Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77

Temat: akcesoria do podróży

Siwy
    Gość

Domyślnie akcesoria do podróży

Usunięte na żądanie użytkownika

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Akcesoria? Chodzi Ci o kufry etc?
    Jeżeli chodzi o żarcie, ja zabieram ze sobą kuchenkę turystyczną Campingaz na kartusze gazowe, wkręcane. Mają tę przewagę nad wbijanymi, że nie trzeba wykorzystać całego gazu przed rozmontowaniem (można dowolnie składać i rozkładać kuchenkę). Co do żarcia, standardowo zupki chińskie. Na 2 os w CHorwacji zjedliśmy 14 z 20 zabranych. W Chorwacji zalecam mieć 1 -1,5l zapasu czystej wody- bywa nieoceniony. Do picia najlepiej stosować jakieś witaminy, typu pluszz itp + zwykła woda. Oczywiscie zapas wit zabrany z domu. Trochę pomaga się zregenerować. Z jedzenia polecam liofilizaty www.lyofood.pl . Nie psuje się, mało waży i jest dobre- jest to żarcie wyprawowe i stanowi pełnowartościowe posiłki. Gary to wiadomo, jakiś zestaw menażek- dostałem za 20 zł w markecie komplet garów składanych, zajmują bardzo mało miejsca. Jeszcze muszę dorwać niezbędnik sztućców jakiś. Warto odwiedzić sklepy militarne w swojej okolicy, można się tam nieźle zaopatrzyć.
    Hidden Content
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

Senior Member Avatar Czarny
    Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG
    GG: 2127740

Domyślnie

To żarcie jest kata-stroficznie drogie - beznadzieja.

Skład: płatki Gold flakes, mleko instant, owoce lyo =10PLN

Skład: makaron, mięso schab, pieczarki, warzywa =20,17PLN
    strogonow..jpg
    Ostatnio edytowane przez Czarny ; 06 kwietnia 2010 o 13:39

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Do gotowania dobre są kochery naftowe żrą wszystko: naftę,benzynę,spirytus znaczy denaturat czysty etanol do innych celów służy

Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Czarny, ja miałem gulasz- chyba 11zl, a szlo się najeść jak w domu. Koszt to rzecz względna, ja dostałem 4 paczki od kumpla, które zostały mu po Mongolii. Biorąc pod uwagę zupki chińskie jako podstawę żarcia, stanowiło to solidne urozmaicenie posiłków. PS ponoć z tego najlepszy jest Strogonov czy jakoś tak.
    Kuchenkę benzynową miałem -> ruską kostkę. Działała, ale wolałem gazową.
    Hidden Content
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

Siwy
    Gość

Domyślnie

Siwy
    Gość

Domyślnie

Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Paczka hermetycznie zamknięta Jak wrócę do domu po pracy, to wkleję foto. Co do Kochera- wpisz na allegro kostka, ruska kostka itp, znajdzie się. Polecam też poczytać trochę o korzystaniu z tej bomby No chyba, że chcesz wydać więcej kasy na palnik benzynowy Colemana lub inny. Koszt 400- 600zl o ile pamiętam, zasilany min. benzyną z baku.
    Polecam też zabrać apteczkę, środki przeciwbólowe. Ubezpieczenie dodatkowe- np wojażer w PZU (10 dniowy wyjazd 70zl) oraz dodatkowo darmową kartę EKUZ, wyrabianą w NFZ- obowiązuje tylko w krajach UE i cholera wie dokładnie co daje Lepiej wybrać ubezpieczenie dla świętego spokoju.

PS tu masz zdj:
    http://www.lyofood.pl/naw.php
    Ostatnio edytowane przez Bartas ; 06 kwietnia 2010 o 14:12
    Hidden Content

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Do tego kłębek sznurka,metr drutu,dętki,łyżki do opon

Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Taśma izolacyjna-> zastosowania nieograniczone, zawsze sie przydaje.
    Hidden Content

Member Avatar makaron
    Motocykl
    LC4, LC8

Domyślnie

Kiedyś znajomy powiedział coś takiego: niezbędne są 2 rzeczy - taśma zbrojona (duct tape, taśma Mcgyvera itp.) i WD40. Taśma pomaga unieruchomić rzeczy które się ruszają a nie powinny, a WD40 spowodować aby ruszały się rzeczy które nie ruszają się a powinny...

pozdrawiam

Member Avatar klak1981

Domyślnie

Taśma zbrojona i trytki (opaski elektryczne) i klucz multi to jest potrzebne nawet na wyprawach w koło "komina"

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

Jakaś latareczka, super glue i drugie tyle "trytek".

Siwy
    Gość

Domyślnie

Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Lista ekwipunku &#11.pdf

Powyżej lista ewkipunku w pdf zaciągnięta z forum AT.
    Hidden Content

Member Avatar Zachar
    Motocykl
    XTZ 660, AWO 425s
    GG
    GG: 4654797

Domyślnie

Cytat Napisał Bartas Zobacz post
    Lista ekwipunku &#11.pdf

Powyżej lista ewkipunku w pdf zaciągnięta z forum AT.
    patrząc na tą listę przypomniał mi się wyjazd do Czarnogóry, godziny analiz co wziąść, co zostawić, co się przyda, co się może popsuć, co sprawdzić i wymienić przed wyjazdem...ehh ale nie o tym tutaj...

Ja bym dodał jeszcze przeciwdeszczówkę, kt??rej nie znalazłem na liście. Dzisiaj żałuje, że o niej zapomniałem, ale w końcu człowiek uczy się na błędach.

PS. Lista wg mnie bdb. przemyślana, chociaż w praktyce może być ciężko wziąść wszystko co się na niej znajduje, ale to też zależy gdzie i kiedy się jedzie (np jadąc tam gdzie na bank bedzie upał, można odpuścić sobie ciepłe ubrania).

pozdrawiam

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

Ja jeszcze trochę się czepie jedzenia - http://www.papilot.pl/article/6079/P...szkodliwe.html

To dla tego, że ta cena nie daje mi spokoju - jedząc tak wydajemy 10pln śniadanie, 20pln obiad, 20pln kolacja (1 - osoba ) - rany, to wolę inne w proszku jak wyżej w linku i trochę gorsze za 10pln dziennei a te 40pln na miejscowe żarcie przynajmniej poznam tamtejsza kulturę żywieniową .

To jest dobre - mieć takich z 5 na zapas jak by co ale żywić się tym to można zbankrutować

Member
    Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

do tej listy dorzuciłbym jeszcze Volcano - taki dzbanek do gotowania wody,można już kupić w Polsce. jak ktoś widział w akcji to wie co to za sprytne cholerstwo,żaden piecyk w takim tempie nie zagotowuje wody. trochę duży gabarytami ale b.lekki,no i zdecydowanie warto go mieć przy sobie - na zlocie pokażę go w akcji.

Member Avatar brie
    Motocykl
    XTZ '92, cagiva river 600
    GG
    GG: 8845944
    "Na motocyklu jeźdź tak, jakbyś chciał, żeby jeździły twoje dzieci"

Member
    Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

Cytat Napisał brie Zobacz post
    oł jes - całą Irlandię zjeździłem za tym ustrojstwem,pomimo tego,że właśnie tam to produkują

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia