Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regenracja kół.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Regenracja kół.

    Temat chyba nie zależny od modelu.

    Zmieniam opony i chcę odnowić felgi.
    Piaskować mogę sam i malować też - mam sprzęt jednak proszkowo nie dam rady .

    1 co zrobić czy piaskować i dać do malowania proszkowego, czy malować pistoletem ?
    2 jak sprawdzić stopień zużycia kół, felg - na co zwrócić uwagę ?
    3 łożyska itd ?
    4 szprychy - czyszczenie, malowanie, wymiana ?
    5 Z jakiego materiału zrobione są obręcze oryginalne did?

    Prosze argumentowac opinie
    http://www.informatyzacja.com

    #2
    Malować pistoletem raczej nie ma sensu, bo może się zemścić już przy zakładaniu pierwszych opon (a przy gumie w trasie i pośpiesznych manewrach wręcz wyjść bokiem).
    Trzeba sprawdzić czy obręcz jest prosta (przed rozebraniem kręcąc najlepiej). Jeśli tak jest to wszystkie ew. bicia i tak nie mają znaczenia skoro będziesz rozplatał i zaplatał koło.
    Łożyska warto wymienić profilaktycznie - koszt i kłopot żaden, a zawsze pewność.
    Szprychy - prawdopodobnie wszystkie nie przeżyją rozplatania (pozapiekane), więc warto zamówić kpl. lub chociaż kilka do uzupełnienia. Warto podlać też je WD40 i zostawić na 2-3 dni przed rozbiórką - dzięki temu jest szansa, że więcej szprych ocaleje (jeśli chcesz ich użyć ponownie).
    A propo materiału - głowy nie dam, ale strzelam, że to aluminium.

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Obręcze są z alu co do szprych to orginalne są tylko w komplecie z nyplami na całe koło na sztuki nie mają koszt coś koło280-300 pln w kraju przeważnie brak ściągają z magazynu centralnego w Holandii przy używkach uważac w tylnym kole dwa rodzaje szprych(prawe\lewe)
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Szprychy pojedynczo. Nie mam informacji o jakości itp., po prostu kiedyś szukałem, trafiłem i mam namiar.
        Nity pełne, nity drążone, nity dwustopniowe, śruby, blachowkręty, szprychy rowerowe, szprychy motocyklowe

        Przy rozbiórce koła WD40 to podstawowe narzędzie, jak fxrider napisał, zaraz po kluczu do szprych. Przy rozbieraniu koła i zdejmowaniu szprych, dobrze najpierw zdjąć oponę, dętkę, opaskę i delikatną szczotką (mam dwie z włosem miedzianym i tworzywo sztuczne) oczyścić nyple od góry, potrafi się tam zebrać sporo syfu, który skutecznie blokuje gwint (to szczególnie ważne przy naciąganiu szprych). Od góry nyple możesz też odkręcać śrubokrętem, gdyby się klucz na nakrętce omykał.
        Pozdrawiam

        Komentarz


          #5
          Szprychy na sztuki do ST dostaniesz tutaj:
          http://www.sklep.motox.com.pl/
          sigpic
          Paliwa opon i wolnego czasu....

          Komentarz


            #6
            A gdyby tak wypiaskować obręcze i zostawić ?
            http://www.informatyzacja.com

            Komentarz


              #7
              Jak już to rozbierzesz do piaskowania to pomalowanie to już chyba żaden problem. Po piaskowaniu trzeba zabezpieczyć alu, bo inaczej będzie się szybko utleniać.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                czy ktoś już prostował felgi Tenerkowe?

                czy trzeba to robić w jakimś specjalnym moto zakładzie, czy każdy samochodowy felgarz sobie z nimi poradzi?
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #9
                  Przerabiałem kiedyś prostowanie w suzuce - nikt nie chciał się podjąć bo to alu. Wiec kupiłem cale kompletne koło. Co do kół w ST postanowiłem poprawić ich wygląd ponieważ nic im nie brakowało technicznie. Wybór padł na piaskowanie i malowanie proszkowo. Przed całą procedurą napiąłem luźne szprychy i usunąłem łożyska. Otwory zabezpieczyłem teflonowymi krążkami przed piaskowaniem. Tym sposobem mam piękne koła zabezpieczone na lata przed korozją. Opisałbym to w temacie moje moto ale z wiadomych przyczyn tego tematu nie ma. I tu moje pytanie - są szanse ze odzyskamy dane sprzed awarii ??

                  Komentarz


                    #10
                    NAjlepsze zabezpieczenie felg alu przed korozją to Anodowanie. Nie jest to najtańszy sposób ale napewno najlepiej zabezpieczy alu i mozna wybrać sobie dogodny kolor a takie felgi napewno będą wygladały milion razy lepiej niz jak kolwiek malowane...

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Baldur_ Zobacz posta
                      Opisałbym to w temacie moje moto ale z wiadomych przyczyn tego tematu nie ma. I tu moje pytanie - są szanse ze odzyskamy dane sprzed awarii ??
                      Nie ten dział. napisz w problemach


                      Wracam do pytania.
                      prostował już ktoś?
                      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                      =>
                      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                      Komentarz


                        #12
                        A w jaki sposób felga jest zgięta? Rant krzywy czy cała bije?

                        Komentarz


                          #13
                          Z tym WD-40 to nie do końca. Jak zawoziłem do Króla koła do centrowania/przeplatania, to się za głowę złapał jak powiedziałem, że kumpel traktował nyple m.in. WD-40. Na szczęście wcześniej był przez dwa tygodnie zwykły olej (felga wisiała i co 2-3 dni szły kolejne krople oleju), był też jakiś środek do penetracji, a na końcu WD-40 - tak dla zasady. WD jednak więcej szkodzi niż pomaga - nie moje słowa, a doświadczonego specjalisty od kół motocyklowych i rowerowych. Przy każdej możliwej okazji (dziura, zmiana opon) warto dać na chwilę kilka kropli oleju na nypel/szprychę, po chwili wytrzeć i dopiero założyć gumowy pasek i oponę. Ma to po latach umożliwić normalne centrowanie. Ale o szczegóły to już nie do mnie
                          _ja, zadzwoń do Pawła Króla, on Ci wszystko powie co się da a co nie. Jedna z felg, które zawiozłem była krzywa po przygodzie z kamieniem i mocno rozcentrowana (jajko). Oddana była tylko do oceny, że jak się nie da to nie robić, ale udało się odratować i jest prosta niemal jak nówka.

                          Komentarz


                            #14
                            cała bije.
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #15
                              poszukaj i zadzwoń do gościa centrowanie.waw.pl, ja tam bede swoje koło oddawał niedługo
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X