Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ładowaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z ładowaniem

    Jak w tytule mam problem z ładowaniem.
    Pojeździłem trochę i skończyło mi się ładowanie.
    Sprawdziłem mirnikiem i pokazuje mi 11,9 to trochę za mało jak na ładowanie(z tego co wiem to powinno być 13-14).
    Na razie nic jeszcze nie zacząłem robić bo dopiero dzisiaj zdiagnozowałem(po tym jak mi wczoraj aku padło).
    Wszelkie rady i własne doświadczenia mile widziane.
    Z góry dzięki i idę szukać prądu.
    Pozdro Giani
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    #2
    Rzeczywiście 11,9 to stanowczo zamotało , radze Ci abyś sprawdził czy któryś z przewodów nie zaśniedział ponieważ śniedziejące przewody stanowią duży opór dla prądu , a jak to nie pomoże to zostaje jeszcze nieszczęsny regulator napięcia .

    Pozdrawiam Andrzej
    .

    Komentarz


      #3
      Przewody są okej. A jak sprawdzić czy z regulatorem jest wszystko cacy?
      Kurcze nie lubię jak coś nie działa, a jeszcze czasu człowiek nie ma.
      Pozdro Giani
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #4
        Musisz zmierzyć prąd na regulatorze - przy 5000 powinien mieć jakieś 14,5 15 v - ten czerwony kabelek wychodzący z niego.
        Jeszcze sprawdź prąd z prądnicy - trzy białe wchodzące do reglera - przy 5000 powinno być pomiędzy kablami białymi 1i3 oraz 2i3 jakieś 65v i powinny być takie same te napięcia, wbrew temu co wcześniej pisano na forum pomiędzy 1 i 3 nie ma napięcie, natomiast pomiędzy każdym z tych kabli a masą moto powinno też być napięcie i to jednakowe.

        Jak napięcie z reglera będzie ok to sprawdź wtyczkę (organoleptycznie) i przewody do aku (słaby punkt).
        http://www.informatyzacja.com

        Komentarz


          #5
          Regulator czy ok? Przyłóż miernik do zacisków akumulatora.
          Mi na starym reglerze pokazywało 12,5-13 i było ok, ale zmieniłem przed trasą na nowy i wskazuje 13-13,8 V. Ktoś kiedyś pisał, że w XTZ jest raczej takie sobie ładowanie i problem jest z uzyskaniem 14,5 V jak w manualu napisano.

          Czarny - jak to możliwe, że pomiędzy jedną parą przewodów nie ma napięcia?

          Wywal wtyczkę łączącą regulator i reszta instalacji. Wyczysć porządnie konektory i zawiń w taśmę izolacyjną lub w koszulki termokurczliwe - oczywiscie kazdy przewód osobno. Na konektorach tworzą się osady, miejsca zwęglowe, tlenki itd., które uniemożliwiają przepływanie prądu.

          Naładuj prostownikiem akumulator i zostaw go niepodłączonego do instalacji na noc. Podaj tutaj później jake ma napięcie.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Napięcie i rezystancja występuje pomiędzy 1a2 oraz 1a3, inaczej niż na ogół ale na ogół nie można sprawdzić również rezystancji każdego z tych kabli względem masy - a ten typ tak ma.
            Takie jest moje zdanie na podstawie manuala i własnego moto, sprawdzę jeszcze na przykładzie Peytra bo wybiera się do mnie ze swoją elektryką.

            Mi na starym reglerze pokazywało 12,5-13 i było ok, ale zmieniłem przed trasą na nowy i wskazuje 13-13,8 V. Ktoś kiedyś pisał, że w XTZ jest raczej takie sobie ładowanie i problem jest z uzyskaniem 14,5 V jak w manualu napisano.
            Przy jakich obrotach miałeś takie ładowanie ?
            http://www.informatyzacja.com

            Komentarz


              #7
              Na każdych. wiecej nie da się w tej chwili wyciągnąć. Nie wiem dlaczego, zresztą nie mam problemów z pradem. Przy słabym ładowaniu też było git. Kolega miał w TL 1000 ładowanie na poziomie 12,8-13,2. Przejeździł z tym pół Europy i nadal wszystko gra.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                No to wygląda na walnięty regler tak sie nigdy aku nie naładuje porządnie.
                http://www.informatyzacja.com

                Komentarz


                  #9
                  Najgorsze że i tak narazie nic nie moge zrobić bo musiałem wyjechać . Teraz stoi ST biedne rozgrzebane i czeka aż wróce
                  ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                  Komentarz


                    #10
                    Regulator jest ok. Zamieniłem zeszłego lata regler z motocyklem siostry - CB500. U niej miał 14,4, a umnie nadal słabawo. A wuj z tym, nie będę walczył z wiatrakami.

                    Spoko, aku ma przez cały sezon 12,7-12,9V, takze naładowany jest.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      Ja kiedys miałem za małe ładowanie kombinowałem z reglerami a okazało sie,że aku jest walnięte.

                      Komentarz


                        #12
                        Wszystko już gra i buczy. Trzeba było te wtyczki tylko wyj... Ładowanie jest, ale takie jak Lukass pisałeś(nawet powiedziałbym że mam identyczne 13,8V).Sprawdzałem aku bo stało parę dni i trzyma 12,6V. Dzięki za rady.
                        Pozdro Giani
                        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                        Komentarz


                          #13
                          tez mam jakis problem z ladowaniem chyba . jak wstawilem zarowki H4 jak chodzi na wlnych to swiatla przygasaja , no i siada mi aku pozniej nie chce odpalic
                          CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                          Komentarz


                            #14
                            Przeczyść styki idące do lamp, w przełącznikach.
                            Załóż przekaźniki do świateł. Jakie masz napięcie na aku przy 4 tys. obrotów? Sprawdz w kostce konektory czy niepośniedziałe, a najlepiej daj nowe i wywal kostkę w .uj
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              nie mam zielonego pojecia o elektryce ale poczyscic wszystko moge . a te przekazniki to jakie ? i jak je zamontować?
                              CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X