Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Interkom

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Vanellus Zobacz posta
    Ja też, bo telefon każdy ma, więc to może być w miarę tanie i dobre rozwiązanie.
    tanie tylko pod warunkiem, że masz już wbudowany w kask system bluetooth (a takie kaski nie są tanie).

    pozdr
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #17
      więc dlatego trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie pomiędzy jakością, wygodą, a ceną ... kwestia dobrego mikrofonu i wygodnego całego zestawu.
      Generalnie to jaki by nie był to i tak zawsze będzie gdzieś uwierał - kwestia kompromisu, ale ważne jest jeszcze to na jaką odległość wi-fi da radę, oraz kwestia baterii, bo to (chyba) nie da rady 8 h.

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
        tanie tylko pod warunkiem, że masz już wbudowany w kask system bluetooth (a takie kaski nie są tanie).
        Może i tak, ale jest jeszcze jedna zaleta - minimalizm. Taki telefon teoretycznie posłuży jako radio, interkom i nawigacja. Zgadzam się, że są osobne urządzenia dużo lepsze, ale tutaj mam jedno i jedną ładowarkę. No i urządzenie masz zawsze ze sobą (czy to na motocyklu, czy w samochodzie).

        Ceny też nie wydają się jakieś straszne, chociaż pewnie nie ma dedykowanego sprzętu do kupienia na motocykl. Tak naprawdę nie musi być nawet bluetooth, wystarczy chyba na kablu: http://allegro.pl/oryginalne-sluchaw...113392756.html. Jakby to jakoś sprytnie połączyć z http://motosmile.pl/pl/home/21-hs-200.html to byłoby nieźle
        O, nawet znalazłem gotowe rozwiązanie: http://motosmile.pl/pl/home/16-hs-510.html Pozostaje tylko sprawdzić czy zadziała sposób Gandalfa.
        Ostatnio edytowany przez Vanellus; 2885.

        Komentarz


          #19
          Nie dużo drożej można mieć Scala Ridera lub podobny zestaw i wszystko z głowy. + redukcja szumów i zmiana głośności z prędkością oraz spory zasięg i czas działania 8h - testowałem w Rumunii super sprawa
          Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
            Ostatnio wśród znajomych pojawił się pomysł, aby sparować kilka telefonów (na androidzie) przez wi-fi. Są dostępne interkomy w aplikacjach. Będziemy robili testy shubert c3pro z oryginalnym systemem BT, innych kasków szczękowych z zestawami słuchawkowymi połączonymi bezprzewodowo z telefonami ... Wyniki opublikuję od razu jak pogoda się zmieni :p
            No i jak te testy? Robiliście coś?

            Komentarz


              #21
              Kupiłem krótkofalówki Midland G8 z interkomem, do tego zestaw słuchawek i mikrofonów. Zamontowaliśmy w kaskach szczękowych i działa dobrze. Zasięg do 10-12 km bez przeszkód na trasie. W mieście do 2 km. Przy prędkości do 80 km/h jest dobra słyszalność. Cena kompletu wyniosła niecałe 650 zł. Radio pracuje do 10 h na akumulatorze, lub czterech bateriach (paluszki). Kable nie stanowią problemu. I radio można wziąć ze sobą gdzieś do miasta. Fajna sprawa, szczególnie jak się człowiek gdzieś zagapi i zgubi wzrokowy kontakt.

              Komentarz


                #22
                Też posiadam krótkofalówki Midland GXT2000 + zestaw słuchawkowy do kasków z przyciskiem na kierownicę i bardzo fajnie działa do jakiś 100km/h można swobodnie się porozumieć, zasięg kilka kilometrów, dodatkowo można wykorzystać do innych celów np. na nartach.

                Komentarz


                  #24
                  Ja osobiście używam od jakichś 4 lat tego http://www.ebay.co.uk/itm/2-BT-inter...item43ba0c49a4 , mam 3 szt. mam shoei multiteca i tak do 100-120 km/h spokojnie można pogadać , współpracuje bez problemu z Larkiem 35AT , telefonem i między sobą , dwa pozostałe wykorzystuje w kaskach Tigra snowboard , parokrotnie utaplane w błocie w czasie rajdów , pracują między 10-12 godzin , ładowanie wtyczka mini usb na oryginalnej ładowarce jakieś 2-3 godziny się ładują a na telefonicznej jakąś godzinę dłużej , jedyne co to mocowanie nie jest zbyt szczęśliwe dlatego zastąpiłem je rzepem klejonym z 3M , wytrzymał trasę 300 km z prędkością 160-189 i nie odpadło.

                  Komentarz


                    #25
                    Jaki jest realnie zasięg między urządzeniami podczas jazdy i jak się objawia zanik łączności? Zrywa od razu czy... ?

                    Komentarz


                      #26
                      ja mam scala rider q2 pro, podwojny set- w sume na prostej bez przeszkod ogarnia jakies 500-700m gorzej jak duze auto blokuje sygnal lub kumpel znika za rogiem, ale gwarantowane 400-500m mimo przeszkod.
                      Mimo ze znajomy byl sceptyczny co do urzadzenia to po wyprawie 2200km docenil on i w zasadzie ja zalety intecomu.

                      Zanik lacznosci objawia sie tym ze poprostu masz cisze w sluchawkach, ew. minimalne szumy..
                      bateria wytrzymuje jakies 500-600km jazdy

                      Komentarz


                        #27
                        Dzięki.

                        Komentarz


                          #28
                          Jak zasięgiem w moim to nie powiem bo najdalej to jakieś 100m pilot był od samochodu , jak wyłączałem np. navi i traciło sygnał to było głośne piknięcie i cisza , po włączeniu navi łączyły się same.

                          Komentarz


                            #29
                            Korzysta ktoś z intercomu ? Jakieś porady i opinie ? Upatrzyłem sobie Sena 10U + sena 3s (uproszczona wersja dla pasażera. Może ktoś coś o nich powiedzieć ?

                            Komentarz


                              #30
                              Sena to dobre produkty.Sam korzystam z Sena 5 i daje radę z obsługą navi, słuchaniem muzyki i połączeniami telefonicznymi w tym samym czasie.
                              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X