Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Panowie tylko nie krzycie, że było poszukaj itd
    Kupiłem tenere, poprzedni właściciel zalał silnik MOTULEM 3000 4T 20W50, bo oprócz tenery miał GS 1200 a one podobno mają rekomendowane minerały. Nieważne. Sprzedający mówił, że yamaszka pięknie chodziła na tym oleju, biegi jak w masełko wchdziły, cichsza praca silnika itd. Przejechałem z 500 km i większych uwag nie mam.

    Natomiast ja z bratem motocykle do tej pory zalewaliśmy CASTROLEM POWER1 GPS GPS 10w40 i mam nie otwarta bańkę tego oleju. Wiadomo że wygodniej mieć ten sam olej w 2 motocyklach. Bo czy jakieś zakupy czy dolewki, mniej kombinowania. Nie uważam żeby to był jakiś super olej. Po prostu 6 lat temu taki kupiłem i taki zalewamy do dzisiaj.

    Co byście zrobili na moim miejscu?
    a) zostali przy motulu
    b)przeszli na castrola i nie cudowali
    c)zalali innym (tylko jakim?? - tutaj mam totalny mętlik w głowie, czy valvoline 10w50, czy kij wie co??) bardziej odpowiednim do mojego silnika olejem.

    DANE MOTULA


    DANE CASTROLA
    http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/92745E8F897F4638802577ED004811BF/$File/KHET-87XC2T_0.pdf

    Komentarz


      Zacytuję klasyka:

      "Jeden ch..j" Ja leję u siebie tego castrola też.

      BR
      Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46. Powód: wulgaryzmy
      Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
      Adwenczur Klab FB
      Adwenczur Klab w sieci

      Komentarz


        I dalej to chuj..we gadanie,dla silnika tenery 10W40 i 20W50 to nie jeden ch...j
        Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46. Powód: wulgaryzmy

        Komentarz


          Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
          I dalej to chuj..we gadanie,dla silnika tenery 10W40 i 20W50 to nie jeden ch..j
          No dobra masz racje, serwisówka jasno określa lepkość w zależności od temp. w jakiej użytkowane jest moto, więc:

          Co byście zrobili na moim miejscu?

          b)przeszli na castrola i nie cudowali
          c)zalali innym (tylko jakim?? - tutaj mam totalny mętlik w głowie, czy valvoline 10w50, czy kij wie co??) bardziej odpowiednim do mojego silnika olejem.
          Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.

          Komentarz


            Zamieszczone przez Pawel Depta Zobacz posta
            b)przeszli na castrola i nie cudowali
            To siuwaks, ja odradzam.

            Zamieszczone przez Pawel Depta Zobacz posta
            c)zalali innym (tylko jakim?? - tutaj mam totalny mętlik w głowie, czy valvoline 10w50, czy kij wie co??) bardziej odpowiednim do mojego silnika olejem.
            Shell AX7 10W40 półsyntetyk moim zdaniem będzie ok.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              Niech kazdy leje co chce ale ja do mojej ST leje 10-50 Valvolaina a do samochodu 5-50

              Komentarz


                [QUOTE=zord25;159139]Niech kazdy leje co chce
                Niech każdy leje co chce byle ten olej miał na końcu 50 czyli 10W50,15W50,20W50 każdy będzie dobry byle nie 40 bo ten olej na gorąco ma za mały zapas wytrzymałości

                Komentarz


                  Fajny filmik o docieraniu silnika

                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Ciekawe czy takie testy maja jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistosci szkoda ze nie ma W50, moze ktos ma wiedze i pojecie i potwierdzi.
                    Chociaz ciekawie sie oglada. czlowiek wygina sie na yamalube w promocji zimowej a tu wystarczy kupic shell bez cudowania i to samo, Chociaz liqui moly i fuchs wypada jeszcze lepiej, a najwieksza kiszka to castrol













                    Komentarz


                      Robiłem takie testy osobiscie.... i potwierdzam, ze najgorszy jest castrol a niedrogie oleje z Polskich rafinerii ze stacji benzynowych lepiej wypadly jak niektore markowe oleje. A maszynka z filmu nie do konca jest wiarygodna bo powinna miec jeszcze pomiar jakie obciazenie jest na silniku, bo czasem jest tak że probka malo sie zuzyla ale silnik dostawal bardzo duze obciazenie.

                      Komentarz


                        Po analizie testów lata temu... W zestawieniu były wtedy chyba tylko 2 kolumny... wybrałem Penrite'a. Tanio nie jest (teraz już nigdzie tanio nie jest), ale zawsze taniej niż Royal Purple

                        Tester.jpg

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X