Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Oczekuję pomysłów co założyć na przód w ST, teraz założona jest typowo crossowa kostka Kyoto zakupiona praktycznie nie używana od Forumowicza za 5 dych wyjechałem ją do końca przejechała jakies 5,5 tyś. km w terenie zachowywały się wzorowo w każdych warunkach na asfalcie też było ok jak na kostkę oczywiście i trzeba coś nowego kupić oczywiście w kostce bo w teren już nic innego nie uznaję. Jakieś pomysły, propozycje, myślałem o Motozie Tractinatorze Desert ale podobno strasznie twarde i na mokrym asfalcie jest nawet nie źle a masakrycznie może Michałki t63 a może TKC-ki albo Metzelery MC Karoo a może.... celuje raczej w te do około 300 zł.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    Komentarz


      Ktoś jeździ / jeździł na karoo t ?.Jak dają rade na asfalcie ?

      Komentarz


        Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
        Oczekuję pomysłów co założyć na przód w ST, teraz założona jest typowo crossowa kostka Kyoto zakupiona praktycznie nie używana od Forumowicza za 5 dych wyjechałem ją do końca przejechała jakies 5,5 tyś. km w terenie zachowywały się wzorowo w każdych warunkach na asfalcie też było ok jak na kostkę oczywiście i trzeba coś nowego kupić oczywiście w kostce bo w teren już nic innego nie uznaję. Jakieś pomysły, propozycje, myślałem o Motozie Tractinatorze Desert ale podobno strasznie twarde i na mokrym asfalcie jest nawet nie źle a masakrycznie może Michałki t63 a może TKC-ki albo Metzelery MC Karoo a może.... celuje raczej w te do około 300 zł.
        Pirelli MT21 spełniają wszelkie Twoje wymagania, łącznie z ceną Ja je polecam-super dualowe opony (przód)
        hominis est errare, insipientis in errore perseverare
        Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

        Komentarz


          Zamieszczone przez arek Zobacz posta
          Ktoś jeździ / jeździł na karoo t ?.Jak dają rade na asfalcie ?
          Ja miałem założoną w KLR 650. Bardzo fajnie to jeździło, porównywalnie z TKC, w miękkim jakby ciut lepiej
          Sowizdrzał
          KTM 750 6T
          Nie wierz, nie bój się, nie proś!

          Komentarz


            Witam, ja w mojej Teresce 750 mam MICHELIN ANAKEE 2 (przod i tył) i bardzo sobie je chwale. Głównie polecam na asfalt a i na piachu jak sprawnie operuje się gazem to tył zaczyna raz dwa wyciągać.

            Jako plus: Minimalne zużycie i bardzo dobrze trzymają po rozgrzaniu w zakretach.

            Wczesniej zjezdziłem Honda NX 650 kompleik Mista E07 (130/80 chyba) na tyle. I byłem bardzo z nich zadowolony, pełny ogień i nie zdażyło mi się w żadnym bagnie ani piachu zatrzymać. Na asfalcie też nawet nie zle choć na mokrym pare razy leciałem bokiem.

            W sumie to i na łysych kapciach po piachu się jeździło lekkim łukiem żeby resztki kostek glebe gryzły

            Komentarz


              Zamieszczone przez arek Zobacz posta
              Ktoś jeździ / jeździł na karoo t ?.Jak dają rade na asfalcie ?
              W Europie mało znane i niedoceniane. W Amerykach znane i doceniane. Na asfalcie jak każda mniejsza czy większa kostka - proszenie się o kuku. Nie poszalejesz, na dojazd OK.

              Guys, I know this is a repeated thread, but i've read many post that saying that the TKC80's last longer than Karoo T. However the wear varies greatly,...


              Will be putting new tires on the bike this year and want something more agressive in terms of dirt riding. Will be riding about 80% road/ 20% off....


              - - - Zaktualizowano - - -

              Zamieszczone przez arturgta Zobacz posta
              Witam, ja w mojej Teresce 750 mam MICHELIN ANAKEE 2 (przod i tył) i bardzo sobie je chwale. Głównie polecam na asfalt a i na piachu jak sprawnie operuje się gazem to tył zaczyna raz dwa wyciągać.

              Jako plus: Minimalne zużycie i bardzo dobrze trzymają po rozgrzaniu w zakretach.

