Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Temat: Interkom

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660 '91, Transalp 600 '94

Domyślnie

Kupiłem krótkofalówki Midland G8 z interkomem, do tego zestaw słuchawek i mikrofonów. Zamontowaliśmy w kaskach szczękowych i działa dobrze. Zasięg do 10-12 km bez przeszkód na trasie. W mieście do 2 km. Przy prędkości do 80 km/h jest dobra słyszalność. Cena kompletu wyniosła niecałe 650 zł. Radio pracuje do 10 h na akumulatorze, lub czterech bateriach (paluszki). Kable nie stanowią problemu. I radio można wziąć ze sobą gdzieś do miasta. Fajna sprawa, szczególnie jak się człowiek gdzieś zagapi i zgubi wzrokowy kontakt.

Senior Member Avatar johny_b
    Motocykl
    TE610ie

Domyślnie

Też posiadam krótkofalówki Midland GXT2000 + zestaw słuchawkowy do kasków z przyciskiem na kierownicę i bardzo fajnie działa do jakiś 100km/h można swobodnie się porozumieć, zasięg kilka kilometrów, dodatkowo można wykorzystać do innych celów np. na nartach.

Junior Member Avatar WieRcik
    Motocykl
    Triumph Tiger 885,Triumph Sprint ST955i

Domyślnie

Ja osobiście używam od jakichś 4 lat tego http://www.ebay.co.uk/itm/2-BT-inter...item43ba0c49a4 , mam 3 szt. mam shoei multiteca i tak do 100-120 km/h spokojnie można pogadać , współpracuje bez problemu z Larkiem 35AT , telefonem i między sobą , dwa pozostałe wykorzystuje w kaskach Tigra snowboard , parokrotnie utaplane w błocie w czasie rajdów , pracują między 10-12 godzin , ładowanie wtyczka mini usb na oryginalnej ładowarce jakieś 2-3 godziny się ładują a na telefonicznej jakąś godzinę dłużej , jedyne co to mocowanie nie jest zbyt szczęśliwe dlatego zastąpiłem je rzepem klejonym z 3M , wytrzymał trasę 300 km z prędkością 160-189 i nie odpadło.

Senior Member Avatar advradek
    Motocykl
    R1200GS

Domyślnie

Jaki jest realnie zasięg między urządzeniami podczas jazdy i jak się objawia zanik łączności? Zrywa od razu czy... ?

Junior Member
    Motocykl
    CRF1000A, HD V-rod
    GG
    GG: 2026170

Domyślnie

ja mam scala rider q2 pro, podwojny set- w sume na prostej bez przeszkod ogarnia jakies 500-700m gorzej jak duze auto blokuje sygnal lub kumpel znika za rogiem, ale gwarantowane 400-500m mimo przeszkod.
    Mimo ze znajomy byl sceptyczny co do urzadzenia to po wyprawie 2200km docenil on i w zasadzie ja zalety intecomu.

Zanik lacznosci objawia sie tym ze poprostu masz cisze w sluchawkach, ew. minimalne szumy..
    bateria wytrzymuje jakies 500-600km jazdy

Senior Member Avatar advradek
    Motocykl
    R1200GS

Domyślnie

Dzięki.

Junior Member Avatar WieRcik
    Motocykl
    Triumph Tiger 885,Triumph Sprint ST955i

Domyślnie

Jak zasięgiem w moim to nie powiem bo najdalej to jakieś 100m pilot był od samochodu , jak wyłączałem np. navi i traciło sygnał to było głośne piknięcie i cisza , po włączeniu navi łączyły się same.

Member Avatar CmenaH
    Motocykl
    XT660Z , Honda CRF 1000

Domyślnie

Korzysta ktoś z intercomu ? Jakieś porady i opinie ? Upatrzyłem sobie Sena 10U + sena 3s (uproszczona wersja dla pasażera. Może ktoś coś o nich powiedzieć ?

Senior Member Avatar Mondo Cane
    Motocykl
    BMW R1150 GS

Domyślnie

Sena to dobre produkty.Sam korzystam z Sena 5 i daje radę z obsługą navi, słuchaniem muzyki i połączeniami telefonicznymi w tym samym czasie.
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

Member Avatar Floydoo
    Motocykl
    SUPER TENERE XT1200Z, XT750
    Bieszczady, Floydowe Schronisko Motocyklowe.

Domyślnie

Przerobilem juz kilka interkomow, od najtanszych do nadrozszych.
    Wszystko zalezy od potrzeb, bo im potrzeby rosna to i niestety cena tez.

Jezeli potrzebujesz porozmawaic z pasazerem + telefon, navi, to w zupelnosci mozna zadowolic sie interkomem do 300 pln, gdzie redukcja szumow spokojnie da rady do 100km/h

Jezeli zas potrzeby sa wieksze, tak np wieksze predkosci i wiecej uzytkownikow, to co bys nie szukal to zawsze skonczysz na Scala Rider PACKTALK. Jest to obecnie chyba najdrozszy sprzet ale ma wiele zalet, a najwieksza to system DMC ktory o wiele lepiej dziala niz blutut i rozwija optymalny zasieg do 8 km. redukcja szumow ogarnia temat do 200km/h i jest super jakosc rozmow. No i mozna sie sparowac z pietnastoma uzytkownikami, ale jest to nie praktyczne bo nie da sie pogadac.
    Nieco tansza opcja jest Smarttalk, tez posiada DMC, ale liczba uzytkownikow jest ograniczona do 5, i w zupelnosci jest dosc.

Juz 3 sezon zaczynam z Packtalkiem i jestem z niego zadowolony wiec polecam.
    Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200 Hidden Content Hidden Content Hidden Content

Member Avatar michalkow
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Ja ostatnio kupiłem https://pl.aliexpress.com/item/2pcs-...608.0.0.hPKItx
    (FreedConn TCOM-SC)
    i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością i użytecznością. Na chwilę obecną nie ma się do czego przyczepić. A za tę cenę nie sądzę by znaleźć coś lepszego.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia