Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymieniajcie olej w amortyzatorach!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    mam zamiar zabrać się za wymianę, ale na jedną lagę idzie prawie 0,7 L ?! Gdzie to się zmieści? Manual podaje poziom 13 cm od górnej krawędzi ale przy wyjętej ladze a przy zamontowanej ile?

    Komentarz


      #17
      13 cm na ściśniętej ladze bez sprężyny. Wiecej niż te 669cm^3 zalecanego przez fabrykę lepiej nie lać, (zwłaszcza przy 15W) bo można zrobić beton z zawieszenia, a i uszczelniacze mogą łatwo polecieć.
      sigpic

      Komentarz


        #18
        dla leniuszków pomysł taki:
        zmienić raz, bez płukania (trochę popompowac widelcem)
        a za kilka miesiecy zmienic jeszcze raz

        podobno działa
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          #19
          Też mysle o wymiane ale boje sie o uszczelniacze. Wyglądają na zrowe ale wole ich nie testować ;p przyznam ze wole wersje dla "leniuszków" i chce zapytać czy jak po prostu spuszczę stary olej, wleje nowy, popompuje zeby przepłukać i zaleje jeszcze raz te 669 to będzie okej ?

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez @MARIUSZ@ Zobacz posta
            Też mysle o wymiane ale boje sie o uszczelniacze. Wyglądają na zrowe ale wole ich nie testować ;p przyznam ze wole wersje dla "leniuszków" i chce zapytać czy jak po prostu spuszczę stary olej, wleje nowy, popompuje zeby przepłukać i zaleje jeszcze raz te 669 to będzie okej ?
            Tak Mariusz , jeżeli masz spoko uszczelniacze co widać gołym okiem po zajrzeniu pod gumy ,,czy lagi nie są zroszone,, to taki zabieg wystarczy , tylko odpowiednią ilość oleju wlej.

            Komentarz


              #21
              Nie ma sensu używać dolnych spustów - wtedy cały syf i tak zostanie w ladze.
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Okej wielkie dzięki DRAGON

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez @MARIUSZ@ Zobacz posta
                  Okej wielkie dzięki DRAGON
                  Ok nie ma sprawy .

                  Komentarz


                    #24
                    Czyli jak nie patrzeć wszystko już jest powyżej.

                    Osobiście nigdy nie rozkręcałem lag do wymiany oleju. Jeśli uszczelniacze nie ciekną to nie mam powodów żeby sobie narobić dodatkowej roboty.
                    Zazwyczaj wylewam wszystko, popompuje, stawiam na jakiś czas żeby wyciekło, płuczę ropa, znów stoi, znów odwrotnie i następnego dnia zalewam olejem.
                    Później znów kilka ruchów lagą i można mierzyć i dolewać / ulewać.

                    Zalewanie wg miarki jest bardziej powtarzalne w przypadku kiedy coś zostanie w środku.

                    A co do gęstszych olei. Po kupnie lagi były zalane jakimś gęstszym olejem. Co to było nie wiem. Ale było twardo, czuć było dziury, zawieszenie nie nurkowało i prowadziło się to nawet ok.
                    Po wymianie zalałem lagi zalecanym w manualu olejem i wiedziałem już ze sprężyny są fabryczne. Przy hamowaniu przód nurkował i nie było fajnie. Po tym wymieniłem na progresy.

                    Wiec jeśli ktoś nie ma twardszych sprężyn gęstszy olej może dużo pomoc.

                    Komentarz


                      #25
                      Chcę wymienić sobie też ten olej. Wleje chyba 15W bo na moja głowę niebezpieczne dla uszczelniaczy jest tylko gdy oleju jest za duzo.
                      Podczas pracy nie tworzy się odpowiednia poduszka powietrzna, a ciśnienie rośnie drastycznie na dobiciu.
                      Trzymam się wartości z manuala i aby w obu był równy poziom.
                      Jestem zmuszony wybrać metodę dla leniuszków z pierwszym płukaniem.
                      Wolał bym benzyna ze względu na właściwości myjące i że odparuje do sucha, ale naprawdę dalej nie wiem czy przepłukanie benzyną jest dopuszczalne???
                      Są jakieś przeciwwskazania???
                      I jeszcze jedno czy górna śruba może mocno wystrzelić przy wykręcaniu, czyli jak mocne jest napięcie wstępne sprężyny?

                      Komentarz


                        #26
                        Na pewno nie wolno używać bezyny z baku,można ekstrakcyjnej aczkolwiek nie wiem jak to wpłynie na uszczelniacze,najbezpieczniej jest płukać naftą według mnie.
                        Spręzyny nie wystrzelą i krzywdy nie zrobią więc spoko,co do gęstości oleju co kto lubi ,ilość według serwisówki
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #27
                          Nie bój się, przytrzymaj ją tylko mocno ręką podczas odkręcania.
                          Ja płukałem rozpuszczalnikiem nitro, który bardzo szybko paruje (oczywiście uszczelniacze i uszczelki przeciwpyłowe były wyjęte, a po operacji założone nowe). Po wypłukaniu rzuc amoty na kaloryfer i co pewien czas poruszaj rurami góra-dół by z zakamarków wyparował rozpuszczalnik.

                          Ja nie rozbierałem, bo niby po co? Zero luzów, zero zużycia, a rozbiórka dla samej rozbiórki?
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #28
                            Właśnie, muszę chyba sprostować, ja nie chce wyjmować amorków, nie mówiąc już o rozbieraniu ich. Trochę nie mam teraz możliwości technicznych
                            Chcę tylko spuścić ojej z dołu, przepłukać czymś i zalać od góry nowy, na stojącym motocyklu.
                            Czy czegoś nie wiem? tak się nie robi? bo nie wiem cały przód poleci mi w dół. trzeba podwiesić wtedy może?
                            Sorry za głupie pytania, ale naprawdę tego nie robiłem jeszcze.
                            A chciałem właśnie benzyna z baku przepłukać, naprawdę wydaje mi się że na nic nie powinna mieć złego wpływu.

                            Komentarz


                              #29
                              Benzyna z baku zniszczy uszczelniacze ,jeżeli nie chcesz wyciągać teleskopów z moto to spuść olej,wyjmij sprężyny przepłucz naftą lub ropą .popompuj trochę ,spuść ,jak poleci czysta nafta zalej olejem i już
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                #30
                                Piotr to chyba uratowałeś moje uszczelniacze
                                powiadasz olej napędowy i nafta obojętna na uszczelniacze, ale i bardziej tłuste,
                                wiec coś pewnie przy takiej wymianie zostanie.
                                A mieszanka z tego z nowym olejem, może zmienić właściwości oleju. hym....
                                Zrobie chyba jednak płukanie świeżym olejem, zależności od tego co mi wyleci ocenie ile syfu miałem.
                                Jeśli będzie dużo syfu to może pogrzeje trochę olej przeznaczony do płukania żeby nie był taki gesty,wtedy lepiej wypłuka.
                                i tyle

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X