Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Olej i przebieg

    Witam jaki olej do jakich przebiegów orientuje sie ktoś i jakiś jest najlepszy ??

    #2
    Nowy silnik -> syntetyk
    Silnik z jakimś przebiegiem już (może brać troszkę oleju) -> półsyntetyk
    Silnik wpier*** olej, ma już swój dość duży przebieg -> minerał

    Nie ma najlepszych olei. Kup dobry markowy olej.
    Ja aktualnie jeżdżę na Motulu 5100 10W40 semi.
    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


    Ja tu tylko sprzątam

    Komentarz


      #3
      Ja obstawiam tylko i wyłącznie syntetyk.

      Kiedy silnik jest zużyty, powiększaja sie luzy tłok/cylinder, zamek w pierścieniach się powiększa, wyrabiaja się zawory i prowadnice. Silnik bierze więcej oleju. Zalejesz minerał - klapa! On w wysokich temperaturach robi się rzadki, a syntetyk nie.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Polecam Motul 5100 10W40 - półsyntetyk.
        Przebieg moto rzędu 35 tys.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          LukaSS

          Ja obstawiam tylko i wyłącznie syntetyk.

          Kiedy silnik jest zużyty, powiększaja sie luzy tłok/cylinder, zamek w pierścieniach się powiększa, wyrabiaja się zawory i prowadnice. Silnik bierze więcej oleju. Zalejesz minerał - klapa! On w wysokich temperaturach robi się rzadki, a syntetyk nie.
          Jestem tego samego zdana , im lepszy olej tym lepiej dla silnika

          PS. Bo co może być gorszego w lepszym oleju ???

          Pozdr. Andrzej
          .

          Komentarz


            #6
            Zaczyna się
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              rootolf

              Zaczyna się
              Wybór oleju to chyba najbardziej drażliwy temat na forum , ale od tego jest forum żeby dyskutować na różne tematy nawet te które wywołują małe spięcia
              .

              Komentarz


                #8
                dlatego na końcu był uśmiech z przymrużeniem oka
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz


                  #9
                  a jezeli silnik chodził zawsze na mineralu to terz wlac pełen syntetyk ? nic sie nie spierdzieli ? czyms wczesniej przepłukac silnik ? co robic żeby niczego nie zjebac i by wszystko chodziło jak wczesniej . szczerze mowiac nie mam pojecia jaki olej był wlewany do mojej ST. a ma juz swój wiek
                  CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                  Komentarz


                    #10
                    Roberto74

                    a jezeli silnik chodził zawsze na mineralu to terz wlac pełen syntetyk ? nic sie nie spierdzieli ? czyms wczesniej przepłukac silnik ? co robic żeby niczego nie zjebac i by wszystko chodziło jak wczesniej . szczerze mowiac nie mam pojecia jaki olej był wlewany do mojej ST. a ma juz swój wiek
                    Jak zalejesz teraz syntetyk to nic się nie stanie , bo oleje syntetyce mają wszystkie parametry lepsze więc niema strachu że ci się silnik rozszczelni jak chcesz to masz link do artykułu na temat olejów http://www.autocentrum.pl/technika/s...y-wady-i-mity/


                    PS. Można zrobić ankietę na temat olejów , każdy by sobie klikną i byśmy wiedzieli kto na jakim oleju jeździ albo jaki olej uważa za najlepszy itp. . Wynik tej ankiety mógłby być bardzo ciekawy .
                    Ostatnio edytowany przez ANDERE; 14.
                    .

                    Komentarz


                      #11
                      Dzieki za szybka i wyczerpującą odp..
                      Myślę ze statystyka to dobry plan ale to może taki watek na początek sezony jak wszyscy zaczyna zmieniać

                      Komentarz


                        #12
                        no tak, ale jak wleje pełen syntetyk to czy on nie wypłucze czasem szlamu i kto wie czego jeszcze i nie pozapycha mi arteri do smarowania góry silnika ? to jest pytanie a ,ze syntetyk lepszy jest to wie kazdy tylko czy przejscie z minerału na syntetyk jest aby napewno bezpieczne ? wole popytac i tak dalej . .......
                        CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                        Komentarz


                          #13
                          ok to teraz 65tys... czyli co lać bo mam castrol act-evo 20w 40. da rade?
                          Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                          Nikt nie mówił że będzie letko.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Roberto74 Zobacz posta
                            no tak, ale jak wleje pełen syntetyk to czy on nie wypłucze czasem szlamu i kto wie czego jeszcze i nie pozapycha mi arteri do smarowania góry silnika ? to jest pytanie a ,ze syntetyk lepszy jest to wie kazdy tylko czy przejscie z minerału na syntetyk jest aby napewno bezpieczne ? wole popytac i tak dalej . .......
                            Jedną z pozytywnych cech olejów syntetycznych jest oczyszczanie silnika ze szlamu więc moim zdaniem nic się nie stanie Z tego co mi wiadomo przejście z mineralnego na syntetyk jest bezpieczne .

                            PS. Jak będziesz pytać się innych ludzi na temat syntetyków nie dziw się jak będą ci odradzać . Prawdopodobnie wynika to z tego że naczytali się jakiś czasopism typu Motor itp. , a teraz nieświadomie powtarzają wypowiedzi pseudo znawców . To nie znaczy że ja jestem znawcą olejów silnikowych , ale jakąś wiedzę posiadam na ten temat .
                            Ostatnio edytowany przez ANDERE; 14.
                            .

                            Komentarz


                              #15
                              no własnie ja sie naczytałem takich rzeczy w czasopismach i własciwie tez pytam jak to wyglada itd. mozna sprobowac . szczerze mówiac myslalem ,ze trzeba najpierw czyms wypłukac taki silnik. i tez sie takiego czegos obawiam bo nie wierze za bardzo w cudowne srodki do przepłukiwania silników , moze faktycznie lepiej zalac odrazu syntetykiem . iniech sie dzieje co ma
                              CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X