Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Porównywanie motocykli z allegro, analiza ofert przed zakupem itp.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gdyby ktoś był zainteresowany to oglądałem tą Tenerkę:
    848614823_2_1080x720_660-tenerezarejestrowanystan-dobry-dodaj-zdjecia_rev001.jpg


    Duży plus dla sprzedającego jest taki, że napisał w ogłoszeniu o problemach z silnikiem.
    Faktycznie moto odpala bez problemu i pracuje na wolnych obrotach i faktycznie dymi,- po dodaniu gazu puszcza chmurkę. Do tego tak jak napisał sprzedawca, coś puka w silniku (nie wiem czy to zawory,- rytmiczny jednostajny dźwięk). Owiewek nie ma, poza czachą na lampy co zresztą widać na zdjęciach, szyba wycięta z pleksy, nie przypomina oryginału, napęd na końcu regulacji. Sprzęt do dokończenia na polu lub moim zdaniem potrzebny remont silnika więc wydaje się, że i cena powinna być jeszcze niższa.

    - - - Zaktualizowano - - -

    A teraz mam pytanie, czy może ktoś zna lub oglądał tą Tenerę?:

    848061407_1_1080x720_xtz-660-tenere-nie-xrv-dr-kle-lodz.jpg
    https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-tenere-xtz-660-tenere-nie-xrv-dr-kle-ID6yTEwL.html#xtor=SEC-8

    Stan wizualny raczej do oceny po zdjęciach, bardziej chodzi o stronę techniczną i kondycję silnika.
    Będę wdzięczny za info, właściciel obniżył trochę cenę i zastanawiam się, czy nie obejrzeć sprzętu.
    Pozdrawiam

    Komentarz


      Witam
      Poszukuje dla siebie motocykla. Od zawsze ciągnęło mnie w stronę turystyki, która nie będzie przebiegała jedynie po gładkich, asfaltach. Idealnie wpisuje się w to turystyczne enduro. Jest jednak wiele ale...
      Pierwsza sprawa, że ma być to mój pierwszy w życiu motocykl. Oglądałem dzisiaj Tenerę 750 i od razu powiem, że nie wiem czy nie porwałem się z motyką na słońce. Jego wielkość trochę mnie zaskoczyła, moc, przyspieszenie również. Nie wiem, czy nie porwałem się z motyką na słońce. Nie wiem, czy to nie za mocny, nie za duży, za szybki i za ciężko motocykl jak na pierwszą maszynę. Ułomkiem nie jestem, bo mam 180 cm wzrostu, 87 kg i jeszcze trochę siły zostało, ale jednak... normalnie trochę się lękam
      Co do motocykla, który oglądałem - rocznik 1990, zarejestrowany, sprowadzony 3, czy 4 lata temu z Wysp Brytyjskich. Przebieg 42 tys. mil.
      Nie widać śladów wypadkowej przeszłości. Motocykl wizualnie bez zarzutu, mechanicznie przyzwoity. Stał sporo czasu, mimo to odpalił bez większych problemów, choć trzeba było wspomóc akumulator, bo był całkiem kaput. Motocykl po wymianie rozrządu i sprzęgła, kilka jednak rzeczy pozostało do ogarnięcia.
      - na dzień dobry wyciek z silnika (przy wymianie sprzęgła był uszczelniany, jednak dół silnika w oleju). Nie mam pewności skąd dokładnie ciekło, ale wydaje mi się, że z okolic przedniej zębatki. Zupełnie nie mam pojęcia co to może wróżyć, i za ile - tu liczę na Waszą pomoc.
      - tłumik Scorpion - jak dla mnie za głośny, więc albo przejście na oryginał, albo jakiś DB killer o ile to coś da
      - akumulator do wymiany
      - poci siÄ™ pompka paliwa, ale to nie jakiÅ› wielki problem
      - przednia opona słaba, tył jeszcze znośny
      - brak przeglÄ…du
      - OC kończy się za miesiąc
      Czy za 5 tys. zł warto to brać?
      Ostatnio edytowany przez herbu; 4858.

