Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
    Dzisiaj przejechane 250km na obniżonych maksymalnie iglicach, obserwacje:
    + brak objawów cieplejszej pracy sinika( całą trasę - wskazówka temp, tam gdzie zawsze, czyli ok g.11)
    + brak objawów "słabego dołu", książkowe Vmax też osiąga bez problemów
    + i co najważniejsze spalanie w takich samych warunkach( 90-105km/h) zeszło do 5,3L/100km
    he he bo nie będziesz widział skoku temperatury szczególnie w taką pogodę jak dzisiaj,
    nie chcę krakać ale poszukaj sobie głowicy na wszelki wypadek żeby znów nie było nowego tematu o powypalanych zaworach
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
      9 stron ciekawej dyskusji i prób obalenia pewnych mitów - dla początkujących z Tenerą, super sprawa i wszystko objaśniane krok po kroku
      ciekawa dyskusja krok po kroku:
      - kolega A pisze: ratunku dużo pali
      - Kolega B pisze: musi palić dużo, jak chcesz mieć frajdę z jazdy - jakoś nie umiem jeździć 100kmh
      - kolega C pisze: jak powymieniasz i poustawiasz bedzie palil mało
      - kolega D pisze: nie może palić mało, bo wypalisz głowicę

      i tak w kółko przynajmniej mam takie wrażenie... zajrzałem na początek i "co_ja_pacze"????
      Junak napisał: " Do tej pory jak jeździłem do 120 paliła mi koło 6 litrów w trasie , zmiana biegów bez przekraczania 5 tys obr/min" zupełnie jak emeryt


      Myszka - jak jeździsz bardzo spokojnie i masz gaźniki OK to 5,3 L to idealne spalanie. Poniżej to problemy.
      Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
        Junak napisał: " Do tej pory jak jeździłem do 120 paliła mi koło 6 litrów w trasie , zmiana biegów bez przekraczania 5 tys obr/min" zupełnie jak emeryt
        he he, tak, to były początki mojej znajomości z st
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          A tak przy okazji to jaki jest książkowy V max dla ST?

          Komentarz


            Jedni podają 180 km/h, inni 200km/h, bardziej jednak realna wydaje się pierwsza.

            Komentarz


              Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
              A tak przy okazji to jaki jest książkowy V max dla ST?
              To jak książka podaje?

              Komentarz


                Co jaro... boisz się że za dobrze leciała na wypalonych zaworach?

                Komentarz


                  Jeździłem tamtą ST rok temu i powiem szczerze, że wydawała się wyjątkowo mocna, zwłaszcza jak na przełożenie które miała. Ale paliła niemiłosiernie - stąd zresztą to przełożenie, ksenon tak ze spalaniem walczył.
                  Po jazdach kilkunastoma STkami mam wrażenie, że te dużochlejące są odczuwalnie "wyrywniejsze" od egzemplarzy ekonomicznych.
                  sigpic

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                    Po jazdach kilkunastoma STkami mam wrażenie, że te dużochlejące są odczuwalnie "wyrywniejsze" od egzemplarzy ekonomicznych.
                    ... a jak wiadomo, silnik ST jest czuły na regulacje gaźników


                    Gadałem kiedyś z Ksenonem, mówił, że nie raz się zdarzało, że latał z maneta do oporu i moto jechało coś pod 190 km/h.

                    A pr. max zależy od stanu silnika, zestrojenia gaźników i kilku innych pierdół. Jedni osiągają ledwo 180, inni potrafią wycisnąć prawie 200. Prędkość wg. niemieckich testów (Motorrad czy coś podobnego, lata 90) to 180-185 km/h (Afryczka ciut mniej).
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      Czyli moja Super Tenera jest mega fantastyczna bo osiąga licznikowo ponad 190km/h i pali około 6 l/100, ależ ja mam przeza...stego sprzęta.

                      Komentarz


                        Moja była 89 na autostradzie w Chorwacji w 2009 z bagażami wyciągneła licznikowe 200, a paliła 5,3
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          Przy 200 km/h ?
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            Przy 200 to pewnie z 20
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              Może być bo TDM przy maksie na autobanie wziął mi 15 l na trochę ponad 100km
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                Moja była bardzo wyrywna i róznica między ST, a AT była znacząca. JEstem ciekaw jak zmienią się parametry po założeniu głowicy bez przedmuchów. Powinna teoretycznie mniej palić i być mocniejsza. ST paliła mi na seryjnym przełożeniu 7-8. Przy 90km/h na trasie paliła 6 litrów Przełożenie Ksenona było tragiczne na jazde po mieście i do prędkości 120km/h. Wole seryjne. Na autostradzie wyciągał 190, bo może miał dłuższe przełożenie Mi licznikowe 200 pociągnęła Ciekawe czy jak bym jechał na anakach zamiast TKC +E07 to prędkość by się jeszcze troche zmieniła.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X