Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obręcz koła tylnego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Obręcz koła tylnego

    Problem polega na tym że jestem zmuszony wymienić obręcz w tylnym kole i koncepcje są dwie:

    1. używane
    2. nowa obręcz np. Excel

    Jestem bardziej skory do przeszprychowania nowej piasty na nową felgę excel'a
    Problem polega na tym że w tenerce oryginalna obręcz miała 2,75/17", w dzisiejszych czasach nie do zdobycia a 3,00 calową jakoś ciężko znaleźć (wszyscy chyba do SM powykupowali ). Mam możliwość kupna 3,5 calowej ale wydaje mi się że to trochę za szeroka.
    Przerabiał ktoś ten temat, może coś doradzić, gdzie kupić ?
    Pozdro

    #2
    Zamieszczone przez dch17 Zobacz posta
    Problem polega na tym że jestem zmuszony wymienić obręcz w tylnym kole i koncepcje są dwie:

    1. używane
    2. nowa obręcz np. Excel

    Jestem bardziej skory do przeszprychowania nowej piasty na nową felgę excel'a
    Problem polega na tym że w tenerce oryginalna obręcz miała 2,75/17", w dzisiejszych czasach nie do zdobycia a 3,00 calową jakoś ciężko znaleźć (wszyscy chyba do SM powykupowali ). Mam możliwość kupna 3,5 calowej ale wydaje mi się że to trochę za szeroka.
    Przerabiał ktoś ten temat, może coś doradzić, gdzie kupić ?
    Pozdro
    Hej,
    ja na Twoim miejscu szukałbym jednak używki - cena będzie raczej niższa niż kupno obręczy (zwłaszcza nowej, bo o używki ciężko), koszt szprychowania i ew. szprych (rzadko udaje się kpl. odzyskać).
    Co do obręczy 3" - takie są w ST, ew. poszukaj obręczy od AT RD04 lub RD03 (przed '93 rokiem bodajże) - powinna mieć 2,75.
    Do SM obręczy mniejszych niż 3,5"(przód w SM) się raczej nie używa
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dzięki Adam za odp ale bardzo mi zależy właśnie na nowej obręczy a dla czego:

      1. Teresa zostaje ze mną do końca, związek ten jest dalece przyszłościowy, nie rozstaniemy się choćby nie wiem co
      2. Miałem już tyle przebojów z tylną felgą (zapieczone szprychy-urywały się, felga sie rozwarstwiła ze starości- podeszła woda i zaczęło wszystko odchodzić płatami)
      3. Już drugi rok ją dopieszczam do perfekcji (malowanie większości elementów proszkowo w tym kół na czarno itp itd.
      4. Bardzo dużo kasy w nią zainwestowałem kołA też chce wymienić.

      PS Drugą piastę już mam wypiaskowaną, pomalowana i tylko czeka na obręcz i wysyłke do ziomka na nówki piękne szprychy

      Dla tego poradźcie gdzie mogę kupić 3cale excel'a lub rexfelgen'a
      bo chyba 3,5 to stanowczo za dużo no nie ?

      Komentarz


        #4
        Ajć....
        też kilka razy myślałem, że jakiś motór będzie ze mną na zawsze, pakowałem kaskę, a potem się okazywało, że podstawowe założenie się zdezaktualizowało...
        Co to obręczy to proponowałbym popytać u Olka (Olek Motocykle) albo tego gościa: Paweł Król pkrol1@poczta.fm 602833570.
        Pytałem go kiedyś, ile kosztowałoby zrobienie kół SM gdybym dał gołe piasty i krzyknął 1800zł za kpl. (obręcz, szprychy + praca x2).

        pzdr, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Hahaha nie no ja raczej nie zmieniam, trzeba się ustatkować mieszkanie itp.
          Do olka pisałem nie ma a do Pawła też dzwoniłem co prawda nie ma obręczy ale może zapleść 230 zł więc spoko cena

          Komentarz

          Pracuję...
          X