Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] zużycie oleju

    Witam!
    Czy ktoś wie jaka jest norna zużycia oleju. Moja ST pochłania go tak dużo, że nie nadążam dolewać. Używam Motul 10W40. Przebieg ok. 75 tys. km

    #2
    Z tego co czytałem na różnych forach polskich i zagranicznych to norma dla tego silnika to około 300ml/1000km. Niektórzy pisali, że nie bierze nic od wymiany do wymiany a niektórzy podawali już nawet 0,5l/1000km. Jak dla mnie granicą zużycia oleju jest właśnie te 0,5l na 1000km. Powyżej tego to raczej silnik do remontu lub wymiany na inny.
    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


    Ja tu tylko sprzątam

    Komentarz


      #3
      Łoo ostro. Nie spotkałem się jeszcze z ST, która brała olej.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        A ja się pochwalę że mi ani kropelki nie wzięła, przez cały zeszłoroczny sezon. Silnik ma 56 tyś km za sobą i ogólnie niezły stan. No i jest z 1994 roku.

        Komentarz


          #5
          Wpisujemy tu informację o zużyciu oleju przez nasze silniki.

          Oczywiście silngiel i rzędówka zużywają go w innych ilościach
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Część wątku dot. uszczelniaczy została wydzielona tutaj:


            pzdr, Adam
            sigpic

            Komentarz


              #7
              No tak singiel i rzędówka pochłaniają olej w innych ilościach, ale to chyba nie wynika tylko z konstrukcji silnika. Ale również jest zależne od oleju bo jak wlejemy minerał co na zimno gęsty jak śmietana , a po rozgrzaniu jak woda to łatwiej przedostanie się z układu olejenia na zewnątrz .
              .

              Komentarz

              Pracuję...
              X