Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obniżenie spalania lub czy 7,5l/100km to norma

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Obniżenie spalania lub czy 7,5l/100km to norma

    Zastanawiam się czy da się zejść poniżej 7,5l na 100 km przy sprawnym (dynamicznym) poruszaniu się. I odrazu uprzedzam że chodzi mi o ustawienia mechaniczne. (nie nie cisne sprzęta po maksie!!!!!)

    #2
    moja tez cos tak pali z tym ze mam gazniki do regulacji bo jak jej przyjebie pod obciazeniem potrafi zakopcic na czarno . a oleju ani grama nie bierze ...
    CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

    Komentarz


      #3
      Moja tyle brała przy mieszanej jeździe jak ją kupiłem. Po moich regulacja zszedłem do 5,5l w trasie, 6,5l w mieście i 7 to już było przy ostrym pałowaniu. Ogólnie to obniżyłem iglice o jeden ząbek i dałem je na przedostatni. Do tego śruba mieszanki wykręcona tak jak w serwisówce pisze czyli chyba 2-3 obroty.

      Na forum TDM pisze, że należy dobrze ustawić poziom paliwa na pływakach. U nas ma to być niby 5,5-6,5mm nad kreskę ale LICHA na forum TDM radzi, aby zejść do kreski.
      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


      Ja tu tylko sprzątam

      Komentarz


        #4
        Ja w sumie nie posiadam XTZ ale mój kolega (aswertyui) ma XTZ 750 z Szwajcarii i pali mu średnio z tego co pamiętam o kolo 5,5 l .
        .

        Komentarz


          #5
          Mi udało się zejść do 6 przy jeździe samemu z prędkością 80-120. Po wawie jak jeździłem tez sam wychodziło 7. W trasie z kolegą z tyłu 120kg wagi i obciążeniem 2 sakw i centralnego kufra przy jeździe za innymi od 100 do 150 czasem też wyszło 7 litów. Teraz przed sezonem będę rozbierał gaźniki do czyszczenia i synchronizacji, może coś się zmieni po ustawieniach na przed ostatni ząbek bo nie wiem jak jest teraz.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Mi się zdaje że dużo zależy od kierowcy jak i od gaźników, ponoć gaźniki od szwajcarskich wersji są bardziej oszczędne niż od pozostałych wersji. Nie daje sobie głowy uciąć , ale taką opinie słyszałem co najmniej od dwóch posiadaczy XTZ 750 .
            .

            Komentarz


              #7
              Szwajcarskie wersję są po prostu zdławione na gaźnikach ;] Mają mniejsze dysze
              BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
              YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


              Ja tu tylko sprzątam

              Komentarz


                #8
                Mniejsze dysze ?? Ja byłem święcie przekonany że XTZ ze Szwajcarii ma przysłonięty króciec
                .

                Komentarz


                  #9
                  nie wydaje mi się by moja połknęła 7.5l- z pewnością mniej - panuje taka opinia ,że xtz 750 pali więcej niż AT - jest to NIEPRAWDA sprawdziłem to z kumplami podczas zeszłorocznego wypadu na Węgry.Jechaliśmy nie przekraczając 120 i tankowaliśmy jednakową ilość wachy(zawsze pod korek),różnice przy tankowaniu całego zbiornika były rzędu 0.3l -0.4l.raz na korzyść AT innym razem na korzyść XTZ .Wtedy wyszło nam chyba poniżej 6l. , każdy z nas jechał solo (2 AT i ja na XTZ)

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez ANDERE Zobacz posta
                    Mniejsze dysze ?? Ja byłem święcie przekonany że XTZ ze Szwajcarii ma przysłonięty króciec


                    Tutaj pisze co i jak ;]
                    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                    Ja tu tylko sprzątam

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez lukasz_vip Zobacz posta
                      Moja tyle brała przy mieszanej jeździe jak ją kupiłem. Po moich regulacja zszedłem do 5,5l w trasie, 6,5l w mieście i 7 to już było przy ostrym pałowaniu. Ogólnie to obniżyłem iglice o jeden ząbek i dałem je na przedostatni. Do tego śruba mieszanki wykręcona tak jak w serwisówce pisze czyli chyba 2-3 obroty.

                      Na forum TDM pisze, że należy dobrze ustawić poziom paliwa na pływakach. U nas ma to być niby 5,5-6,5mm nad kreskę ale LICHA na forum TDM radzi, aby zejść do kreski.
                      Nie wiem, czy w TDM ta kreska nie jest na innym poziomie (tak mi się kojarzy, że gaźniki TDM mają inne dekielki). W ST silnik raczej by nie odpalał przy tak niskim poziomie paliwa...
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        No raczej masz racje Adam

                        Mi pali 5,06 w trasie (90-130 km/h). Filtry czyste, wszystko wyregulowane jak fabryka przykazła.

                        Grubens, zabieraj się więc do roboty i później pochwal jakie ma Twoja ST małe spalanie
                        Kup zaworki iglicowe pływaków - nie jeździj na strarych. Sprawdz też czy membrany podciśnieniowe są całe.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #13
                          Więc tak kupiłem iglice i kominki po zainstalowaniu udało się zejść do 7,5 litra po mieście (a była już dycha na sto) ustawienie jest na przed ostatni ząbek na iglicy ale z podkładką metalowa pomiędzy plastikową i zaigerem (czyli jak by co jest jeszcze możliwość regulacji) natomiast co do membran tych co podnoszą iglice to niestety padaka musze kupić nowe natomiast po czym poznać że zaworki iglicowe mają dość. gdzie szukac tego najtaniej ?

                          Komentarz


                            #14
                            jeżeli chodzi o same membrany to pasują z DR 650

                            http://www.larsson.pl/?c=r&no=MzQ2MDAwMA==&bid=110108

                            a to tak jak jest sprzedawana do xtz w komplecie z przepustnicą
                            http://www.larsson.pl/?c=r&no=MzQ2MDAxMg==&bid=111799

                            więc jak twoje przepustnice są ok, to lepiej membrany wymienić, przynajmniej parę groszy taniej

                            Komentarz


                              #15
                              To ja napisze z mego doświadczenia po 4kkm.

                              Iglice opuszczone na ostatni ząbek, synchronizacja, poziom i śruba wolnych wg manuala, świece irydowe, filtry nowe. Benzyna 95.

                              Przy normalnej jeździe w trasie, prędkość mieszana do 110 - 5,4l/100
                              Przy jeździe spacerowej średnio ok do 90km/h , obroty nie przekraczały 5 tyś. raz zeszło do 4,9l/100
                              Autostrada prawie cały czas 130 6,5l/100

                              Wszystkie te pomiary były zrobione w trasie, wiec ile w mieście pali to nie wiem.
                              Jaki kolor maja świece - jeszcze nie wiem bo muszę się do nich dostać, a to trwa.
                              Przed opuszczeniem jednak po trasie były czarne a nie kawa z mlekiem.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X