      Komentarz


        Zamieszczone przez herbu Zobacz posta
        Witam
        Poszukuje dla siebie motocykla. Od zawsze ciągnęło mnie w stronę turystyki, która nie będzie przebiegała jedynie po gładkich, asfaltach. Idealnie wpisuje się w to turystyczne enduro. Jest jednak wiele ale...
        Pierwsza sprawa, że ma być to mój pierwszy w życiu motocykl. Oglądałem dzisiaj Tenerę 750 i od razu powiem, że nie wiem czy nie porwałem się z motyką na słońce. Jego wielkość trochę mnie zaskoczyła, moc, przyspieszenie również. Nie wiem, czy nie porwałem się z motyką na słońce. Nie wiem, czy to nie za mocny, nie za duży, za szybki i za ciężko motocykl jak na pierwszą maszynę. Ułomkiem nie jestem, bo mam 180 cm wzrostu, 87 kg i jeszcze trochę siły zostało, ale jednak... normalnie trochę się lękam
        Odpowiem na te czesc, bo przeszedlem taka sama droge -> jesli robiles "stare" prawo jazdy na 250tkach i ono tak czeka na moto, to rozumiem, sam nie wiem czy bym sie odwazyl, ale jesli tak jak ja robiles juz prawko na 600+ to poza rozmiarem duzej teresy nie ma sie czego bac - najbardziej chyba tego, ze silnik pozwala na jazde 60 km/h na piatce ;-) <ale nie jezdzij tak!> ja z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony, ze wlasnie Teresa byla moja pierwsza ;-)
        Pzdr!
        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

        Komentarz


          To ja powiem, że gdybym ( a stałem przed tym wyborem ) kupił 750 to pewnie szybko bym sie zniechęcił do jazdy poza asfaltem. Drobny i wątły chyba nie jestem, prowadzę raczej aktywny tryb życia ale ten klocek skutecznie myślę by mnie zniechęcił do ambitniejszego jeżdżenia i zabaw. Na asfalt i twarde drogi szutrowe to jeszcze okej. Ale nic więcej. Powyżej 200kg manewry, podnoszenie, ciśnięcie w korkach jest dla mnie nieakceptowalne.

          Plusy ST750 to, ze można zapakować dwie osoby z tobiłami i szybciej latać trasami szybkiego ruchu. Tych walorów akurat potrzebowałem najmniej.
          Wraz z tym że jeżdżę codziennie po mieście a w łikendy coraz bardziej poza asfaltem zmieniam na coraz to lżejsze i mniejszej pojemności motocykle i z doświadczenia powiem ci, że takie coraz to więcej frajdy sprawiają.

          Komentarz


            Kwestia czy chcesz turystyki solo czy z pasażerem?
            Duża teresa nie nadaje się dla dwojga, kanapa jest za krótka, z pasażerem komfort kierownika jest niewielki. Poza tym, słabe hamulce teresy ...

            Prince, mylisz się co do korków, manewrowanie teresą dużą w korkach to żaden problem, robię to na co dzień. W ciężki teren nadają się tylko lekkie motki (100 kg) ale dobry kierownik poradzi sobie i z teresą, dowodem są niektórzy z użytkowników forum. W odróżnieniu od qpcio nie jest to mój 1 motocykl (bliżej do 10), ani ostatni. Nie potrzebuję już 150 kucy pod dupą, nie jeżdżę z pasażerem, a teresa daje mi niesamowite uczucie wolności, od autostrady po krzaki.

            Komentarz


              Prawko robiłem blisko 33 lata temu, podobnie tyleż lat temu jeździłem Junakami M10. Potem dłuuuuugo nic i wsiadłem na Tereskę. Co prawda, początki były nerwowe, jakbym wsiadał pierwszy raz na moto, teraz jest luzik i komfort . Używam asfaltu i szutrów - do tego ST jest stworzona!