              Wczesniej zjezdziłem Honda NX 650 kompleik Mista E07 (130/80 chyba) na tyle. I byłem bardzo z nich zadowolony, pełny ogień i nie zdażyło mi się w żadnym bagnie ani piachu zatrzymać. Na asfalcie też nawet nie zle choć na mokrym pare razy leciałem bokiem.

              W sumie to i na łysych kapciach po piachu się jeździło lekkim łukiem żeby resztki kostek glebe gryzły
              Mi przód b. szybko sie zużył. Guma b. miękka. Po rozgrzaniu rewelacyjnie trzymają na asfalcie. Jazda po wodzie - bez problemów. Na szutry - tak, ale coś cieższego - lepiej ominąć niż się szarpać
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                W Europie mało znane i niedoceniane. W Amerykach znane i doceniane. Na asfalcie jak każda mniejsza czy większa kostka - proszenie się o kuku. Nie poszalejesz, na dojazd OK.
                No tak, ale terenu czasem żal.Dziś właśnie polegliśmy z kumplem w lesie i musieliśmy zawrócić .Z drugiej strony winkli tez żal.Najprościej to mają chyba cruiserowcy - opona ma być szeroka.
                A co do Anakee 2, to ja osobiście się zawiodłem. Na mokrym rewelacja, na zimnym rewelacja, przebiegi ok ale jeśli jest gorąco to niestety w winklach szału nie ma.
                Ostatnio edytowany przez arek; 234.

                Komentarz


                  mam na tyle MITAS E09 rozmiar 140 na coś tam...

                  - w terenie super, ogień i do przodu
                  - suchy asfalt super jak na razie
                  - mokry asfalt, no cóż... ostatnio na spotkaniu w Pęczniewie powrót w dużym deszczu na teren spotkania, przy ok 80 km/h chciałem zmienić na piątkę i lekko się rozpędzałem = poślizg tylnego koła i mało się nie zes.ałem
                  - opona twarda nie zauważyłem aby się zdzierała
                  - co do deszczu to raczej w nim nie jeżdżę/nie jeździmy i ogólnie jestem zadowolony z tej oponki
                  - przez to że twarda guma przy zmianie kapcia samemu trzeba się namęczyć ale da się też radę

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                    co do shinko 705 to zrobiłem na niej (tył) ponad 30 tys i nic nie wybuchło ,zwyczajnie jest zjechana i tyle,pojawiła się drobniutka siateczka spękań i zaczyna być "drewniana' na zimno ale po rozgrzaniu jeszcze jako tako trzyma.Opona założona w 2010 ,rok produkcji musiałbym iść i sprawdzić.Wygląda,że albo trafiłem jakiś wyjątkowy egzemplarz albo drastycznie pogorszyła im się jakość produkcji ostatnio...
                    Wiadomo, że markowe będą miały lepszą kontrolę jakości ale zdarza się i najlepszym by odpadały kostki bieżnika (Continental). Także chyba jest to loteria. Ja jeździłem na 3kpl E705 do tej pory i zero kłopotów.
                    http://www.przezswiat.eu

                    https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                    Komentarz


                      Pany? Opony pokroju TKC80 czy E09 oddawać do wyważenia? Czy przez klocki i tak będzie bicie? Jak miałem typowe kostki w golarce 2t to spece wyważania zabroniły

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez małoś86 Zobacz posta
                        Pany? Opony pokroju TKC80 czy E09 oddawać do wyważenia? Czy przez klocki i tak będzie bicie? Jak miałem typowe kostki w golarce 2t to spece wyważania zabroniły
                        Wyważać.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          Wyważać

                          Komentarz


                            Wyważać...
                            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                            Komentarz


                              Rozkaz!

                              Komentarz


                                Akurat ani z zakładaniem ani wyważaniem koł problemów nie mam, ale wyważanie odpuściłem. Założyłem na dwie godziny przed wyjazdem na urlop wiec stwierdziłem ,że za chwile i tak nowe sie ułożą -wiec to co wyważę zmieni sie chwila moment. Tak przejeździłem około 3 tyś. I nie zauważyłem żadnych negatywnych reakcji do 150( Na trasie staram sie trzymać 130-140). Powyżej nie jeździłem bo przy kasku z daszkiem łeb urywało. Tak wiec nie jest to takie "kategoryczne"

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X