Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Oczywiście że można na przód i na tył, tylko dętki muszą być w środku.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      Witam

      takie oponki do siebie już zamówiłem, jakieś opinie z waszej strony ??!!
      warm

      Komentarz


        Jak nowe to dobre, max do 3 lat a potem to już plastik. Ogólnie drogie opony.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          Zamieszczone przez warm Zobacz posta
          Ja mam takie u siebie, jak narazie za wiele kilometrów na nich nie zrobiłem ale jak narazie nie narzekam.
          Pozdrawiam

          Żeby być motocyklistą, nie wystarczy benzyna w żyłach. Potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

          Komentarz


            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Jak nowe to dobre, max do 3 lat a potem to już plastik. Ogólnie drogie opony.
            dobrą cenę mam za kpl powiedział bym że nawet bardzo dobra

            Komentarz


              Miałem taką na tyle po zakupie moto to odrazu zmieniłem na anakee bo w lekki teren, szutry było beznadziejnie.
              Po mokrym też bez rewelacji, o uślizgi nie trudno. Na suche trasy ok
              sigpic

              Komentarz


                Ja zamówiłem dzisiaj w Inter Carsie Dunlopy Trailmaxy 688 złociszy za kpl. Odnośnie pytania jaki wzór tych Trailmaxów to konkretnie takie: http://www.google.com/images?q=tbn:4...Qe-Mg1EEnMO_0=
                Jeśli można wiedzieć czy coś wiesz czego ja nie wiem a powinienem bo jak coś nie teges to mogę z nich jeszcze zrezygnować, mam jeszcze alternatywę w Heidenauach K-60 o ponad stówkę tańszy kpl
                Te Trailmaxy do nabycia w Olsztyńskim Inter Carsie w dziale motocyklowym 688 zł kpl. w piątek zamówiłem a w sobotę już były ale nie miałem jak pojechać po nie do Olsztyna więc odbiorę w poniedziałek jak będę w pracy.
                Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: porządkowanie tematu

                Komentarz


                  Na k60 uważaj, ostatnio się nadziałem na przebitą, za promocyjną ceną. Tutaj więcej . Przynajmniej zobaczyłem jak wyglądają k60 i teraz bym jej nie wziął bardzo oddalone od siebie płaty bieżnika. W Shinko e705 wygląda to dużo lepiej. Na oponach nie ma co oszczędzać. Zostań przy dunlopach i wyważ u Walesiaka.
                  Ostatnio edytowany przez fxrider; 1. Powód: porządkowanie tematu

                  Komentarz


                    Coś czytałem kilka dni temu było to opisane. Jak bym brał te K-60 do przez sklep na Mazurskiej, chłopaki uczciwie podchodzą do biznesu i ciemnoty nie wciskają ale jednak wybrałem te Trailmaxy. W tej chwili mam jeszcze założone w motku Pirelki Scorpion MT-90 ale zjechałem je do końca a na nowe mnie nie stać, szkoda dobre były.

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez robkri
                      Bardzo fajne gumcie - miękkie (fajnie się lepią - robiłem na takiej stoppie przy 0st) i na dosyć długo starczają (15-20kkm bez palenia), pewnie się na nich składa (przód jest bardzo "płaski"). Pilnuj tylko rygorystycznie ciśnienia, bo przód ma silne tendencje do ząbkowania (najlepiej jakbyś miał przednie zawieszenie po serwisie, aby to ryzyko jeszcze zminimalizować).

                      pzdr, Adam
                      sigpic

                      Komentarz


                        Te shinko e705 to nawet spoko opony za taką cenę, tańszych nie znajdziesz i spokojnie się wyważają, problem tylko taki że w małej teresie na asfalcie wytrzymują 5tys km, do dużej bym nie założył na tył bo jeszcze wcześniej by się skończyła, pogadaj z trocinem on miał takie gumy w małej teresie więc więcej o nich może opowiedzieć.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          No to trafiłem z tymi 5 tyś, to jedną trasę planowałem większą... Naprawdę aż tak tragicznie się zużywają? Nie pałuję moto, nie obciążam, zwykła dynamiczna jazda. Zobaczymy ile u mnie pociągną.

                          Ps. Na forum trampka piszą że starcza na 11-12 tyś.
                          Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                          Komentarz


                            Mialem te Shinko nówki, oponki tanie i fajne, ale... tył szybko schodzi, bardzo szybko... fakt, ze jezdzilem jak jezdzilem i nie oszczedzalem ich, ale myslalem ze wytrzymaja dluzej, tyl po sezonie byl juz do wymiany... przod jeszcze spoko
                            Enduro nie klęka
                            R 1100 GS '99 - limonka
                            Pajero 3.2 DiD '03

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
                              Mialem te Shinko nówki, oponki tanie i fajne, ale... tył szybko schodzi, bardzo szybko... fakt, ze jezdzilem jak jezdzilem i nie oszczedzalem ich, ale myslalem ze wytrzymaja dluzej, tyl po sezonie byl juz do wymiany... przod jeszcze spoko
                              U mnie przód spoko, ale tył zszedł po jakiś 7 tyś km, tanie ale śliskie wg mnie
                              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                              Loud pipes save lives...
                              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                              Komentarz


                                Na początku ubiegłego sezonu PIRELLI MT 60 dokonały żywota więc założyłem komplet opon Heidenau k60. Była to dobra decyzja! Zrobiłem na nich ok. 9000km w różnych warunkach pogodowych i różnym terenie (20% bezdroża, 80% asfalt) i myślę że jeszcze przyszły sezon wytrzymają. Te zjechane MT60 powyżej 80km/h to dosłownie czaszki o oczach na każdym zakręcie, cóż guma się starzeje i robi się plastik.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X