Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podwyższenie przedniego zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Podwyższenie przedniego zawieszenia

    Przeglądając forum AT (czytaj szpiegowski zwiad) znalazłem temat o podwyższaniu przedniego zawieszenia.
    Czarnuchy robią coś takiego:





    Jest to swojego rodzaju przedłużenie lagi. Wkręca się zamiast korków na górze, przez co można później mocniej wysunąć lagi. Zrobione jest chyba tak, że sprężyna pozostaje w nominalnym położeniu. Z tego co widziałem, za to wołają wśród swoich 150zł. Może też by pasowało do ST, lub ich magicy dorobiliby chętnym do ST?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    #2
    Jeśli nie bałbyś się na czymś takim jeździć...
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Da radę, tylko po co? Jeśli ktoś lubi po offie pojeździć dużo to ok, ale od czasu do czasu - myślę że to zbędny patent.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Ja miał bym mieszane uczucia, nie wiem dokładnie jak to działa ale domyślam się że montujesz t w środek lagi czyli bardziej obciążasz jej koniec, a co jeśli po pewnym czasie poluzuje się ten koniec i laga dostanie luzu? Tak tylko gdybam ale jak ktoś chce mieć wyżej kierownice to niech sobie przedłuży mocowanie kiery albo wsadzi twardsze sprężyny żeby nie dobijały a nie takie patenty. Osobiście uważam że żółci inżynierowie zrobili zawieche tak żeby chodziła jak najdłużej bez zbędnych obciążeń a z tego co mi wiadomo to oni rzadko się mylą
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Ciekawy jestem jak to będzie funkcjonować u Czarnuchów.
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #6
            Patent pochodzi zdaje się z forum transalpa i tam było już kilka realizacji - możesz poszukać.

            pzdr, Adam
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Z opisu wynika,że skok teleskopów zostaje bez zmian wiec nie rozumiem po co ta zabawa, chyba dla zwiększenia prześwitu(oni mają jednak miskę do urwania...)
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                No raczej do ogolnego podniesienia motocykla.
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #9
                  a to że sprężyna zostaje to się domyślam po kształcie ale czy ilość oleju się nie zmienia bo ja winduję swoja ST w górę na maksa i w razie jak by po podniesieniu tyłu ustawiła mi się pod kątem to to będe taki bajer zakładał stąd pytanie o ilość oleju

                  Komentarz


                    #10
                    Ilość oleju zostaje ta sama. To podwyższenie polega tyko na przedłużeniu górnych kapsli. Te przedłużenia wkręcają się w lagę tak samo jak ori kapsle, także z lagą nic się nie dzieje poza tym, że kapsle na wierzchu są tyko dłuższe przez co możesz podnieść moto opuszczając lagi. Ja to bym zamiast tego kupił progresy i do tego olej co najmniej 15W co utwardziło by lagę, przez co moto by tak nie siadało pod ciężarem. Do tego tył skręcony na maksa i myślę, że nie potrzeba wcale podwyższać ST. Ja mam 188cm wzorstu i na moich ustawieniach zawieszenia w swojej ST przy ori siodle dotykałem podłoża całymi stopami przy wyprostowanych nogach. Może w Afri się te podwyższenia sprawdzą bo jak oglądałem Honde to faktycznie miała siodło niżej umieszczone od ST.
                    Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36.
                    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                    Ja tu tylko sprzątam

                    Komentarz


                      #11
                      ja mam 200 cm wzrostu to jedno a drugie to że ona mi się na maksa podoba w wersji dakar więc im wyżej tym ładniej

                      Komentarz


                        #12
                        To zmień se lagi na dłuższe od jakieś wyczynówki. Nie pamietam od której ale któreś masakrycznie przód podnosiły w ST.
                        BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                        YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                        Ja tu tylko sprzątam

                        Komentarz


                          #13
                          Trzeba się tylko zastanowić, czy jest sens pogarszać właściwości jezdne w ramach ideologii/wyglądu.
                          Olej 15W jest trochę za gęsty pod progresy, chyba, że jeździ się tylko po asfalcie i w lecie.
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Ja miałem progresy i 15W w DR600 i jak dla mnie to było idealne połączenie. Zależy kto jaką zawiechę lubi. Ja muszę mieć średnio-twardo. Miękko jakoś mi nie podchodzi.
                            http://www.youtube.com/watch?v=zOWKwBp9Rr4 przy takich skokach nie dobijały.
                            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                            Ja tu tylko sprzątam

                            Komentarz


                              #15
                              Jest jeszcze jedna opcja. Można kupić dorabiane, w domyśle dłuższe rury teleskopów, zamiast korków. Tylko cena tej przyjemności, dla średnicy 43 mm, 380 zł za sztukę...
                              Robi je firma http://www.tecrol.bielsko.pl/
                              Ogólnie przy podwyższaniu warto pamiętać, że jak podniesiemy sam przód, mamy czopera a przy podnoszeniu tyłu warto pamiętać o łańcuchu, żeby po wachaczu nie tarł, znaczy wycierał ślizg zbyt szybko. Choć na wspominanym forum Afrykanerów jeden z właścicieli podniósł moto o 8 cm i lata tym juz sporo z tego co pisze (właśnie korkami z przodu i dłuższą śrubą dokręcaną do amora z tyłu)

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X