Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nikt jeszcze nie miał problemu z rozkręceniem lagi ?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nikt jeszcze nie miał problemu z rozkręceniem lagi ?????

    Właśnie, w jaki sposób odkręcić od dołu śrubę z przedniego amorka ? U mnie kręci się razem ze środkowym trzpieniem i nawet klucz pneumatyczny nic nie pomógł , no może teraz jednym palcem wszystko się kręci jak śmigło .
    A miało być tak bez problemowo i pięknie a już drugi dzień do tyłu i robota leży.
    Czy nie da się wymienić tego uszczelniacza bez rozkręcania tej śruby od dołu ?
    Zresztą i tak już za późno bo wszystko zruszone i będzie ciekło dołem , ciekawe jak z dokręceniem porządnym , pewnie jeszcze większy problem ?
    Może ktoś ma taki ciekawy klucz do zablokowania trzpienia w środku lagi ? ( 12 kątowy)
    Będę wdzięczny a nawet więcej Obyś z Warszawy był wybawicielu .
    Pozdrawiam oczekujących sezonu a ja w rozsypce i jeszcze łożyska mi zostały do zrobienia i uszczelka pod deklem i olej i klocki i napęd P O M O C Y !
    Papacool

    #2
    Hej,
    jeśli znajdziesz metodę, żeby wydłubać uszczelniacz tak jak jest to nie musisz tego rozkręcać.
    Klucz nie musi być 12kątny - można to zablokować n.p. łbem sześciokątnym śruby w odpowiednim rozmiarze na długim trzpieniu (prosta sprawa do zrobienia, jeśli ma się spawarkę).
    Słyszałem też o patencie polegającym na użyciu kija od miotły (proponowałbym naostrzyć koniec)
    Trzeba kombinować
    sigpic

    Komentarz


      #3
      ja zablokowałem długą brechą* wkręconą w imadło(takie kowalskie)- ja dociskałem lage do tej brachy, a ktos inny odkręcał


      * brecha to taki długi pręt zaostrzony o średnicy ok 2,5 /3 cm
      L TWIN

      Komentarz


        #4
        dzięki za rady

        Dzięki jadę jeszcze dzisiaj choć późno potrenuję z kijem od szczotki może puści..........
        Papacool

        Komentarz


          #5
          ja zrobiłem tak jak Adam pisał, śruba z 6-kątnym łbem przyspawana do rurki, imadło i poszło
          Hvězdy chtějí patřit Tobě...

          Komentarz


            #6
            Może ktoś z was pamięta jaki wymiar tej śruby co ją spawać trzeba do pręta ?
            Naprawdę trudno to sprawdzić w takim miejscu .
            Dzięks
            Papacool

            Komentarz


              #7
              w instrukcji na stronie 1-7 napisali że 30 mm
              Hvězdy chtějí patřit Tobě...

              Komentarz


                #8
                Dzięki , właśnie dzisiaj przyspawalem 30 - tkę do pręta i odkręciłem od lagi śrubę jestem happy !!
                Papacool

                Komentarz


                  #9
                  Usunięte na żądanie użytkownika

                  Komentarz


                    #10
                    trochę za późno na fotki rozebranych lag ale dzisiaj będę robił zaciski hamulcowe to zrobię fotkę tego klucza. Tak w ogóle to jak ktoś ma kłopoty z lagami to mogę je rozebrać i wymienić co potrzeba . Moje wyglądają jak nowe.

                    Przesyłam obiecaną fotkę klucza który zrobiłem z pręta i nakrętki 30 , może komuś się przyda.
                    Załączone pliki
                    Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36.
                    Papacool

                    Komentarz


                      #11
                      Dokładne dane : śruba M 20 , łeb 30 mm. , długość pręta przyspawanego do śruby - ok. 54 cm. średnica 15 mm. , rączka 10 mm długość ok 30 cm.
                      Papacool

                      Komentarz


                        #12
                        Klucz do rozkręcania lag pożyczę w Warszawie lub okolicach

                        Zamieszczone przez Jarek11 Zobacz posta
                        Dokładne dane : śruba M 20 , łeb 30 mm. , długość pręta przyspawanego do śruby - ok. 54 cm. średnica 15 mm. , rączka 10 mm długość ok 30 cm.


                        Jak ktoś będzie potrzebował klucza do rozkręcenia lag to proszę o kontakt , po co się męczyć .
                        Papacool

                        Komentarz


                          #13
                          Dodam jeszcze że ostatnio jak wymieniałem uszczelniacze i olej to bardzo skuteczną metodą okazało się użycie klucza pneumatycznego
                          Laga na stole (lekko rozciągana) i stopniowo zwiększana siła na kluczu - pięknie się rozkręca (kapsle odkręcane dopiero po poluzowaniu lagi)
                          Skręcanie odbyło się w ten sam sposób - działa i nic się nie rozkręca
                          Podczas używania pneumatyka zalecane stopniowe i delikatne zwiększanie siły oraz precyzja przyłożenia

                          Komentarz


                            #14
                            Ja użyłem łącznika do prętów gwintowanych z dospawaną końcówką 1/22013-03-05 20.36.59.jpg2013-03-06 13.45.01.jpg
                            Tak jak kolega wyżej pisał, rozmiar M20.
                            Na pierwszym zdjęciu element, który lubi się obracać przy próbie wykręcenia dolnej śruby.
                            Ostatnio edytowany przez kaimm; 2937.

                            Komentarz


                              #15
                              Dorobiłem sobie takie coś jak kolega Jarek11 odkręciłem, wyjąłem elementy które były na tym wałku numer z rysunku 11.30 http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha...181545#g181567 no i dalej pojawia się problem gdyż nie da się wyjąć lagi z goleni. Na dole lagi patrząc przez środek znajduje się taki jakby nie foremny pierścień który blokuje przy próbie rozdzielenia tych dwóch elementów. I co teraz?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X