Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymieniajcie olej w amortyzatorach!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Do wypłukania lag nada się nafta świetlna czy lepiej bemzyną ekstrakcyjną??
    Ostatnio edytowany przez kalwar; 4263.

    Komentarz


      Jeżeli chcesz tylko plukac bez wymiany uszczelniaczy to nafta. Jeżeli rozbiórka całkowita to mycie benzyną.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        A nafta jaka ? Techniczna świetlna kosmetyczna?

        Komentarz


          Świetlna lub techniczna. Benzyna może załatwić uszczelniacze. Tak czy owak dobrze jest jednak rozebrać teleskopy. Uszczelniacze mogą trzymać ale czasami pełno tam szlamu i opilkow, nie wiadomo jak panewki wyglądają itd. Jak już to ogarnięte to wtedy można przez dwie trzy wymiany tylko sam olej.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            Wystarczy kupić same uszczelniacze czy jeszcze coś?

            Komentarz


              Czasem potrzebny pełny zestaw naprawczy czyli uszczelniacze plus panewki. Zanim zdemontujesz lagi sprawdź czy nie ma luzow na rurach. Czasem dopiero po rozebraniu można stwierdzić że panewki niedługo się skończą.

              Komentarz


                A gdzie te panewki kupić w razie W bo nie mogę odszukać czegoś takiego

                Komentarz


                  Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                  A gdzie te panewki kupić w razie W bo nie mogę odszukać czegoś takiego
                  A gdzie szukałeś?

                  Komentarz


                    Gogle żeby chociaż zobaczyć o co kaman i w sklepach moto

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                      Gogle żeby chociaż zobaczyć o co kaman i w sklepach moto
                      To może po numerze części w katalogu yamahy? Jak myślisz? ;]

                      Mondo Cane miał to ogarnięte. Szukałbym w jego tematach jeśli serwisówka i katalog OEM dla Ciebie jest fe.
                      Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                      Komentarz


                        Nie masz ochoty to nie odpowiadaj a nie jakieś głupie przytyczki stosujesz chyba że taki twój styl bycia to przepraszam. Szukałem jak umiałem.

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        Za podpowiedź oczywiście dziękuję
                        Ostatnio edytowany przez kalwar; 4263.

                        Komentarz


                          Poszukaj w takich sklepach jak InterCars, Olek Motocykle, Larsson. Jak wrócę z ferii to mogę zobaczyć w katalogu IC czy u nich występuje taki zestaw. Mam dostęp do katalogu dla sklepów /warsztatów

                          Komentarz


                            Ok dzięki. Czekam w takim razie

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                              Ok dzięki. Czekam w takim razie
                              Niestety w tych sklepach do których mam dostęp nie ma zestawu naprawczego..Na XTZPARTS.COM tez tego nie ma. Jeśli będziesz miał lipę to wychodzi chyba że tylko ASO może pomóc. To wcale nie znaczy że panewki będzie trzeba wymieniać. Podnieś przód motocykla. Jesli nie będzie wyczuwalnych luzów laga/goleń to wymieniać raczej nie będzie potrzeby

                              Komentarz


                                Mam pytanie w temacie lag. Otóż ciekła mi od pewnego czasu lewa laga. Postanowiłem się za nią wziąć i w weekend wymieniałem uszczelniacze i olej (10W), wszystko rozebrałem i złożyłem po kolei zgodnie z manualem. Wyczyściłem wszystko naftą i poskładałem. Dzisiaj pierwszy raz miałem czas się przejechać, zrobiłem ok. 30km z przerwą, więc powiedzmy, że jednorazowo ok. 15km po mieście. Po powrocie zacząłem oglądać lagi, żeby stwierdzić czy nie ma żadnych wycieków i co mnie zaciekawiło to fakt, że lewa laga była ciepła, a prawa zimna. Tak jakby olej w lewej ladze pracował dużo ciężej niż w lewej. Czy to możliwe? Mam się martwić czy nie przejmować i jeździć dalej? Wolałbym, żeby nie zaskoczył mnie jakiś fakap w trasie z tego powodu.



                                P.S. Jakby ktoś był ciekaw jak to dokładnie robiłem to może zerknąć tutaj: http://secretgarage.pl/jump-jump-czy...-tenerze-cz-1/ Może komuś wpadnie w oko jakiś błąd, który popełniłem.
                                Ostatnio edytowany przez Michau; 4927.
                                secretgarage.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X