Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie w 750 podkręcić amor centralny na hard?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Gdzie w 750 podkręcić amor centralny na hard?

    szukam szukam i nic oczywiście amor siedzi w ramie i albo tego niema albo ja niewidze dojścia
    HELP ME!

    #2
    Jedyną regulacją w tylnym amorku ST jest napięcie wstępne sprężyny, nie ma regulacji kompresji.
    Samą prężynę powinno się ustawić do wagi pojazdu z jeźdźcem, tak aby amorek dobrze pracował (odpowiednie ugięcie zawieszenia pod obciążeniem) a nie w.g. własnego 'widzimisię' (i nie służy też do regulacji wysokości).
    Napięcie wstępne reguluje się dużymi (32?) płaskimi śrubami od dołu amorka, dostęp do nich jest wredny, pewnie będziesz musiał wykręcić dogbones aby się do nich dobrać.

    pzdr, Adam

    P.S. Na tym forum praktykujemy zwyczaj witania się w Powitalni przed przystąpieniem do "interesów".
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
      Jedyną regulacją w tylnym amorku ST jest napięcie wstępne sprężyny,

      i nie służy też do regulacji wysokości.
      Bo ja wiem czy nie służy, niektórzy na własnej skórze dość dobrze dowiedzieli się, że jednak służy
      http://xtzclub.pl/threads/108-Obniżona-ST

      pzdr
      Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

      Komentarz


        #4
        Czy ktoś ma dostęp do jakiejś fabrycznej rozpiski dotyczącej regulacji napięcia sprężyny względem obciążenia?

        Zdemontowałem swój i odnoszę wrażenie, że ktoś sporo przy nim kręcił, poza dobijaniem na nierównościach przy jeździe z pasażerem, odnotowałem dużo większe zużycie górnej rolki napinającej łańcuch, stąd moje podejrzenia o niewłaściwą regulację.

        Komentarz


          #5
          Nie ma sztywno określonych parametrów, w serwisówkach ani w instrukcji nie ma o czymś takim mowy. Tym bardziej, że sprężyna traci parametry z czasem.
          To o co się pytasz załatwia się ustawieniem tzw. SAGu - poszukaj na forum (lub w necie) OCB, było to już wałkowane.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            OK, dzięki za szybką odpowiedź

            Komentarz


              #7
              rolka górna siada bo amor dobija, jedno zależy od drugiego
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X