              Komentarz


                Prawko robiłem na 650-tce, ważącej ~200 kg - Suzuki Gladius. Jednak przy XTZ 750 wygląda jakoś... marnie, w sensie wydaje się mały. Myślałem sporo nad zakupem Tenery i chyba jak na 1 moto w życiu, to jednak za duży, za szybki Choć podoba mi się bardzo. Cóż chyba najpierw zainwestuje w coś bardziej kompaktowego, lżejszego, na czym podszkolę swoje wątłe umiejętności (bo ileż można nauczyć się na kursie). A gdy już to ogarnę, to pewnie wtedy przesiądę się na duże turystyczne enduro.
                Tak swoją drogą - jeśli chodzi o taki typ motocykla, to jedyne co od razu przychodzi na myśl to właśnie Tenera 750 oraz Africa. Czy istniała jakaś konkurencja dl tych modeli w latach 90-tych?
                Mam też drugie pytanie - czy taki Transalp 600 będzie dużo łatwiejszy w opanowaniu (w sensie, czy nadaje się na 1 motor)? Nie chcę się zabić, swoje lata mam, do szaleństw mnie nie ciągnie. Motocykla będę używał (przynajmniej tak zakładam) w ruchu miejskim (jakieś 20%), oraz trasa (jakieś 70% raczej z dala od autostrad) oraz te 10% drogi gruntowe, szutry. Podróżował będę solo. Co możecie mi polecić? Budżet to jakieś 7-8 tys. zł. Coś co ogarnę, i co nie zrobi mi krzywdy Z chęcią wysłucham opinie doświadczonych motocyklistów.

                Komentarz


                  miałem transalpa 600, co prawda tylko 2 dni , ale stwierdzam że prowadzi sie łatwo jak rower , wzięła go ode mnie kumpela wątła dziewczyna i radzi sobie z nim bez problemów , na 1 moto moim zdaniem może być , na zlocie widziałem tez małe Teresy, bardzo mi się podobały myślę że na 1 moto by się tez nadały

                  Komentarz


                    Herbu, bierz XTZte, dasz radę, na wszelki wypadek zakładaj gmole i jazda. Nie zgadzaj się na żadne p&#243;łśrodki! Kupuj to co Ci się podoba bo inaczej za chwilę będziesz sprzedawał. Dasz radę na XTZ, będziesz ostrożniejszy

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez tadzik Zobacz posta
                      Herbu, bierz XTZte, dasz radę, na wszelki wypadek zakładaj gmole i jazda. Nie zgadzaj się na żadne półśrodki! Kupuj to co Ci się podoba bo inaczej za chwilę będziesz sprzedawał. Dasz radę na XTZ, będziesz ostrożniejszy
                      jak sie czujesz niepewnie to od razu pojedz na doszkalanie na wlasnym moto - nawet takie czysto asfaltowe - super robi na wyczucie moto
                      Pzdr!
                      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                      Komentarz


                        Witam!

                        W ten weekend mam zamiar kupić xt600 w budżecie max 5000.Zwracam się do was z prośbą o opinie na temat tych dwóch maszyn.
                        Kod html:
                        https://sprzedajemy.pl/yamaha-xt-600-e-1998-wroclaw-6bea9f-nr41211607
                        7
                        Kod html:
                        https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt-600-film-mozliwy-transport-CID5-IDlWYFS.html#d5a6911589
                        Jeśli znacie kogoś(z dolnego śląska) kto sprzedaje xt600, najlepiej E to będę wdzięczny za informacje. Na co zwrocić szczególną uwage przy zakupie tego typu moto?

                        Komentarz


                          Niestety nie oglądałem motocykli o które Pytasz, oglądałem za to XTZ 660 za Szczecina
                          851672141_1_1080x720_660-tenere-xt-600-suzuki-dr-650-honda-nx-xr-dominator-2-kpl-kol-szczecin.jpg


                          Fajne moto pod względem stanu wizualnego. Raczej oryginał, do tego gmole, central i grzane manetki. Oczywiście musi coś być,- jak zawsze w przypadku motocykli sprowadzonych, zanim ktoś ich nie ogarnie Sprzedawca lojalnie informuje o stukach w silniku... Podobno to sprzęgło, jednak dźwięk nie zanika po wciśnięciu klamki sprzęgła. Równie dobrze, może to być korba,- ale tego nie wiem.

                          Gdyby ktoś miał XTZ 660 w dobrym stanie, godną polecenia i w jednak rozsądnej cenie to poproszę o info.

                          Komentarz


                            Ile chcesz zapłacić?

                            Komentarz


                              Zna ktoś ten sprzęt?

                              OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl
                              Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                              Komentarz


                                Moto nie znam ale ten unifilter to pierwsza rzecz do wywalenia. Druga to gmole i kufer więc za 10 można brać
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X