Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kontrola poziomu oleju - procedura

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    kontrola poziomu oleju - procedura

    To co jest poniżej tylko i wyłącznie w tym poście jest nieprawdą i może narobic bałaganu w silniku.
    Edytuje by ktoś się nie pomylił i nie zalał kilku litrów oleju więcej.

    LukaSS


    Wg serwisówki najpierw sprawdza się na zimnym silniku, dolewa jeśli potrzeba, a potem jeszcze raz na ciepłym i znowu dolewa.
    Po co są dwa sprawdzenia?
    Nie wystarczy sprawdzić raz na zimnym albo ciepłym silniku?
    Kiedy powinno być więcej oleju w zbiorniku?
    Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.

    #2
    Nie czytałem serwisówki ale imho olej sprawdza się zaraz po zgaszeniu silnika wkładając ten pseudo bagnet
    do zbiornika oleju ale nie wkręcając go.
    Silnik ma dwie pompy oleju, jedna pompuje olej z miski do zbiornika, druga ze zbiornika w układ wysokiego ciśnienia.
    Możliwe jest spłynięcie części oleju ze zbiornika przez pompę do miski podczas zgaszonego silnika. To nic złego,
    po prostu układ zębów może być akurat w położeniu "nieszczelnym" i wtedy zmierzymy, że oliwy jest za mało a ona jest ale w misce
    Nic mi nie wiadomo o różnicach na ciepłym i zimnym silniku.

    Komentarz


      #3
      Może dlatego, że jeżeli nie ma go w zbiorniku, to pompa nie ma co pompować i dlatego każą uzupełnić przed opaleniem?
      Ale to tylko takie dywagacje, niech ktoś mnie naprostuje jeśli jestem w błędzie
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez rychu Zobacz posta
        To nic złego,
        po prostu układ zębów może być akurat w położeniu "nieszczelnym" i wtedy zmierzymy, że oliwy jest za mało a ona jest ale w misce
        Nic mi nie wiadomo o różnicach na ciepłym i zimnym silniku.
        Jeżeli wtedy dolejemy, to chyba będzie za dużo.
        Mi wyszło więcej na ciepłym, ale może niedokładnie sprawdziłem.

        Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
        Może dlatego, że jeżeli nie ma go w zbiorniku, to pompa nie ma co pompować i dlatego każą uzupełnić przed opaleniem?
        Ale to tylko takie dywagacje, niech ktoś mnie naprostuje jeśli jestem w błędzie
        Też tak podejrzewam.

        Komentarz


          #5
          W 660 sprawdzamy 10 sekund po zgaszeniu silnika ( z zaznaczeniem, że silnik musi być rozgrzany ) ważne bagnetu nie wkręcamy.
          Przeprowadziłem testy na zimnym silniku, po 10 minutach od zgaszenia i największy stan oleju pokazuje tuz po zgaszeniu silnika - zresztą tak nakazuje serwisówka.

          Komentarz


            #6
            Ja zawsze sprawdzam jak motor jest rozgrzany (z reguły jest to jak już wrócę do domciu, przed wjazdem do garażu w razie potrzeby uzupełniam), i po jakiś 30s po zgaszeniu, bagnet nie wkręcany podczas pomiaru, stosuje tą metodę w XT i ST.

            Komentarz


              #7
              Stan oleju sprawdza się po nagrzaniu silnika, np. po kilkukilometrowej jeździe. Wykręca się bagnet, czyści i wkłada w gniazdo (nie wkręcając) ok. 30-60 sekund po wyłączeniu silnika. Moto ma stać prosto, nie na centrlace czy nóżce bocznej.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                poprzedni wlaściciel do mojej wlał prawie 6 l oleju

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez sewer Zobacz posta
                  poprzedni wlaściciel do mojej wlał prawie 6 l oleju
                  I stało się coś?

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez BartekG Zobacz posta
                    I stało się coś?
                    Mi też niegramotny mechanior wlał do xt600z 4 litry i po 1tys km okazało się ze wydmuchało uszczelkę pod cylindrem i wywala olej pojechałem z reklamacją dobrze zje..em i zrobił od nowa wymiane uszczelki i oleju wlewając już 2.2 litra , więcej już do niego nie pojechałem.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Wiec ja juz mam kompletny mętlik. Nie wiem czy ja jestem takim laikiem czy robie cos zle czy nie da sie tego racjonalnie wyjasnic. Robie wszystko zgodnie z waszymi wczesniejszymi opisami. Początkowo zalalem tyle oleju ile pisze w serwisowce (ze zmiana filtra) przejechalem odpowiedni dystans na bagnecie pokazuje sucho. Dolalem 1-2 setki oleju po dluzszym dystansie bagnet nadal suchy. Operacje te powtarzalem kilkakrotnie az skonczylo sie na 3,7 litra wlanego oleju -> bagnet dalej suchy. Jezdze tak juz dluzszy czas uszczelki nie wydmuchuje silnik pracuje poprawnie jednak ten suchy bagnet doprowadza mnie do irytacji. Byc moze jestem przewrazliwony na kazdym punkcie motocykla i szukam dziury w calym. Przypomnę ze olej sprawdzany byl na rozgrzanym silniku bez wkrecania bagnetu ( w sumie na wkreconym tez jest sucho) motocykl ustawiony w pionie na prostej nawierzchni. Kolega z XT 600 ma identyczny problem a o ile sie nie myle ten system jest identyczny.

                      Komentarz


                        #12
                        i pozwalałeś mu pochodzić trochę na wolnych obrotach po przyjechaniu z trasy ?
                        Banalne pytanie, ale długość bagnetu masz prawidłową?
                        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                        Komentarz


                          #13
                          Chmielu, uzupełnij opis w profilu, gdyż nie wiem jakim motocyklem jeździsz.

                          Układ masz odpowietrzony?
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            Mi też niegramotny mechanior wlał do xt600z 4 litry i po 1tys km okazało się ze wydmuchało uszczelkę pod cylindrem i wywala olej pojechałem z reklamacją dobrze zje..em i zrobił od nowa wymiane uszczelki i oleju wlewając już 2.2 litra , więcej już do niego nie pojechałem.
                            Można wiedzieć kto jest taki rozgarnięty?

                            Komentarz


                              #15
                              co do xt 600 to ja w swoim, po odpaleniu poziom mogę sprawdzić po jakiś 20km lajtowej jazdy, chyba że jeżdżę po lesie to jakieś 10km dopiero pompa go wypompuje (zalany Motulem 5100 15w/50 półsyntetyk) w xt jak olej jest zimny to pompa wypompowuje bardzo powoli w porównaniu do dobrze rozgrzanego. (widać jak szybko pompuje po wykręceniu bagnetu)

                              a co do XTZ 750 (zalana orlenem 15w/50 syntetyk) to wpompowuje ekspresowo do zbiornika, wdaje mi się że ta różnica wnika z gęstości oleju na zimnym silniku..

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X