Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
    hehe - do pełna to znaczy ile litrów ???

    zrób pomiar na 300-400 km (czyli pełnym baku), to minimum
    a najlepiej na 2 - 3 bakach w sumie - lub rób pomiary na każdym baku, i uśrednij
    wtedy rozłożysz błąd pomiaru wynikający z różnych pistoletów, kąta pochylanie motocykla, oszukańczych dystrybutorów itd wiesz kolega kiedyś do karnistra 20 L wlał wg dystrybutora 22 litry paliwa
    To widocznie kolega nie czytał instrukcji obsługi kanistra Tak tak, nawet kanister posiada instrukcję. I stoi w niej napisane, żeby nie tankować ponad nominalną pojemność. Pozostała objętość służy między innymi jako przestrzeń na rozszerzające się paliwo pod wpływem temperatury.

    Komentarz


      7,5 l/100km przy jezdzie 120-140 to jestem pewny na 100% bo wielokrotnie to mierzyłem i zawsze wychodziło identycznie tylko ten ostatni pomiar mnie zagiął 4l/100 przy max 100km/h i to na pewno muszę sprawdzić z parę razy

      Komentarz


        Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
        Nowa membrana do XTZ w KEDO kosztuje 22E

        Cena 318 z salonu Yamany?
        Poprawka linka, co nie trybił



        Ewentualnie w szukajkę KEDO wpiszcie numer części 41454

        Lub inna stronka z częściami do ST

        Przesyłka tylko 8E, kedo ma chyba 20E
        Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
        Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
        Loud pipes save lives...
        https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

        Komentarz


          W tym sezonie spalanie to 5,3 na trasie przy pr.90-130. Zmiana biegów 4-5 tys. Raczej spokojna jazda. Poziom paliwa ze 3-4 mm za wysoki w stos do tego co w książce.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            U mnie po szybkim serwisie( nowe filtry powietrza, nowy filtr paliwa oraz świece, czyszczenie i synchro gaźników, ustawienie prawidłowej mieszanki i opuszczenie iglic do połowy) spalanie w cyklu mieszanym ( 50% trasa[90-110km/h], 50% teren+ miasto) wyszło 6,5L/100km, jak będę wracał, to zobaczymy ile łyknie przy samej trasie

            Komentarz



              Czy ktoś montował,poleca-nie poleca taki zestaw?Zdaje się, że kol. "ja" zakładał ale on chyba w trasie.

              Komentarz


                Kolejna trasa za mną( 350 km) z pasażerem i lekkim bagażem, prędkość 90-105, zmiany biegów 3500-4000 obr. Spalanie mimo na prawdę emeryckiej jazdy, wyszło 6L/100km, czy to oznacza , że problem dotyczący wyrobionych podzespołów gaźnika, zaczyna być przyczyną takiego apetytu na paliwo ?

                Jak już wcześniej pisałem, zamontowałem; nowe filtry powietrza, paliwa, regulowane zawory, czyszczone i synchronizowane gaźniki, iglice opuszczone do połowy, poziom paliwa książkowy, tak samo jak skład mieszanki, membrany całe.

                Komentarz


                  Dla mnie to ksiażkowe spalanie, przy szybszej jeździe było by 7 litrów, opuść jeszcze iglice na sam dół, powinno być mniej ale na zimę jeśli dalej chcesz oszczędzać radził bym kupić zestaw naprawczy z Kedo.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Ok, dzięki za info A rozmiar posiadanych opon może mieć jakiś wpływ na spalanie? Z tyłu mam założoną 130/80, przód - standard

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
                      Ok, dzięki za info A rozmiar posiadanych opon może mieć jakiś wpływ na spalanie? Z tyłu mam założoną 130/80, przód - standard
                      Spalanie 6l ... hmmmm... to tak można? Myślę że spalanie masz bardzo niskie i nie ma co kombinować z dalszymi oszczędnościami - ponieważ gadki o spalaniu 4,8 -5 l można według mnie w buty schować ... kiedyś próbowałem jechać w okolicach 90 i ... po jakichś dwóch kilometrach o mało mnie szlag nie trafił Naprawdę nie masz wysokiego spalania - a jeszcze możesz iglicę na drugi ząbek od góry opuścić ...

                      Komentarz


                        Myślę, że można by jeszcze trochę zejść - moja w takiej konfiguracji paliła 5.5. Spr. ew. minimalnie poziom paliwa opuścić (2-3 mm) i obserwuj czy się nie grzeje bardziej od tego.
                        sigpic

                        Komentarz


                          Opuściłem iglice na sam dół, jutro złożę do kupy, przejadę się i zobaczę jak spalanie oraz czy dużo bardziej się grzeje.

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                          Spalanie 6l ... hmmmm... to tak można? Myślę że spalanie masz bardzo niskie i nie ma co kombinować z dalszymi oszczędnościami - ponieważ gadki o spalaniu 4,8 -5 l można według mnie w buty schować ... kiedyś próbowałem jechać w okolicach 90 i ... po jakichś dwóch kilometrach o mało mnie szlag nie trafił Naprawdę nie masz wysokiego spalania - a jeszcze możesz iglicę na drugi ząbek od góry opuścić ...
                          U mnie 90/100 w trasie to praktycznie standard, nie dość że sporo dotychczas śmigałem chopperami, gdzie im wolniej - tym przyjemniej było wydechów posłuchać to jeszcze co roku jak gdzieś dalej w Europę się zapuszczam( w zeszłym roku 3000km, a w tym było już 5200km), tak samo staram się nie przekraczać setki, raz że sporo zwiedzam po drodze, a dwa, dopóki studiuje, oszczędzam na każdym kroku
                          A i po tegorocznym powrocie z Czarnogóry( jechałem XJ 900 Diversion ) podjąłem decyzję przesiadki na moto, dla którego nie ma "nieprzejezdnych dróg", stąd wybór oczywisty padł na Super Tenerę

                          Komentarz


                            Moim zdaniem jeszcze te pół litra można zbić.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              uważaj co mówisz, bo zaraz się chętni znajdą na "pół litra"

                              ps.
                              wiecie co .. watek ma dziewiątą stronę - i przez cały czas taka sama dyskusja kręci się jak G... w przeręblu...
                              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                              Komentarz


                                9 stron ciekawej dyskusji i prób obalenia pewnych mitów - dla początkujących z Tenerą, super sprawa i wszystko objaśniane krok po kroku

                                P.S.
                                Dzisiaj przejechane 250km na obniżonych maksymalnie iglicach, obserwacje:
                                + brak objawów cieplejszej pracy sinika( całą trasę - wskazówka temp, tam gdzie zawsze, czyli ok g.11)
                                + brak objawów "słabego dołu", książkowe Vmax też osiąga bez problemów
                                + i co najważniejsze spalanie w takich samych warunkach( 90-105km/h) zeszło do 5,3L/100km

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X