Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kolosy 12-14 marca 2010 GDYNIA

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kolosy 12-14 marca 2010 GDYNIA

    Może ktoś będzie chciał się wybrać , nie koniecznie motocyklem ale myśle że warto.



    Kolosy to nazwa pierwszych polskich nagród za dokonania eksploracyjne. Kolosy to także nieoficjalna nazwa Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej w Europie imprezy podróżniczej, która każdego marca odbywa się w Gdyni. Kolosy to również marka, pod którą realizowanych jest wiele różnorodnych działań, których nadrzędny cel to popularyzacja niekomercyjnej działalności eksploracyjnej, a także integracja polskiego środowiska podróżniczego.


    Pełny program:


    Najciekawiej zapowiada się sobota :

    Azjatycki moto-kalejdoskop
    Aleksandra Trzaskowska, Jerzy Piątkiewicz


    Przez sześć miesięcy na motocyklach przemierzyli pustynie Iranu, Turkmenistanu i Uzbekistanu, pokonali suchy Pamir, zaśnieżony Ałtaj i Tien-szan. W Nepalu przejechali regiony porośnięte tropikalną dżunglą, a w Tybecie, Aksi Quin i indyjskiej części Himalajów najwyżej na świecie położone przejezdne przełęcze. W Xinjiangu wybuchły akurat zamieszki i panował stan wyjątkowy, do Turkmenistanu ograniczono wjazdy ze względu na świńską grypę, a w Iranie były wybory prezydenckie. Mimo wszystko Ola i Jurek dojechali zaplanowaną trasą z Warszawy do Kalkuty. O takich przygodach jak obiad z pasterzami w dzikich górach Kaçkar, wypiekanie chleba z mistrzem Gruzji w boksie czy nauczanie języka angielskiego małych mniszek w Indiach, na pewno długo nie zapomną.


    Motocyklem dookoła świata
    Goście specjalni - Michał Gąsiorowski i Tomasz Gorazdowski



    Pomysł wyprawy zrodził sie, gdy Tomek przeczytał książkę, którą dostał w prezencie od brata - „Long way round” Ewana McGregora i Charliego Boormana. Co prawda nie miał takiego jak jej autorzy zaplecza (BBC), ani motocyklowego doświadczenia, ale i tak udało mu się przekonać do pomysłu kolegę z pracy. W 125 dni dwaj dziennikarze radiowej Trójki odwiedzili m. in. Turcję, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Tajlandię, Malezję, Singapur oraz Stany Zjednoczone. O bólu pleców, pomocy Hameda w naprawie poważnie uszkodzonego motocykla, kompletnym chaosie komunikacyjnym w Indiach, ślubach w Las Vegas, walce z amerykańskim urzędem celnym oraz wielu innych ciekawych wydarzeniach motocykliści na bieżąco opowiadali słuchaczom. Codzienną relację z wyprawy można też było znaleźć na stronie internetowej Polskiego Radia. W końcowym etapie podróży dziennikarzom towarzyszyli liczni motocykliści, kibicujący i gratulujący im przejechania 21 tys. km i okrążenia świata.
    http://xtzclub.pl/attachment.php?attachmentid=817

    #2
    Byłeś w końcu? Ja wróciłem o godz. pierwszej w nocy - dziś, a kiblowałem od czwartkowego wieczoru. 1/3 filmów obejrzana.

    Ola z Jurkiem dostali wyróżnienie. Trójkowicze też jakąs nagrodę (ale nie główną). Chyba Motosyberia nic,ale za to można było obejrzeć na dole ich motovietnam.

    Polecam Kolosy wszystkim tym, którzy interesują się podróżami nie tylko na motocyklu - ŚWIETNA impreza!!!

