Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tłoczki i uszczelniacze hamulcowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
    Ja też mam z tyłu tłoczki zaślepione. Zaślepka jest z jakiegoś drewna obitego z jednej strony cienką blachą. Oryginalne zaślepki z tego co zauważyłem były drewnem do tłoczka.

    Z przodu tłoczki są otwarte.

    no dobra, tylko po co?
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #17
      To nie jest drewno tylko płytka azbestowa mająca za zadanie izolowanie tłoczka a w konsekwencji płynu hamulcowego od dużej temperatury, tylny zacisk przeważnie jest mniej efektywny i ma większą temperaturę pracy niż przednie, jest też częściej używany choć to nie reguła. Można wsadzić tłoczki otwarte ale istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo zagotowania płynu w zacisku.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        To nie jest drewno tylko płytka azbestowa mająca za zadanie izolowanie tłoczka a w konsekwencji płynu hamulcowego od dużej temperatury, tylny zacisk przeważnie jest mniej efektywny i ma większą temperaturę pracy niż przednie, jest też częściej używany choć to nie reguła. Można wsadzić tłoczki otwarte ale istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo zagotowania płynu w zacisku.

        czekaj, czekaj.. bo coś mi się nie zgadza.
        jeśli przednie tłoczką są puste, to znaczy że mają lepsze chłodzenie. A temperatury nie będzie przenosiło powietrze, które znajduje się w tłoczku, tylko raczej sam tłoczek. Co znaczy, że wstawienie grodzi azbestowej niczego nie zmienia.

        No chyba, że ja się mylę?
        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
        =>
        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

        Komentarz


          #19
          Faktycznie w serii z tyłu tłoczki są inne. Dlatego wcześniej napisałem, że przednie pasują "od biedy". Tak samo jak tarcze ham. - z tyłu bodajże są szersze o 0.5 mm.

          Co do wemoto.com - dosyć znany sklep. Sprawdź jeszcze kedo.com - oni się specjalizują w duperełach do yamah.

          pzdr, Adam
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
            czekaj, czekaj.. bo coś mi się nie zgadza.
            jeśli przednie tłoczką są puste, to znaczy że mają lepsze chłodzenie. A temperatury nie będzie przenosiło powietrze, które znajduje się w tłoczku, tylko raczej sam tłoczek. Co znaczy, że wstawienie grodzi azbestowej niczego nie zmienia.

            No chyba, że ja się mylę?
            Masz racje ale na przodzie występuje powierzchnia styku tłoczka z klockiem, tłoczek naciska bezpośrednio na klocek, w tylnym zacisku tłoczek nie dotyka klocka, jest w pełni izolowany przez płytkę.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              Masz racje ale na przodzie występuje powierzchnia styku tłoczka z klockiem, tłoczek naciska bezpośrednio na klocek, w tylnym zacisku tłoczek nie dotyka klocka, jest w pełni izolowany przez płytkę.
              To znaczy, że moje tłoczki są już zupełnie zajechane. Gródź azbestowa jest conajmniej kilka mm wewnątrz od krawędzi tłoczka.
              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
              =>
              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                To znaczy, że moje tłoczki są już zupełnie zajechane. Gródź azbestowa jest conajmniej kilka mm wewnątrz od krawędzi tłoczka.
                Tak ma być, po prostu ta płytka siedzi w gnieździe tłoczka żeby nie wypadła jeśli zluzuje się klocek, nie musi wystawać 10mm, i tak styka sie tylko płytka z klockiem a nie tłoczek.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                  Tak ma być, po prostu ta płytka siedzi w gnieździe tłoczka żeby nie wypadła jeśli zluzuje się klocek, nie musi wystawać 10mm, i tak styka sie tylko płytka z klockiem a nie tłoczek.
                  jeśli tak jest, to znaczy, że jednak tłoczki muszą się nagrzewać. Przecież muszą dotykać metalem??
                  hmmm... wieczorem dokładnie pooglądam
                  "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                  =>
                  Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                  Komentarz


                    #24
                    W oryginale w tylnych tłoczkach są takie półeczki od góry tłoczka ( zakładając, że ustawimy tłoczek tak: U ), które mają dawać oparcie dla tego krążka z azbestu, tak, aby przy swoich 2-3 mm grubości wystawał ponad krawędź tłoczka.
                    _
                    U

                    pzdr, Adam
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                      W oryginale w tylnych tłoczkach są takie półeczki od góry tłoczka ( zakładając, że ustawimy tłoczek tak: U ), które mają dawać oparcie dla tego krążka z azbestu, tak, aby przy swoich 2-3 mm grubości wystawał ponad krawędź tłoczka.
                      _
                      U

                      pzdr, Adam
                      hmmm
                      to prawdopodobnie u mnie zostały same "półeczki"
                      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                      =>
                      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                        jeśli tak jest, to znaczy, że jednak tłoczki muszą się nagrzewać. Przecież muszą dotykać metalem??
                        hmmm... wieczorem dokładnie pooglądam
                        Tłoczek ma pogłębienie np 2mm w którym siedzi płytka a płytka jest grubości 5mm, nie ma szans żeby tłoczek dotykał do klocka.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #27
                          Te półeczki łatwo odróżnić, choćby po tym, że mają w środku otworek (fi ok. 5mm) przez który widać dno tłoczka. No i są z blachy a nie azbestu/czegoś drewnopodobnego

                          Marcin - jesteś pewien, że ta płytka azbestowa miała aż 5 mm ? Mi się kojarzy coś cieńszego.
                          sigpic

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                            Te półeczki łatwo odróżnić, choćby po tym, że mają w środku otworek (fi ok. 5mm) przez który widać dno tłoczka. No i są z blachy a nie azbestu/czegoś drewnopodobnego

                            Marcin - jesteś pewien, że ta płytka azbestowa miała aż 5 mm ? Mi się kojarzy coś cieńszego.
                            no to już mam pewność. mam tylko półeczki.
                            azbestu nie uświadczyłem. da się to dostać w oryginale?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                              Te półeczki łatwo odróżnić, choćby po tym, że mają w środku otworek (fi ok. 5mm) przez który widać dno tłoczka. No i są z blachy a nie azbestu/czegoś drewnopodobnego

                              Marcin - jesteś pewien, że ta płytka azbestowa miała aż 5 mm ? Mi się kojarzy coś cieńszego.
                              Ostanio je montowałem u Kachy w zaciskach, na tyle mi wyglądały i żadnego otworka nie miały jeśli chodzi o te płytki bo one opierają się na tłoczku, niech Kaśka zrobi wam zdjęcie to zobaczycie bo widzę że nie wiecie o czym mowa.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #30
                                Ja pisałem o tym, co jest pod tymi podkładkami Wiem o czym mowa, tylko szczegółów typu grubość mogę już nie pamiętać, bo od kilku lat nie miałem okazji się z tym zetknąć.
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X