Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts


    poczytaj sobie...
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    Komentarz


      dzięki, w zeszłym sezonie robiłem gażniki. Sporo wydałem i pali ile pali

      Komentarz


        Moja pali 6.5 przy 140 na autostradzie . Srednio jak jezdze do pracy tyle samo.Nie wiem jak mam ustawione,za krotko ja posiadam. Z zona przy normalnej jezdzie tez 6.5 :-)

        Komentarz


          Zamieszczone przez swięty Zobacz posta
          dzięki, w zeszłym sezonie robiłem gażniki. Sporo wydałem i pali ile pali
          Trzeba jeszcze odpowiednie regulacje zrobić, nie wystarczy powymieniać części
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            ST na pewno nie pali 8-10l,nie jest w stanie,może z 6litrów przepali reszta się dostaje do oleju nie spalona i go rozcieńcza,a później jest zdziwienie że panewkę obróciło.

            Komentarz


              Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
              ST na pewno nie pali 8-10l,nie jest w stanie,może z 6litrów

              wiem że jest w stanie tyle spalić, oczywiście nie na asfalcie
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
                ST na pewno nie pali 8-10l
                Zapraszam do zabawy zemną w lesie i na polach to pokaże Ci, że ST bez problemu pali 10l
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
                  Zapraszam do zabawy zemną w lesie i na polach to pokaże Ci, że ST bez problemu pali 10l
                  A ja zawsze zastanawiałem się, jak te spalanie by wychodziło w terenie, gdyby ślimak prędkościomierza znajdował się na tylnym kole.
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    Łooo Panie
                    To pewnie zwykła przejażdżka przez las, trochę pola może jakieś piachy (dajmy na to około 1h czasu) a tu 200km poszło
                    Niemniej ciekawe jak by to było.
                    Aha.
                    A jak by się błotko trafiło to pewnie ze 300km. Bo to jak człowiek dobrze pobrodzi to mu koło cały czas w miejscu się kręci
                    Ostatnio edytowany przez giani; 102.
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      Co innego w terenie i co innego na asfalcie. Zresztą w terenie raczej trudno zmierzyć spalanie, prędzej godzinowe zużycie paliwa

                      Przy asfalcie bez ostrego dzidowania spalanie na poziomie ok. 10 litrów świadczy, że jest coś nie tak z gaźnikami i silnikiem.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        Panowie pytanie odnośnie koloru świec. Nie za ciemne ? i ten nagar przy gwincie... W dwusuwie bym zostawił ale w ST ?!?

                        20180114_125229.jpg
                        20180114_125238.jpg
                        20180114_125623.jpg
                        20180114_125613.jpg
                        https://www.facebook.com/kupplungtech/

                        sigpic

                        Komentarz


                          Jak dla mnie za ciemne, ale tragedii nie ma.
                          Jakie masz spalanie?
                          Ja po regeneracji gażników mam jaśniejsze.

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Takie mam
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                            Nie wiem, nie liczyłem spalania. Nie bardzo mi chodzi o to zeby palił mniej tylko żeby byl dobrze ustawiony. Z tego co czytałem obniżenie iglicy nie da za wiele i zostaje grzebanie przy dyszach ?
                            https://www.facebook.com/kupplungtech/

                            sigpic

                            Komentarz


                              moim zdaniem obniżenie iglicy coś moze pomóc ale pod warunkiem że iglica i rurka emulsyjna (w niej porusza sie iglica) są w dobrej kondycji. Jesli są zuzytę czyli iglica jest wytarta a otwór w rurce emulsyjnej jest jajowaty a nie okrągły to obniżanie iglicy nie wniesie prawie nic. Tak było przynajmniej w moim przypadku. Jak otworzysz gażniki i zobaczysz że igica jest podniesiona to jest szansa że po opuszczeniu spalanie sie polepszy, ale jeśli sie okaże ze jest już na środkowym rowku albo niżej to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Temat byl opisywany dogłebnie na forum. Kręcią robote robią tu też iglice ssania które sie zużywaja i nawet po zamknięciu ssania i tak przepuszczają benzynę wzbogacając niepotrzebnie mieszankę. Szkoda tylko że dostęp do gażników nie jest taki jak Wuesce

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X