Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Szczerze? Nie pamiętam, ale chyba ustawiłem iglice jak najniżej. Poziom paliwa jak w manualu jest, tak samo śruba składu mieszanki (no może leciutko przestawiona pod ciut lepszy dół).
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #32
      Ja swoją xtz robiąc bieszczady, 6,2l/100km, więc myślę że, te iglice pójdą w dół bo są na środeczku poziom jest na 5,1mm
      jechałem cały czas w zakresie od 3do5tyś a prędkość nie przekraczała 120km/h,
      Jak ganiałem tą trasę na xt 600 to było 4,2-5,1l i ten sam styl jazdy.

      Komentarz


        #33
        obniżenie spalania xtz 750

        Witam wszystkich kolegów i płeć piękną Powoli zabieram się do przygotowanie mojej tereni do sezonu postanowiłem obniżyć spalanie w mojej st bo wynosi 7.5 l moim zdaniem to trochę sporo I tu jest moje pytanie wyczytałem że aby to zrobić trzeba opuścić iglice ale jest wiele szkół jedni mówią że na ostatni a drudzy że na przedostatni ząbek. Rozwiejcie moje wątpliwości i wyjaśnijcie mi w jakim położeniu ma być iglice i czy trzeba później dokonać jakiś regulacji gaznika po tej operacji

        Komentarz


          #34
          W większości przypadków problemem jest zużycie gaźników i/lub ich nieprawidłowy serwis/ustawienie. Obniżenie iglicy to tylko zaleczanie objawów, które może później wyjść bokiem w postaci nadpalonych zaworów.
          Nic nie wspomniałeś jakie masz filtry powietrza i wydech.
          sigpic

          Komentarz


            #35
            Wydech i filtry sa seryjne. W tamtym roku gaźniki były synchronizowane. Prosił bym o rade w jakim położeniu ustawić iglice aby obniżyć apetyt mojej st czy na ostatni czy na przedostatni ząbek ?

            Komentarz


              #36
              A kiedy gaźniki były serwisowane ?
              Obniżanie iglicy to nie jest recepta na problem.
              sigpic

              Komentarz


                #37


                "Vergaserabstimmung
                Bekanntermaßen ist der Spritverbrauch der Super Ténéré verhältnismäßig hoch. So musste auch ich feststellen, dass meine „Tenne“ ca. 7,5 bis 8 Liter auf 100 km säuft – bei „Heizbetrieb“ konnten´s sogar schon mal bis zu 8,5 Liter sein!
                Um diesem unzeitgemäßen Durst Einhalt zu gebieten, machte ich genau das, was auch schon andere XTZ -Treiber an der Super Ténéré praktiziert haben:
                Ich rückte der Vergasereinstellung zuleibe.

                Im Detail: ich versetzte die Clips, die sich an den Düsennadeln im Gleichdruckschieber befinden, von der dritten Kerbe in die fünfte (äußerste). Durch das nun magerere Gemisch ist der Benzinverbrauch jetzt geringer, und auch Leistungseinbußen sind nicht zu verzeichnen!"

                Jest też obrazkowo wyjaśnionione.
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #38
                  Ok dzięki za fotki. Za serwis gaźników też mam zamiar się teraz zabrać i iglice pewnie dam na ostatni rowek. 7.5 litra jak dla mnie to trochę sporo a paliwko co trochę to do góry idzie.

                  Komentarz


                    #39
                    Notuję sobię zalewanie i wyszło mi
                    tryb miejski: 8,293
                    tryb na trasie: 5,508
                    tryb mieszany: 7,174
                    Najśmieszniejsze jest to że w terenie gdzie sie grzebie w głocku spalanie mam najmniejsze. Po trasie czasem wloke sie jak emeryt.
                    Nie będe pisał o gaznikach a o czymś zupełnie innym. Na pierwszym miejscu to naleźy sprawdzić ciśnienie w oponie. Niby pierdoła a pewnego razu terenia łykła mi 12l. Niby nie widać a jednak gdy ciśnienie jest odstające od normy to i również w portfelu to poczujemy.
                    Niedawno dorwałem wykres S10 wyrażnie na nim widać że najniższe spalanie powinno byc w okolicach 3700-3900.
                    Jeśli ktoś ma naprawde niskie spalanie to tylko pozazdrościć. S10 była projektowana i produkowana w latach w których nie było nawet pojęcia niskie spalanie. Myśle że jeśli pali wam w trasie do 6-7 i próbowaliście już z iglicą to nie ma się co czarować tylko cieszyć się urokiem Teresy.
                    Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                    Nikt nie mówił że będzie letko.

                    Komentarz


                      #40
                      Ja już nie raz wypowiadałem się co do spalania. ST niedługo idzie na serwis i zobaczymy jaki jest stan zaworków po ustawieniu iglic na tryb ekonomiczny
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                        Ja już nie raz wypowiadałem się co do spalania. ST niedługo idzie na serwis i zobaczymy jaki jest stan zaworków po ustawieniu iglic na tryb ekonomiczny
                        Bartasa st nawet nie wie co to czerwone pole na obrotomierzu albo grzebanie w błocie, dlatego pisze że pali mu 5l bo jeździ jak emeryt .
                        wiec nie wierzcie mu do końca w te pisane słowa
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                          Bartasa st nawet nie wie co to czerwone pole na obrotomierzu albo grzebanie w błocie, dlatego pisze że pali mu 5l bo jeździ jak emeryt .
                          wiec nie wierzcie mu do końca w te pisane słowa
                          Czy to znaczy że BARTAS jest lanserem ?
                          Bartas - wrzuć zdięcia z terenu i obal mit. Tylko nie zdięcia z zlotu
                          Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                          Nikt nie mówił że będzie letko.

                          Komentarz


                            #43
                            Bartas na trasie jeździ ekonomicznie ale napewno nie jak emeryt a i w terenie widziałem jak dawał w pizdę a spalanie hmm no niskie jak na tereskę musze przyznać ale moja miała wtedy rozwalone gaźniory.Przy dobrych gaźnikach odpowiedniej regulacji jest napewno do osiągnięcia no ale i silnik musi być zdrowy

                            Komentarz


                              #44
                              a na zlocie w Bydgoszczy jak z Bartasem żeśmy doły kopali to ziemia na 20m w górę latała

                              Komentarz


                                #45
                                Zamieszczone przez Rudolf000 Zobacz posta
                                Czy to znaczy że BARTAS jest lanserem ?
                                Bartas - wrzuć zdięcia z terenu i obal mit. Tylko nie zdięcia z zlotu







                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X