Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocowanie owiewek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mocowanie owiewek

    owiewki w ST mają takie jakby zawulkanizowane nakrętki tak żeby dało się do nich przykręcić kolejny element, czy komuś to się już rozpadło? co wtedy zrobić? ja mam taki pomysł:
    http://www.allegro.pl/item928831784_...y_szyb_m5.html
    tylko zastanawiam się jak przymocować ten element gumowy z nakrętką do owiewki, może niezawodny klej do szyb?
    Ostatnio edytowany przez Gosienka; 2. Powód: korekcja odnośnika

    #2
    Można spróbować zastąpić śrubkami z gumową nakrętką z LARSSONA (nr. katalogowy 522 6039). Nie wszędzie podchodzą ale generalnie są sprytne, powinno dać radę, najwyżej można delikatnie powiększyć otwór w w plastiku

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Rav Zobacz posta
      owiewki w ST mają takie jakby zawulkanizowane nakrętki tak żeby dało się do nich przykręcić kolejny element, czy komuś to się już rozpadło? co wtedy zrobić? ja mam taki pomysł:
      http://www.allegro.pl/item928831784_...y_szyb_m5.html
      tylko zastanawiam się jak przymocować ten element gumowy z nakrętką do owiewki, może niezawodny klej do szyb?
      Te co pokazujesz powyżej - rozpadają się po zakręceniu, zatem są jednorazowego użytku. Dokładnie tak samo jak te z Larssona. Przerobiłem ten temat. Szkoda kasy. W salonie yamahy są dobre oryginały, ale po 20PLN sztuka - chyba odpada. Zatem ostatnio zamówiłem te:

      są z miękkiej gumy, nie przeszkadza im kilkukrotne zakładanie i ściąganie, nawet w niskiej temperaturze. Mogę je polecić.
      ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

      Komentarz


        #4
        dzięki bo właśnie chciałem robić zamówienie do larssona i bym się naciął,
        powiedz jeszcze czy same nakrętki trzeba jakoś przykleić czy ciasno siedzą w swoich otworkach i nie ma takiej potrzeby?
        chodzi mi głównie o to aby przy dokręcaniu się nie obracały

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Rav Zobacz posta
          dzięki bo właśnie chciałem robić zamówienie do larssona i bym się naciął,
          powiedz jeszcze czy same nakrętki trzeba jakoś przykleić czy ciasno siedzą w swoich otworkach i nie ma takiej potrzeby?
          chodzi mi głównie o to aby przy dokręcaniu się nie obracały
          Nic nie kleić, wystarczy wkręcić śrubki
          ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

          Komentarz


            #6
            Trochę wyrobiły się w mojej yamaszce gniazda imbusa w śrubach boczków przykręcanych do baku.
            Podjechałem do serwisu yamahy w Płocku, pan za 8 szt tych śrubek powiedział cenę 30 EUR
            Czym zastąpić te śrubki?
            R

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez rychu Zobacz posta
              Czym zastąpić te śrubki?
              ja kupowałem w żalaznym takie podobne śrubki z kwasówki i tez na imbus 4mm, mają łeb jak podkładka o takie
              http://www.allegro.pl/item911035291_...i.html#gallery

              mi się podoba a nie różnią się bardzo od oryginałów przynajmniej z daleka
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                cochise
                a te gumki będą tez pasować do 660??? bo mam ten sam problem... a druga sprawa to mógłbyś zmierzyć średnicę tej gumki???

                Komentarz

                Pracuję...
                X