Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik ciśnienia oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Podają w manualu ST ;]
    Ciśnienie oleju w magistrali olejowej w ST wynosi 40-80kPa
    I się to zgadza, bo mój czujnik miał próg 50kPa i świecił na wolnych obrotach od 1-1,5tys.
    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


    Ja tu tylko sprzątam

    Komentarz


      #17
      ja posiadam manuala takiego jak ten http://img.motorkari.cz/upload/files...ifications.pdf tylko ja mam więcej stron
      na stronie 11 z 39.

      OIL POMP
      TYPE TROCHOID TYPE
      TIP CLEARANCE 0,12mm
      SIDE CLEARANCE 0,03-0,08mm
      BYPASS VALVE SETTING PRESSURE 40-80kpa
      RELIEF VALVE OPERATING PRESSURE 350-450kpa

      nie znam dobrze angielskiego ale wydaje mi się że ta wartość 40-80kpa tyczy się jakiegoś zaworu obejścia.
      niema wpisu jak w manualu xt OIL PRESSURE
      Ostatnio edytowany przez Yogi; 13.

      Komentarz


        #18
        Mam czujnik ciśnienia oleju + do tego przejściówkę, ale coś mi się wydaje, że otwór wyprowadzający olej z niej jest nieco za mały. Niby na schemacie 1,5mm wychodzi. Postaram się jakoś to wymierzyć po powrocie z pracy. Czyli czujnik i przejściówkę mam, brakuje jeszcze jakiś przewód, żarówka + oprawka. Lukaszvip wspominał, że do montażu zastosował gumkę z liczników do tej właśnie żarówki, robiącej za kontrolkę. Pod tą zaślepką jest normalnie wyjście na żarówkę? No i aby dobrać się do tej zaślepki, trzeba rozebrać zegary. Da się to zrobić jakoś bezinwazyjnie -czytaj- żeby nie było śladu po rozbieraniu?
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #19
          Brałem przejściówkę z forum TDM - pasuje bez problemu. Gasnie kiedy trzeba i zapala również.
          Potrzebujesz długiego przewodu od czujnika do zegarów.

          Z tyłu w zegarach masz otwór, w który wchodzi gómka z żarówką. Zaślepkę wyrzucasz i dorbiasz nową z jakiegoś plastiku od np. kierunkowskazu znalezionego na ulicy po stłuczce. Podłączasz i działa. Łatwizna.
          Zegary rozkręcasz, ale to też nic skomplikowanego, nic tu nie zepsujesz, chyba, że chcesz
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #20
            No właśnie chodziło o to, czy będzie ślad po rozbieraniu- typu jakieś odginanie itp. Dowiem się skad Rychu brał przejściówkę. Niby kształtem odpowiada schematowi, no ale czy ten otwór po boku ma 1,5mm to nie jestem taki pewny
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #21
              Bartas,
              tu masz filmik jak montowałem czujnik w swojej TDM.

              Jeżeli kupiłeś redukcję na TDM ZONE, to jest na bank jest wg mojego rysunku
              i na pewno będzie działała.
              Montaż mechaniczny to pikuś.
              Wczoraj rozebrałem troszkę swoją XTZ żeby zobaczyć co w niej siedzi i od razu dorobiłem sobie 2 kontrolki w zegarach.
              Sprawa wygląda następująco.
              Odkręcasz owiewki.
              Odkręcasz zegary.
              Odkręcasz linkę prędkościomierza.
              Odwracasz zegary do góry nogami.
              Odkręcasz bodajże 4 wkręty i zdejmujesz szybkę.
              Zobaczysz wtedy 2 wolne kontrolki, zaślepione czarnym plastikiem.
              Wkładasz śrubokręt w otwór na żarówkę, leciuteńko pukasz, a plastik sam wypada.
              Nie jest przyklejony, ani na jakiś zatrzaskach, tylko po prostu siedzi w zagłębieniu.
              Odrysowujesz sobie jego kształt na odblasku dowolnego koloru, jedziesz pilniczkiem i wkładasz jak było, czyli na lekki wcisk.
              Od spodu dajesz gumową oprawkę żarówki W5W srednicy 12mm, długości 22m i podpinasz pod 2 nowe kontrolki co dusza zapragnie

              Masz pytania, wal śmiało

              Tu masz mój rysunek redukcji
              Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
              Loud pipes save lives...
              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

              Komentarz


                #22
                O własnie, chodziło mi o tą oprawkę. Z resztą to nie będzie problem. PS jakie dodatkowe kontrolki sobie dorobiłeś?
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #23
                  Będzie rezerwa i ciśnienie oleju, na razie tylko lampki dorobiłem,
                  bo miałem na wierzchu wszystko przy okazji wstawiania przekaźników do świateł...
                  Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                  Loud pipes save lives...
                  https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                  Komentarz


                    #24
                    A jak to z rezerwą chcesz rozwiązać?
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                      A jak to z rezerwą chcesz rozwiązać?
                      Jak nasi koledzy zza południowej granicy
                      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                      Loud pipes save lives...
                      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                      Komentarz


                        #26
                        W sumie kontrolkę rezerwy uznaję za zbędną- i tak masz dwustopniowe kraniki....
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                          W sumie kontrolkę rezerwy uznaję za zbędną- i tak masz dwustopniowe kraniki....
                          Wszystko się zgadza, w TDM miałem takie same krany,
                          wiesz jakie to uczucie podczas wyprzedzania, jak moto zaczyna przerywać ??
                          Mi się zdarzyło ze 2 razy w życiu i nie polecam
                          Mam czujnik poziomu paliwa zintegrowany z czujnikiem rezerwy (z TDM 4tx po 98 roku), nie zdążyłem zrobić moda w swojej byłej TDM,
                          oblukam temat, może do teresy się zaadoptuje
                          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                          Loud pipes save lives...
                          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                          Komentarz


                            #28
                            czujnik ciśnienia oleju

                            szukam rozwiązania na czujnik ciśnienia oleju ale nie na blok silnika tylko w dekiel filtra oleju. Ma ktoś może jakieś zdjęcia i czy to dobre miejsce na coś takiego ? w sensie czy tam również da się poprawnie zmierzyć ciśnienie oleju ?

                            Komentarz


                              #29
                              moim zdaniem się nie da
                              można tam tylko temperaturę.
                              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                              =>
                              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                              Komentarz


                                #30
                                no dobra to przejściówkę muszę zrobić a może ktoś z warszawy ma taką do odsprzedania ?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X