest idealna w 100%
    aha , tylko cena X2
    Ostatnio edytowany przez Pawloo78; 4828.

    Komentarz


      Dokładnie jak Paweł pisze, każdy handlarz to złodziej i kłamca a ta ze zdjęcia to stary szrot.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        W zeszłym roku szukałem moto. Ten z ogłoszenia miał wyższą cenę. Nie pamiętam teraz. Zadzwoniłem do gościa, ale średnio chciał coś więcej powiedzieć. Z tego co pamietam hadluje czym innym, a ten motocykl wział w rozliczeniu. Nie chciał negocjować, ani przesłać lepszych zdjęć... a mi się nie chciało jechać taki kawał w ciemno.
        Myślę, że coś nie tak jest z tym motocyklem, ...albo właścicielem, bo dawno by go sprzedał. Motocykl wygląda przyjmenie dla oka i z pewnością, gdyby był w porządku, dawno znalazłby nabywcę.

        Komentarz


          Wiem, że tak z grubej rury drugi post na forum.
          Ale pytanie mam: może ktoś rzucić okiem i skomentować?

          Komentarz


            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Dokładnie jak Paweł pisze, każdy handlarz to złodziej i kłamca a ta ze zdjęcia to stary szrot.
            Marcinku, nie przeginaj Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, pamiętaj, że to rynek ukształtował taki stan, igła 20 letnia z 30 tys na blacie. Spójrz co się dzieje na rynku samochodów, choć widać już powoli zmiany na lepsze.
            Osobiście zdarzało mi się kupować od tzw. handlarzy i nigdy wtopy nie było, ale żeby było jasne nie były to okazje cenowe!! Jako przykład, wiele lat temu seven fifty, facet powiedział, że przywiezie mi pod dom, jak mi się nie spodoba, będzie odbiegała od opisu to zabiera bez kosztów - no i została ze mną

            Komentarz


              To ja dorzucę od siebie krótki komentarz: stara teresa to stara teresa, nie ma idealnych. Nawet pewniaki z forum okazują się czasami przypudorowanymi trupami... niestety.

              Komentarz


                Cześć wszystkim . Od jakiegoś czasu oglądam to oto cudo https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...5-IDvIcuD.html. Moje pytanie . Czy ktoś zna ten motocykl lub wie cokolwiek na jego temat ?

                Komentarz


                  Cześć
                  wiem tylko, że jest bardzo długo oferowany. Dziwi moc 100 KM, 850 ma 77 KM.

                  Komentarz


                    To też mnie zastanawia . 850 tdm ok . Ale która wersja ? No i ten remont silnika . O ile góra zrobiona to w porządku . Ale jeśli dół tknięty to już mnie martwi . Wizualnie mnie zwalił z nóg . To co mnie blokuje to cena a bardziej niż cena niepewność co się za nią otrzyma . Myślałem że ta maszyna jest tu znana .
                    Ostatnio edytowany przez Pioter; 5435.

                    Komentarz


                      Myślę, że przekładka zwana jest tutaj remontem... Ale to trzeba dopytać.

                      Sprawdź oferującego, jego wiarygodność.
                      Mi osobiście przeszkadzało, że motocykle, które oglądałem przed zakupem były dziwnie poprzerabiane.
                      Rozumiem profesjonalne zmiany zawieszenia, wydechu, hamulców - tego co ma wpływ na trakcję i bezpieczeństwo. Ale takich ofert nie widziałem. Stąd podejście, jakie i Tobie proponuję, kup oryginał, sprawdź co można (stan silnika, zawieszenia, itp.) i jak sprzęt rokuje - baw się Dojdziesz pewnie do tych 15 tys. zł, ale będziesz wiedział co masz.

                      Odnośnie tego ogłoszenia
                      Plusy:
                      - młodszy i mocniejszy silnik (czyli zabawa, którą każdy z nas XTZownerów chciałby zrobić ),
                      - nierdzewny wydech (co prawda układ rur mi się osobiście nie podoba, ale sztuka jest),
                      - rejli KTM czacha (co mi się nie podoba, ale są amatorzy),
                      - jakaś akcesoryjna kierownica i hand bary.
                      Tyle.

                      Trudno powiedzieć, że czegoś nie ma, czy że to wada, ale po sprzęcie za te pieniądze spodziewałbym się:
                      - kufrów,
                      - lepszych gmoli,
                      - stopki centralnej,
                      - mocniejszych (do tych kufrów) stelaży (choć jestem "fanem" tych stelaży ).

