Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TÅ‚oczki i uszczelniacze hamulcowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    no dobra. dwa wÄ…tki.
    Pierwszy: tylne tłoczki.

    IMAG0245.jpg

    IMAG0244.jpg

    To jedyne, co mam. Tłoczki w stanie nadającym się do wyrzucenia. Żadnego azbestu nie uświadczyłem.



    Temat drugi: gumki.

    To gumki które zdjąłem z mojej Teresy. Jedynie pierwsza od prawej jest nowa - z Hondy.

    IMAG0243.jpg

    IMAG0239.jpg

    Jak widać, dowolność była dość duża.. ale do rzeczy.
    Gumki z Hondy jak najbardziej pasują na trzpień. Mają też dobrą długość.

    Nie mam pojęcia, która z zamontowanych trzech gumek na mojej Teresie jest właściwa.
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #32
      Tak moim skromnym zdaniem, to tłoczki masz jeszcze w znośnym stanie po wypolerowaniu będą działać. Gumki są wszystkie te same tylko rozpulchnione przez olej lub niewłaściwy smar.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #33
        W tych wgłębienia w tłoczkach powinny siedzieć takie krążki z tego "azbestoczegoś" - tak, że zakryłyby te otwory.
        Tutaj możesz sobie to pooglądać:
        http://kedo.com/ssl/php/artsearch_ne...17f5ee#rub0165 (mam nadzieję, że link zadziała, jak nie to słowa do szukajki sklepowej: "xtz 750 brake")
        Ścianki tłoczków jakoś strasznie źle na tych zdjęciach nie wyglądają. Jeśli są gładkie to IMO to jest jeszcze śmiało do odratowania gdyby dorobić te brakujące elementy.

        Gumki - tak z pamięci to bym stawiał na którąś z tych lewych (większych).
        sigpic

        Komentarz


          #34
          Tak na prawdę to można jeździć i na tych tłoczkach bez krążków, nic przecież nie będzie się działo tylko zacisk będzie grzał mocniej płyn podczas hamowania
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #35
            Nie wiem jak u niektórych ale ja mam tłoczki powleczone czymś złotawym. W miejscu gdzie tloczek jest już zużyty czy leciuteńko zadrapany wystaje mi własnie powierzchnia srebrna - jak u Ciebie.

            A z gumkami to hugo wie o co biega. Niby u mnie jak u Ciebie - lewe gumki są wiekszych rozmiarów, ale czy to tak ma być czy w końcu one spuchły od smaru/oleju....? Dziś obadałem gumki od starej XJ - gumki są wymiarowo coś pomiędzy tymi z Hondy i tymi niby spuchniętymi/oryginalnymi z teresy.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
              Nie wiem jak u niektórych ale ja mam tłoczki powleczone czymś złotawym. W miejscu gdzie tloczek jest już zużyty czy leciuteńko zadrapany wystaje mi własnie powierzchnia srebrna - jak u Ciebie.
              w jakimś innym wątku czytałem, że to złotawe to jest warstwa czegoś (oczywiście nie pamiętam czego). Nie wiem na ile odarcie z tej warstwy negatywnie wpłynie na klocki.
              Korozja, wżery, gorsze właściwości?


              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
              A z gumkami to hugo wie o co biega. Niby u mnie jak u Ciebie - lewe gumki są wiekszych rozmiarów, ale czy to tak ma być czy w końcu one spuchły od smaru/oleju....? Dziś obadałem gumki od starej XJ - gumki są wymiarowo coś pomiędzy tymi z Hondy i tymi niby spuchniętymi/oryginalnymi z teresy.
              założę te z Hondy i dam znać po kilku tysiącach kkm co z tego wynika.
              Najwyżej jeszcze raz rozbiorę
              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
              =>
              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

              Komentarz


                #37
                Ponieważ tym razem serwis Hondy trochę się stawiał z dostarczeniem gumek, to podaję dokładne numery części.

