Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
    Akurat ani z zakładaniem ani wyważaniem koł problemów nie mam, ale wyważanie odpuściłem. Założyłem na dwie godziny przed wyjazdem na urlop wiec stwierdziłem ,że za chwile i tak nowe sie ułożą -wiec to co wyważę zmieni sie chwila moment. Tak przejeździłem około 3 tyś. I nie zauważyłem żadnych negatywnych reakcji do 150( Na trasie staram sie trzymać 130-140). Powyżej nie jeździłem bo przy kasku z daszkiem łeb urywało. Tak wiec nie jest to takie "kategoryczne"
    Trafiłeś na dobre opony oraz dętki i masz proste felgi, do 20 gram nic nie czuć.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Trafiłeś na dobre opony oraz dętki i masz proste felgi, do 20 gram nic nie czuć.
      Pewnie tak. Chociaż w optymalizowanie też sie nie bawiłem. A na krzywą felgę wyważanie nic nie pomoże. Tzn da sie wyważyć "na zero" krzywą- tylko po co?

      Komentarz


        Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
        ... A na krzywą felgę wyważanie nic nie pomoże. Tzn da sie wyważyć "na zero" krzywą- tylko po co?
        Jak już masz krzywą ale mimo to chcesz jeździć, to lepiej jak jest wyważona. Przy wyższych prędkościach czuć głównie braki wyważenia, krzywizny to przy złożeniach w zakręty.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz



          to tak jakby ktoś chciał długodystansowca.
          JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

          Komentarz


            Nie chcę takiego długodystansowca, zobaczcie jakie wielkie pęknięcia obwodowe między klockami bieżnika wielkości małego kanionu, wolę bezpiecznie jeździć na oponach wytrzymujących mniejsze przebiegi i wiedzieć że przez oszczędności do domu wrócę w dębowej jesionce

            Komentarz


              Czy to prawda że opony bezdętkowe są dużo sztywniejsze na bokach i ciężko je zdejmować łyżkami.
              Mam na myśli oponę bezdętkową z dętką w tenere i ewentualne łatanie kapcia.

              EDIT:

              Druga rzecz, wiem że jest w tym wątku 100 opinii o Continental'ach tkc 80 i Haidenau'ach K60

              Ale zapytam: czy k 60 wypada znacznie gorzej niż tkc 80 na gruncie i czy k 60 jest znacznie trwalsze niż ctk 80.
              Myślę o przedniej gumie.

              To pytanie do kogoś kto jeździł na obu modelach, dlatego pytam mino wertowania wątku.
              Ostatnio edytowany przez Tomur; 101. Powód: drugia pytanie

              Komentarz


                Raczej to nie jest wyznacznikiem. Nie wyobrażam sobie zakładać coś sztywniejszego niż z tyłu E09 Dakar lub motoz desert na przód

                Komentarz


                  Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
                  Czy to prawda że opony bezdętkowe są dużo sztywniejsze na bokach i ciężko je zdejmować łyżkami.
                  Mam na myśli oponę bezdętkową z dętką w tenere i ewentualne łatanie kapcia.

                  EDIT:

                  Druga rzecz, wiem że jest w tym wątku 100 opinii o Continental'ach tkc 80 i Haidenau'ach K60

                  Ale zapytam: czy k 60 wypada znacznie gorzej niż tkc 80 na gruncie i czy k 60 jest znacznie trwalsze niż ctk 80.
                  Myślę o przedniej gumie.

                  To pytanie do kogoś kto jeździł na obu modelach, dlatego pytam mino wertowania wątku.
                  Nie zauwazyłem jakiejś znaczącej róznicy przy zakładaniu-zdejmowaniu opon - tych dedykowanych pod dętki i bezdętkowych..

                  K60 wypada gorzej w terenie ale wytrzymuje znacznie dłuzej niż TKC. Tomek - jak myślisz o jakiejś gumce na przód w lekki teren to mam na zbyciu lekko używanego deserta - jak poświęcisz browarek to Ci go dam... zobaczysz czy pasuje Ci jazda na tego typu gumkach.

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
                    Druga rzecz, wiem że jest w tym wątku 100 opinii o Continental'ach tkc 80 i Haidenau'ach K60

                    Ale zapytam: czy k 60 wypada znacznie gorzej niż tkc 80 na gruncie i czy k 60 jest znacznie trwalsze niż ctk 80.
                    Myślę o przedniej gumie..
                    Kolega na Afryce przesiadł się z kostki właśnie na K60 Scout - zdanie ma podobne jak Czeczen - po asfalcie lepiej, w terenie gorzej, ale trwałość zdecydowanie wyższa. Tutaj ma znaczenie szerokość opony - rozmiar dla mojej małej Tenery scouta wygląda całkiem terenowo, ale w jego Afryce środkiem biegnie już szeroki pas litej gumy, co chyba trochę psuje sprawę w terenie.

                    Komentarz


                      IMO w teren na przod TKC80 to niezbedne minimum... k60 tylko asfalt, ew. suche, twarde szutry...
                      Enduro nie klęka
                      R 1100 GS '99 - limonka
                      Pajero 3.2 DiD '03

                      Komentarz


                        Z chęcią zapodał bym coś terenowego do tenere.
                        Ale nie mogę ciągle zedrzeć szosowego danlopa trailmaxa z przodu. Szkoda wyrzucać nie wytarty i nie taki stary ...raczej
                        Na tył nie ma sensu kostki jak przód zostanie ten.

                        Chyba skorzystam Czeczen z Twojej propozycji. A co to znaczy desetr? mitas e 09 desert?
                        Najwyżej na przód będzie kostka a a tyłu stary albo mniej stary trailmax.
                        Myślę że to ma sens.

                        Na tył to tylko mitas e09 widzę jako sensowną kostkę, ale nie mam do tych mitasów przekonania.
                        W rusku mitasy sobie chwalę ale ten jest mniej narowisty niż super hiper dakarowy sprzęt

                        Komentarz


                          Jeżeli wyrobisz kosztowo to na tył polecam michelin T 63 ,ten sam bieżnik co w majtasie (zerżnęli) a guma znacznie lepsza na mokrym asfalcie. Moim zdaniem na mokrym nie ustępuje dużo TKC a zapewnia lepszą trakcję w terenie
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            Nowy E09 na tył i możesz się zacząć bawić w terenie, jak ci sie spodoba to C02 Na przód jak pisałem, min. TKC80 ale zdecydowanie lepiej cos typowo terenowego....moze jakis motoz...
                            Ja mam kpl s12xc i to kosi w terenie, enduro comp 3 na tyle z michała tez zajebiscie robi, podobno Mitas 946 jest tez zajebisty i w dobrej cenie, to chyba jakies nowe i kto latał mówi ze grzebią dobrze
                            Ostatnio edytowany przez trocin; 48.
                            Enduro nie klęka
                            R 1100 GS '99 - limonka
                            Pajero 3.2 DiD '03

                            Komentarz


                              Michelin Desert to takie coś...

                              Komentarz


                                A jak chcesz konkretnie ryc to takie



                                18mm kochy, po ponad roku i ok 2000km zostało mi na nich jeszcze 10mm, przerzucilem je tylko zeby kochy lepiej dziabały bo sie przyokrągliły deko
                                Enduro nie klęka
                                R 1100 GS '99 - limonka
                                Pajero 3.2 DiD '03

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X