                      Wartość tych dodatków (plusów) oceniam na 3-4 tys. zł.
                      Przykładowo:
                      - silnik: 1500zł
                      - nierdzewny wydech: 1000zł
                      - czacha: 800zł
                      - kierownica: 500zł

                      Czy reszta jest warta 10 tys. zł? Moim zdaniem nie.

                      Komentarz


                        Muszę się z tobą zgodzić . Niestety . Chociaż w kwestii takich zakupów ja niestety podchodzę mało racjonalnie. A tak jak powiedziałem wizualnie podoba mi się . Przyglądam się też czemuś bardziej oryginalnemu . Kolega chyba z Bydgoszczy wystawił swoje dzieło . Tam cena też nie jest mała ale to oryginał po za malowaniem . No i właśnie . Znowu dylemat . Aerograf i jazda w terenie ? To nie idzie w parze . Nie wiem sam . Muszę chyba sam ten dylemat pokonać . A wracając w/w ogłoszenia . Też zwróciłem uwagę na gmole i brak centralki . Przy tag grubej zabawie to są dosłownie detale które powinny być założone na starcie . Poniekąd stąd też pojawia się podświadomy dylemat .

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez Pioter Zobacz posta
                          Muszę się z tobą zgodzić . Niestety . Chociaż w kwestii takich zakupów ja niestety podchodzę mało racjonalnie. A tak jak powiedziałem wizualnie podoba mi się . Przyglądam się też czemuś bardziej oryginalnemu . Kolega chyba z Bydgoszczy wystawił swoje dzieło . Tam cena też nie jest mała ale to oryginał po za malowaniem . No i właśnie . Znowu dylemat . Aerograf i jazda w terenie ? To nie idzie w parze . Nie wiem sam . Muszę chyba sam ten dylemat pokonać . A wracając w/w ogłoszenia . Też zwróciłem uwagę na gmole i brak centralki . Przy tag grubej zabawie to są dosłownie detale które powinny być założone na starcie . Poniekąd stąd też pojawia się podświadomy dylemat .
                          Hehe. Piszesz o mojej teresce. Ja poptostu nie jestem fanem naklejek i chromu. Tu na forum masz całą historię mojego xtz do wglądu.
                          .
                          Ps. Myślę że nie ma różnicy czy w terenie zniszczysz moje lakierowanie, czy przy tamtej polamiesz nie oryginalne osłony.
                          Ostatnio edytowany przez Pawloo78; 4828.

                          Komentarz


                            Dokładnie, kup od Pawła, ma solidne gmole które przydadzą się w terenie. A podstawka centralna to wręcz przeciwnie, zmniejsza prześwit, można się spokojnie obejść bez, nawet jak się złapie kapcia w lesie

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez Pioter Zobacz posta
                              Też zwróciłem uwagę na gmole i brak centralki . Przy tag grubej zabawie to są dosłownie detale które powinny być założone na starcie .
                              To są też elementy, które łatwo można zdjąć/zamienić i odsprzedać... Ale brak centralki nie powinien być wyznacznikiem, bo XTZ jej w oryginale nie ma. Może taki był zamysł... Po prostu stwiedziłem, że w tych pieniądzach bym ją widział.

                              Zamieszczone przez Pioter Zobacz posta
                              Chociaż w kwestii takich zakupów ja niestety podchodzę mało racjonalnie. A tak jak powiedziałem wizualnie podoba mi się .
                              Podjedź, zobacz, oceń racjonalnie i połóż swoją ofertę. Targuj się. Jak Ci się podoba i dostaniesz fajny upust, to jeszcze bardziej Ci się spodoba
                              Ale wcześniej obejrz sobie ze dwa egzemplarze tak dla porównania... A na końcu odwiedź Pawła...

                              Komentarz


                                Kurde . Nie wierzę . Ale numer . Ale w sumie to cieszę się . Nie mam w sumie daleko . Tak że może w tą stronę pójdę . Póki co na wyjeździe jestem tj.w pracy . W weekend wracam . A w przyszłym tyg planuje jakaś trasę po kraju moją Yamahą . Raczej południe góry . Ale może i o Bydgoszcz zachaczę . Będziemy w kontakcie . A co do twojej Tenery . Oglądam ją też wielokrotnie . Jest świetna .

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X