                gumka dłuższa
                45132-166-016

                (11 złotych)

                gumka krótsza
                45133-MA3-006

                (17 złotych)

                plus VAT; za obie 34,44.
                Cena z Honda AutoWitolin, Warszawa ul. Grochowska.
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #38
                  jako ciekawostka,
                  wycena części w salonie yamahy , 2500 za zacisk (samych gum - tych co mozna nabyc w hondzie - nie sprzedają)
                  No nie da się w Polsce naprawiać motocykla bez kombinowania, i jak tu kupić dobrze serwisowany motocykl, jak zacisk kosztuje prawie średnią krajową.

                  hamulce_ceny.jpg

                  No i najgorsza rzecz - nadal nie wiem gdzie w sensownych pięniądzach kupić uszczelniacze tłoczków ( w salonie razem z tłoczkami 280 za szt) .

                  Komentarz


                    #39
                    Chcesz uszczelniacze tłoczków - kpl na zacisk (bez różnicy czy przód czy tył) czyli cztery gumki? Mam takowe - 83 zł, oryginał Yamahy.

                    A ten kondom i ta harmonijka z prowadnic - pasuje też z Yamahy, szukałem, szukałem, kupiłem kilka sztuk i dopasowałem. Ceny nieco wyższe.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #40
                      Witam.
                      Mam pytanie: jaki ma identyfikator (index produktu) wyprodukowany przez Tourmax ''tłoczek zacisku hamulcowego z uszczelniaczami (tyl)'' do XTZ 750 ?
                      (np., tutaj http://www.serwismotocyklowy.pl/Tloc...,lpk,54,1.html
                      jest duzo tloczkow, ale nie da sie to jakos wykorzystac...(
                      Dziekuje za pomoc.

                      Komentarz


                        #41
                        Nawiązując do tematu, skąd wziąść uszczelniacze do przednich zacisków w celu ich regeneracji .???

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez mastodont7 Zobacz posta
                          Nawiązując do tematu, skąd wziąść uszczelniacze do przednich zacisków w celu ich regeneracji .???
                          Najprościej z ASO, koszt 50 PLN na zacisk.

                          Z tymi turmaxami to nie mam pojęcia, można przecież zadzwonić i zapytać czy mają do tłoczki xtz.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                            Tak moim skromnym zdaniem, to tłoczki masz jeszcze w znośnym stanie po wypolerowaniu będą działać. Gumki są wszystkie te same tylko rozpulchnione przez olej lub niewłaściwy smar.
                            Ja miałem podobną historie z gumkami. Zostawiłem na noc uszczelnienia tłoczka w ropie, w celu oczyszczenia... Zwiększyły swoje rozmiary do takich, że nie było możliwości ich zamontowania
                            2013-03-08 19.55.03.jpg
                            Te na dole po kÄ…pieli
                            Ostatnio edytowany przez heniek_102; 395.

                            Komentarz


                              #44
                              Siemka

                              Będę planował może nie w najbliższej przyszłości powymieniać te gumki w ST i pytanie moje jest takie, gdzie można je nabyć, za rozsądną cenę oczywiście.
                              W ASO sprzedają w komplecie z tłoczkami tylko i drogo to wychodzi.
                              Czy to z hondÄ… to temat sprawdzony, pasujÄ…??
                              Jak tak to jakieÅ› numery katalogowe jak ktoÅ› posiada.

                              Pozdro

                              Komentarz


                                #45
                                Zamieszczone przez Sadek Zobacz posta
                                Siemka

                                Będę planował może nie w najbliższej przyszłości powymieniać te gumki w ST i pytanie moje jest takie, gdzie można je nabyć, za rozsądną cenę oczywiście.
                                W ASO sprzedają w komplecie z tłoczkami tylko i drogo to wychodzi.
                                Czy to z hondÄ… to temat sprawdzony, pasujÄ…??
                                Jak tak to jakieÅ› numery katalogowe jak ktoÅ› posiada.

                                Pozdro
                                Chyba coś pomyliłeś albo zadzwoń do innego serwisu, zawsze uszczelki tłoczków były oddzielnie, koszt 56 zł na jeden zacisk.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X