Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: korek wlewu paliwa

Senior Member Avatar bladyxtz
    Motocykl
    xtz 750
    GG
    GG: 7622086

Domyślnie korek wlewu paliwa

Jak w temacie pytanie dotyczy korka wlewu paliwa czy można gdzies kupic i gdzie korek do st zamykany na kluczyk moze jakis sprawdzony zamiennik,w moim mam przerwaną uszczelke to drobiazg ale nie działa mi zamknięcie a to jest problem gdy parkuje sie w miejscach publicznych

Member Avatar PaT
    Motocykl
    m.in. 3LD 97

Domyślnie

Na czym polega owe "nie działa" ?
    I jaki problem w parkowaniu w miejscach publicznych? Wysysają Ci paliwo? Chyba łatwiej by było zdjąć wężyk i zlać paliwo otwierając kranik - to tak na marginesie.
    Hidden Content
    Paliwa opon i wolnego czasu....

Motocykl
    xtz 750
    GG

Domyślnie

jak już napisałem nie zamyka się na klucz a problem jest taki ze jak się nie zamyka to go każdy może otworzyć a jak każdy może otworzyć to zawsze znajdzie się ktoś kogo świerzbią rączki żeby to zrobić i np wrzucić coś do baku
    a pytanie dotyczyło czy może ktoś wie gdzie tak owy korek poza salonem yamahy w rozsądnej cenie można kupić a za rozważania jaką metodą wyssać paliwo z góry dziękuje i pozdrawiam

Junior Member Avatar blondyn

Domyślnie

Witam, myślę że nie pozostaje ci nic innego jak poszperać na allegro. Na tej aukcji widać że koleś ma do sprzedania bak ale na zdjęciu jest bez korka a w koło masa różnych częśc więc morze korek osobno sprzedaje... http://moto.allegro.pl/item100049915...aliwa_bak.html
    Pozdrawiam i powodzenia z szukaniem
    Ostatnio edytowane przez Gosienka ; 14 kwiecień 2010 o 19:23 Powód: poprawa linku

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 91'

Domyślnie

jeżeli korek z 750 i 660 jest taki sam, to > http://moto.allegro.pl/item986465385...cza_przod.html - koleś ma całą 660 przeznaczoną na części, brałem od niego wentylator i przy okazji pytałem o inne rzeczy. Korek z kluczykiem wycenił chyba na 70zł.

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

łoo drogi, lepiej dzwon do Karoland
    Hidden Content
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

Ojciec Założyciel Avatar fxrider
    Motocykl
    R1100GS, 990

Domyślnie

Korek powinien pasować. Można poprzeglądać fotki Yamah z przełomu lat 80/90 (zwłaszcza małych enduraczków) - jest szansa, że coś się dobierze.

Junior Member Avatar blondyn

Domyślnie

Z tego co się orientuje to korek powinienł pasować. Więc bladyxtz chyba coś dobierzesz w przestępnej cenie.

Member
    Motocykl
    miałem

Domyślnie

a od pf126 nie pasuje albo innego pojazdu

Motocykl
    xtz 750
    GG

Domyślnie

Trochę zawiesiłem się w tym temacie poświęcając się tematowi gażników w mojej tenerce ale musze sie rozglądnąć w używanych bo przy ostatniej przewrotce w terenie troche paliwa mi sie wylało przez pęknięcie w moim korku zanim ją podzwigłęm z błota. Dzięki za porady jak już zmienie dam znać ile mnie to wyniosło pozdrawiam

Member Avatar marduk1
    Motocykl
    xtz 750 / gsxr 600

Domyślnie i co z tym korkiem?

Witam też mam peknieta uszczelke i tez jak sie moto obali to paliwko cieknie(całkiem szybko), moj nawet niema zamkniecia. Dopasowałeś od czegoś ? Taniego bo sam bym zmienil.

Senior Member
    Motocykl
    XTZ 850 ST '95, Toffik z sercem 250
    GG
    GG: 2719288

Domyślnie

Blady, ja w moim korku miałem podobnie jak Ty. Po przekręceniu kluczyka ciągle dało się korek odkręcić. Rozebrałem to ustrojstwo i okazało się, że blaszka służąca za zapadkę po prostu się odginała. Nie pamiętam już dokładnie w jaki sposób, ale wystarczyło tam coś wyprostować i wszystko od tamtej pory działa jak należy. Uszczelka to raczej mały problem

Member Avatar kalosh
    Motocykl
    Super Tereska

Domyślnie

Zostanę archeologiem roku, ale ma ktoś fotkę bebechów korka? U mnie wygląda to tak, że jak odkręcę puszkę pod korkiem, to wkładka nie jest niczym połączona z korkiem; wisi w powietrzu; nie ma tam innych elementów. Jak to powinno wyglądać?
    Ostatnio edytowane przez kalosh ; 07 sierpień 2014 o 17:21

ex enduro904 Avatar Janas_WaWa
    Motocykl
    była mała Teresa teraz jest duża

Member Avatar kalosh
    Motocykl
    Super Tereska

Domyślnie

Dzięki, a setki razy przeglądałem tę stronę! Zapomniałem, że tam to jest, a google mi jej nie wskazało. Już wiem, że brakuje mi tej blaszki w kształcie "Z" i tulejek przy zamku. Trzeba będzie dorobić, jakoś

ex enduro904 Avatar Janas_WaWa
    Motocykl
    była mała Teresa teraz jest duża

Domyślnie

ja mam jakiś korek tylko bez kluczyka

Senior Member Avatar Pablo1972
    Motocykl
    XTZ 750, FZS 6N
    GG
    GG: 223669

Domyślnie

Hej, odświeżę temat, szukam w drugą stronę, korka do xtz 750, zamiennika oryginalnego, najlepiej wykonanego z elastycznego polimeru, wciskanego, coś w podobieństwie rometów z dawnych lat.
    Oryginał, po pierwsze mocno cieknie jak położysz moto, po drugie brzęczy mi ta cholerna blaszka w środku i mimo przelotu i zatyczek cały czas to słyszę .

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia