Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szybkozamykacz zamiast bocznych śrub

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Szybkozamykacz zamiast bocznych śrub

    Takie pytanie szukam szybkozamykacza zamiast bocznych śrub coś na zasadzie wciśnij przekręć wyjmij.
    Chodzi mi o lepszy - szybszy dostep do np. schowka tylnego albo boczków.
    akumulator żeby nie zmienił właściciela można na dębowo jakimś płaskownikiem zamocować. Ale temat kradzieży jest poboczny.

    #2
    Masz na myśli pewnie śrubę z okrągłym łbem i przechodzącą przez niego zawleczką. Zawleczka w kształcie litery D. Jak to się nazywa, kurcze, szukam i szukam... Sam chcę taki patent zrobić. Mam dość kręcenia imbusami i śrubokrętami.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Z tym, że one mają zupełnie inny gwint (pracuje na ćwierć obrotu) i to raczej kładzie sprawę przeróbek :/
      sigpic

      Komentarz


        #4
        właśnie o to chodzi nie wiem jak się to fachowo nazywa a szukanie po omacku nic nie daje ale już widzę że nie tylko ja mam imbusowstrent

        Komentarz


          #5
          Fireblade ma coś takiego, ale bardzo podobne rozwiązanie (do hondy) jest w wv i audi do mocowania osłony pod silnik. http://moto.allegro.pl/item961922511...sat_skoda.html tylko drugiej części brakuje.
          Ostatnio edytowany przez Beniamin; 61.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            Adam ma rację. Gadałem dziś z pewnym Afrykańcem który ma szybkozamykacze zamontowane w XRV. Trzeba przerobić wnętrze "zamka". Jednak można tą śrube lekko przerobić, nagwintowując ją.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              To czego poszukujecie występuje w Suzuki DRZ 400 przy osłonie filtra powietrza. Może więc w Suzuki będzie można dostać te szybko"wkrętki"
              sigpic
              Paliwa opon i wolnego czasu....

              Komentarz


                #8
                A ja przerobiłem kanapę - dodałem jej śrubę od góry i nie zakręcam jej pod boczkami tylko od dołu nad kołem na muterkę z motylkiem, pod kanapą zabezpieczony kabelek do aku na wypadek uruchamiania awaryjnego czy ładowania. Z boczkami też pokombinuję.
                http://www.informatyzacja.com

                Komentarz

                Pracuję...
                X