Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Interkom

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Interkom

    Pytanie takie,czy posiada któryś z forumowiczów kask airoha sv 55 z interkomem,czy jest sens inwestować w tenże gadżet pare stów (kask już mam),

    #2
    Tem mam ten model, ale chciałbym mieć interkom na 1 motocykle. Stosował ktoś coś?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Co do interkomow, to NAXA ma fajne kaski z bluetoothem wielokanalowym tzn. moze jednoczesnie obslugiwac telefon (do 10 metrow), rozmawiac z pasazerem i z drugim motocyklista (wtedy zasieg wynosi do 100 m).

      Komentarz


        #4
        No cena spoko,ale mi chodzi o konkretny Glut dedykowany pod airoha bo łupę już mam,miałem już raz interkom za 150 zeta na kablach to był do bani do 60 spoko ale powyżej szum gum.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez -losiu_ Zobacz posta
          No cena spoko,ale mi chodzi o konkretny Glut dedykowany pod airoha bo łupę już mam,miałem już raz interkom za 150 zeta na kablach to był do bani do 60 spoko ale powyżej szum gum.
          w naxa z teg co wiem jest podobnie. był chyba nawet test w jakiejs moto gazecie

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Kowal Zobacz posta
            Co do interkomow, to NAXA ma fajne kaski z bluetoothem wielokanalowym tzn. moze jednoczesnie obslugiwac telefon (do 10 metrow), rozmawiac z pasazerem i z drugim motocyklista (wtedy zasieg wynosi do 100 m).
            WWW.NAXA.PL
            Wiesz, cokolwiek by nie powiedzieć - naxa to wciąż kask za 3 stówki - wykończenie gówniane, słabo z częściami zamiennymi, kiepskie materiały i ich spasowanie oraz atest pozostawiający wiele do życzenia. Dlatego też nie ma co się spodziewać, że interkom się dobrze spisze, bo to tylko sprzedażowy gadżet a kask jest mocno głośny i nieszczelny.
            ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

            Komentarz


              #7
              cochise ma racje, nie da sie dobrze pogadać z pasażerem przez interkom powyżej 60km/h, to nie wina spzeętu ale kasku, kiedyś zastanawiałem się czemu taki kask jak schubert jest taki drogi, po założeniu go na głowe i przejechaniu sie kilku kilometrów od razu widać różnice. Ja jak bym miał kupować interkom to tylko z kaskiem w zestawie wtedy to ma porządny efekt a nie jakaś prowizorka, pozdrawiam.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                gdzieś widziałem na allegro intercom zewnętrzny, przyczepiany do kasku. Słyszał ktoś o takim?

                Komentarz


                  #9
                  ja mam kask Nolana N103 to jest szczękowy. Potrzebowałbym do niego interkoma na blutu.

                  Komentarz


                    #10
                    Może dobry elektronik wymyśliłby "domowym sposobem" jakieś narzędzie komunikacji?

                    Komentarz


                      #11
                      Na pewno takie są ale kto ci sprzeda patent. Widziałem gościa co miał CBi w gruszce, a właściwie mikrofon i głośnik w kasku a na kierownicy uruchamiał przycisk nośnej. Ciekawe jak to mają rozwiązane w Goldingu bo wiem że mają CB, czy rozmawiają tylko na postoju czy w czasie jazdy też mogą pogadać?

                      Komentarz


                        #12
                        Przecież intercomow na BT i doczepianych do kasków jest cała masa. Ceny od chyba 199 zł, a może i taniej, więc po co się bawić w domowe patenty?

                        Komentarz


                          #13
                          Ostatnio wśród znajomych pojawił się pomysł, aby sparować kilka telefonów (na androidzie) przez wi-fi. Są dostępne interkomy w aplikacjach. Będziemy robili testy shubert c3pro z oryginalnym systemem BT, innych kasków szczękowych z zestawami słuchawkowymi połączonymi bezprzewodowo z telefonami ... Wyniki opublikuję od razu jak pogoda się zmieni :p

                          Komentarz


                            #14
                            Czekam z niecierpliwoscia, na rezultaty
                            Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                            Komentarz


                              #15
                              Ja też, bo telefon każdy ma, więc to może być w miarę tanie i dobre rozwiązanie.

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X