Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
    LukaSS kolega ma trampka i raczej bez zbiornika oleju.
    Ale już niedługo będzie Yamaha
    To już pewne.
    Zdaje się, że 660R. Tam chyba jest zbiornik oleju?
    http://www.przezswiat.eu

    https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

    Komentarz


      w ramie

      Komentarz


        Przeczytałem wszystkie posty i oczywiście zgłupiałem
        Do dużej teresy z 89' (stan licznika 65000km),który Waszym zdaniem lepiej wlać olej:
        Orlen Platinum 10w40 półsyntetyk, czy orlen platinum 10w50 (to chyba syntetyk)?
        Może któs napisać o swoich doświadczeniach z tymi olejami po przejechaniu 6 tys. km.

        Janas_WaWa ile Cię kosztował olej na Gierdziejewskiej ?
        Będę wdzięczny za wszelkie informacje

        Komentarz


          orlen platinum 10w50 wyszedł 124 zł ale jeszcze nie zmieniłem więc nie powiem czy jakoś inaczej pracuje

          Komentarz


            Mam pytanie odnośnie przebiegów pomiędzy wymianami. Wiem że serwisówka podaje co 6kkm, ja w tej chwili przejachałem jakies 2tyś, za dwa tygodnie jedziemy na wakacje zrobimy jakieś 4-4,5tyś, pytanie czy można w miarę bezpiecznie o jakiś 1-1,5tyś przeciągnąć z wymianą czy szkoda silnika i lepiej jeszcze raz zmienić przed wyjazdem? Dodam że mam yamalube 15w50 synt.

            Komentarz


              Odpowiedz sobie na pytanie jakie oleje były na rynku w momencie tworzenia serwisówki...
              Znajomy jeździł parę lat ST na pełnym syntetyku przez cały sezon, przy czym przebiegi miał nie większe niż 10 kkm. Ja bym się nie bawił tylko jechał.

              Komentarz


                Bez obaw na pełnym syntetyku możesz zrobić większe przebiegi miedzy wymianami tym bardziej że nie będziesz zapewne orał zagranicznych bezdroży tylko asfalty.

                Komentarz


                  No właśnie głównie asfalty na zachodzie i południu + kilka odcinków specjalnych na szutrach

                  Komentarz


                    To śmiało możesz gnać na tym oleju który masz wlany a 1000 czy 2000 tyś. km nie zrobią różnicy.

                    Komentarz


                      Chyba Lupus może najwięcej powiedzieć o przebiegach na syntetyku. Z tego co pamiętam, w 660-tce robił po kilkanaście tys. i to w afrykańskim klimacie.

                      Komentarz


                        Siema, dwie kwestie czy ktoś zalewał moto ravenolem 10w40 ester? Ja dzisiaj zalałem po raz drugi. Od wymiany do wymiany grama nie ubyło. Kwestia druga w xtz750 jest sucha miska a oleju ma być 4,1 l czy ktoś wie, ile oliwy powinno byc minimalnie aby nie przytrzeć silnika.tzn czy np przy 3,3 będzie ok a przy 2,8 już będzie przerywany film olejowy.
                        IMO, ilość oleju w st jest zawyżona aby wydłużyć żywotność jednostki napędowej.

                        Komentarz


                          Ja miałem max 2,5 litra i na szczęscie nic się nie stało Dolałem wtedy leciutko ponad litr, a później połowę i dopiero było na bagnecie max
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            Czy przy wymianie oleju - koniecznie/wskazane jest to, aby XTZ 750 stało prosto? Tj. na jakiejś centralnej podstawie, podnośniku? Czy spokojnie całą operację mogę wykonać, gdy motocykl stoi na bocznej stópce? Sorki za ew. durne pytanie. Oczywiście jestem po lekturze "instrukcji", ale tam tego nie znalazłem.

                            Komentarz


                              Możesz na bocznej stopce. I tak przy zlewaniu starego oleju musisz ustawić ja "pionowo" w celu dokładnego zlania resztek - to samo po zalaniu nowym i sprawdzaniu poziomu...
                              W zasadzie ja też czynność wykonuję na kosie... po odkręceniu korka miski i śruby spustowej zbiornika ustawiam pionowo - podpierając "czymś" na czas spływania resztek

                              Komentarz


                                O olejach artykuł sponsorowany jednak z kilkoma ciekawymi zdaniami: http://www.millersoils.pl/wp-content...tyku%C5%82.pdf Tak z ciekawości można przeczytać
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X