Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Układ wydechowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Usunięte na żądanie użytkownika

    Komentarz


      #17
      W Larssonie również
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #18
        Witam. co do uszczelnienia tego łączenia to może zdał by egzamin uszczelniacz w tubce. Po nałozeniu twardnieje i jest ok. Co prawda stosowałem to raz w samochodzie ale w moto tezmoze by zadziałało...

        Komentarz


          #19
          W poprzedniej ST dałem opaskę z włókna nasączonego jakimś czymś + zabezpieczyłem cementem do uszczelniania wydechu. Po nałożeniu poczekałem może z 5 min, odpaliłem i pod wpływem temp zrobiło się twarde jak kamień. Zrobiłem na tym ze 3- 4 tys km i sprzedałem motocykl, ale pod koniec jego kadencji widziałem, że pojawiły się małe spękania na tym cemencie. Podejrzewam, że od drgań/ dziur w drodze. Mimo wszystko uszczelnienie trzymało elegancko i nie przepuszczało.
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #20

            Komentarz


              #21
              Po ile to Sewer chodzi?
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #22
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #23
                  Jak ścianka jeszcze wyda bo nie przerdzewiała to ja bym spawał i nie przejmował się bo na pewno długo wytrzyma , no chyba że kolega chce zapodać jakiś ładny komplecik wydechowy
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Usunięte na żądanie użytkownika

                    Komentarz


                      #25
                      jak najbardziej spawać, chyba ze nowe kolektory

                      Komentarz


                        #26
                        Usunięte na żądanie użytkownika

                        Komentarz


                          #27
                          A niby czemu nie było możliwości? Jeśli tylko to co na zdjęciu i powiedzieli że się nie da to nędzni to fachowcy.

                          Mailem podobna sytuacje przy wyjmowaniu rury. Cześć wchodząca w tłumik przerdzewiała i ułamała się przy wyciąganiu.
                          Potrzeba Ci kawałka nie przerdzewiałej rury wydechowej o średnicy zewnętrznej takiej jak reszta kolektora - czyli 28mm. Jak fachowcy nie maja to poszukaj u tlumikarzy albo na jakimś złomie.

                          Kawałki z zaokrÄ…glonym końcem - żeby łatwiej wchodziło, wkładasz w tłumik, i pasujesz. Ucinasz rurę i kolektor tak, żeby jedno z drugim się stykało. Rura kolektora nie powinna być cienka bo pospawać nie będzie tego można. Najczęściej jednak koroduje tylko kawałek na styku tłumika a kawałek dalej jest ok. U Ciebie kawałek przed mocowaniami osłony jest już ok.

                          Tak przygotowany jedziesz gdzieś gdzie Ci to pospawają. Gazem, tigiem, migiem a najlepiej ktoś kto się zna i zrobi Ci to dobrze.
                          Najpierw ustawione trzeba skleić to na moto, później zdjąć i przyspawać porządnie. I tyle.

                          I zmień fachowców na prawdziwych bo da się to naprawić.

                          Komentarz


                            #28
                            Kolega Krzsiek ma racje, u mnie widać że było już tak robione, ucina się w miejscu w którym jeszcze można spawać i wsadza się rurkę o takiej samej średnicy i jest git. Zmień fachowców.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #29
                              Usunięte na żądanie użytkownika
                              Ostatnio edytowany przez Gosienka; 2. Powód: poprawa linka

                              Komentarz


                                #30
                                Nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać czy ktoś z was ma może obniżony wydech w S10?
                                Konkretnie taki który nie znajduje się na wysokości siedzenia a jest obniżony do poziomu hamulca.
                                Chciałem coś takiego zrobić bo zauważyłem że gdyby obniżyć tłumik to wtedy można by tak założyć stelaże i kufry aby nie odstawały od moto.
                                Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                                Nikt nie mówił że będzie letko.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X