    Gosia - szkoda że nie przybyłaś
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Tylko czemu to tak daleko (od katowic)?
      http://www.informatyzacja.com

      Komentarz


        #4
        Ja trafiłem zupełym przypadkiem. Tak sie jakos złożyło że byłem w niedzielę w Gdyni, chciałem podskoczyć do Reala po cole i coś do jedzenia, nagle patrzę a tu "Kolosy" po drodze. Niestety czas mnie gonił i zdążyłem tylko zobaczyc fragment filmu opatrzonego uroczym komentarzem dziewczyny, która razem z chłopakiem planowała na uralu objechać zdaje się Kazachstan. Ural ten stał zresztą przed wejściem do hali, zakładam więc że wyprawa zakończyła się sukcesem. Generalnie bardzo pozytywna impreza, szkoda tylko że mogłem tam zostać tylko pół godziny..

        Komentarz


          #5
          A mi życie pokrzyżowało plany . Obowiązki w pracy i w domu nie pozwoliły się wybrać choć zaplanowana była cała sobota na tej imprezce.
          http://xtzclub.pl/attachment.php?attachmentid=817

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            Gosia - szkoda że nie przybyłaś
            No przeca mówiłam, że na urlopie będę..

            Łukasz, Blaz,
            a możecie napisać krótką relację albo chociażby parę słów jak to było zorganizowane, ile było luda, imprezy towarzyszące itp.? Takie informacje są bardzo cenne jeżeli chodzi o branie pod uwagę tej (albo tego typu) imprezy w przyszłości.

            Pozdrawiam,
            Gosia
            Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

            Komentarz


              #7
              Na relację- nawet krótką- widziałem niestety za mało. Generalnie impreza zrobiła na mnie dobre wrażenie, bez przesadnej otoczki marketingowo/handlowej ot kilkanaśćie stoisk z literaturą/prasą podróżniczą, jakieś ze sprzętem, odzieżą i knajpka ze zdrową żywnością- zdecydowanie ważniejsza/ciekawsza główna część imprezy to chyba relacje z wypraw połączone z pokazem slajdów lub filmików z tychże. Niestety kiedy ja zawitałem na Kolosy w głównej części programu właśnie zaczęłasię przerwa, tak więc wylądowałem na małej salce gdzie wysłuchałem fragmentu wspomnianej wcześniej realcji o wyskoku Uralem do Kazachstanu. Ludzi całkiem sporo, imprezy towarzyszące- nie zaobserwowałem, ale przed halą był banner oznajmiający że gościem specjalnym jest Elżbieta Dzikowska. Trzeba pamiętać że turystyka motocyklowa stanowi tylko jakiś tam procent tej imprezy, jest ona kierowana do ludzi z zajawką na podróżowanie na nogach, rowerach, łodziach itd.itp.
              Wejście chyba free, mnie przynajmniej nikt nie zatrzymywał żądając kaski lub akredytacji.

              Komentarz


                #8
                Wejście za darmochę. Nie było mas ludzi, wszedobylskiej gawiedzi, rodzin z dziećmi, którzy poprzychodzili by za darmo nabrac reklamówek...
                Gosia, filmy leciały od godz. 10 do prawie 1. w nocy. Najróżniejsza tematyka. W hali głównej było duuuużo krzesełek, dobre nagłośnienie, kulturka i mili ludzie. Miejsce dla wszystkich się znalazło. Była Ola z Jurkiem i pokazywali swoje pół roku w siodle do Butanu. Była tez Motosyberia - reakrywacja. Opowiadali też o swojej podróży dziennikarze z Trójki - ich podróż do okoła świata.
                Na dole była sala z pokazami materiałów które nie dostały się do konkursu głównego - warto było popatrzeć.

                Zero komercji!

                Był jeszcze cykl wykładów poświecony dzieciom w podróży - jak przewozić, jak dbać...

                Wiem że byłaś na urlopie Gosia, ale myslałem że wpadniesz jednak
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Dzięki wielkie, faktycznie brzmi ciekawie Cieszę się, że impreza się Wam udała

                  Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                  Wiem że byłaś na urlopie Gosia, ale myslałem że wpadniesz jednak
                  Jakby to powiedzieć.. technicznie było to awykonalne

                  Pozdrawiam,
                  Gosia
                  Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X