Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik ciśnienia oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    czujnik ciśnienia oleju

    witam mam takie pytanko chciałem zamontować w swojej xtz 750 czujnik ciśnienia oleju i czy możecie mi poradzic gdzie go zamontowac ja najchętniej bym go założył w tym dekielku od spodu silnika który mocuje filtr oleju tylko od czego podebrać czy od jakiegoś autka czy od czegoś innego http://www.supertenere.sk/index_regr...akolejstr1.htm. tu jest link mówiący o co mi chodzi

    #2
    Kolego poszukaj, poczytaj. Było omawiane nie raz
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      dzięki ale nie moge znaleźć jakby ktoś linka podesłał

      Komentarz


        #4
        a przedstawił się chociaż?
        Do powitalni, a kysz
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5

          Komentarz


            #6
            Najlepiej podbierz tutaj:
            http://allegro.pl/item991278849_czuj...dm_tenere.html
            sigpic
            Paliwa opon i wolnego czasu....

            Komentarz


              #7
              ok czujnik już mam i kosztował mnie 13 zł a przejściówke dotoczy mi tokarz w pracy tylko mam pytanko gdzie go lepiej założyć z góru czy z dołu a może to wszystko jedno? jeśli macie większe doświadczenie to napiszcie czekam na propozycje

              Komentarz


                #8
                a jeszcze jedno czujnik podszedł do bmw e 30 brązowyi zakres pracy ma od 0,35 bar.a wiecie może jakie ciśnienie daje pompa olejowa supertenerki

                Komentarz


                  #9


                  Tutaj wszystko ładnie opisałem ;]
                  BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                  YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                  Ja tu tylko sprzątam

                  Komentarz


                    #10
                    Lukasz, a czy przypadkiem umiejscowienie czujnika nie będzie miało wpływu na jego wskazania na wolnych obrotach?
                    sigpic
                    Paliwa opon i wolnego czasu....

                    Komentarz


                      #11
                      Kolego
                      Zasadniczo układ smarowania jest układem zamkniętym i ciśnienie w nim panujące jest raczej stałe w całym jego obiegu, więc raczej nie ma większego znaczenia w którym miejscu.
                      najlepiej zamontuj jak ma to zrobione lukasz_vip albo popatrz na stronie Słowaków http://www.supertenere.sk/index_regr...akolejstr1.htm

                      Pozdrawiam
                      Dawcy,świry,idioci...Ludzie nazywają nas różnie,jednak ta ciemna masa nie wie,że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych.Dla nas tylko przeciętnych...

                      Komentarz


                        #12
                        Tak jak RAVA napisał układ smarowania jest układem zamkniętym więc ciśnienie powinno być wszędzie takie samo. Akurat u mnie problemem był źle dobrany czujnik ciśnienia oleju i dlatego na wolnych świecił.

                        Ja wolałem do do góry zainstalować bo na dole to zawadzisz w terenie i już nie pojedziesz bo jak urwiesz czujnik to ci olej wyleci.
                        BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                        YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                        Ja tu tylko sprzątam

                        Komentarz


                          #13
                          ja już zrobiłem czujnik i działa także jak juz pisałem czujnik mnie kosztawał 13 zeta i tokarzowi dwa piwka w pracy i wszyasto chodzi szkiełko wziołem z trójkąta ostrzegawczego wszystko łatwo zrobić a zakres czujniak 0d 3,5 bar kolor brązowy bo to istotne jaki kolor.

                          Komentarz


                            #14
                            Brązowy kolor - tak.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              Ja mam założony czujnik ciśnienia oleju tak jak lukasz_vip , niebieski do VW produkcji EPS nr. 1.800.180 0,30bra
                              a tu mamy brązowy od VW nr. 1.800.008 0,30bra
                              http://www.eps-autoparts.com/db_comp...o/catalogo.asp
                              można sobie coś dobrać.
                              czyli oba działają tak samo
                              kopałem w necie i nigdzie nie znalazłem jakie panuje ciśnienie w układzie ST, w manualu nie podają!!!.
                              podaje wpisy z manuala do XT 600,
                              OIL POMP
                              TYPE TROCHOID TYPE
                              TIP CLEARANCE 0,12mm
                              SIDE CLEARANCE 0,03-0,08mm
                              BYPASS VALVE SETTING PRESSURE 80-120kpa
                              RELIEF VALVE OPERATING PRESSURE 80-120kpa
                              OIL PRESSURE 13kpa at 1300r/min
                              PRESSURE CHECKING LOCATION OIL FILTER CHAMBER

                              manual xt 600 podaje jakie jest ciśnienie oleju przy 1300obr/min, i podaje że kontrolę ciśnienia przeprowadza się w miejscu śruby, do odpowietrzania filtra oleju. (bynajmniej ja to tak zrozumiałem)
                              Ostatnio edytowany przez Yogi; 13.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X