Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Łooo ten desetr to na zakręty i serpentyny to nie bardzo
    Na teren to jednak na pewno to.

    Ciężka sprawa z tymi oponami bo wokół komina zawsze jeżdżę, no nie po jakimś offie ale po gruntówkach, więc piach głęboki zwykle albo mokro i ślisko.
    Ale jak ostatnio byłem w Pogórzu Przemyskim, tak się po zakrętach wyjeździłem że żal było by na kostkach tam jechać. Fajne gruntówki też były, ale sam i z motocyklem dociążonym nie pchał bym sie nawet na dobrych oponach...raczej.
    Dwa komplety kół odpada.
    Pewne porównanie mam bo w uralu miałem różne kombinacje opon, w tym różne kostki.

    Ech, chyba dodrę to co mam, i zobaczymy. To musi być coś uniwersalnego, jak i cała tenere.

    Na experyment może zarzucę tą crosową gumę Czeczena. Albo coś co Trocin pokazuje.
    Trochę korci......

    Komentarz


      tylko pamietaj, jak zalozysz kochy to juz nie ma odwrotu
      Enduro nie klęka
      R 1100 GS '99 - limonka
      Pajero 3.2 DiD '03

      Komentarz


        W tt mam niedoceniane w pl dunlopy D952.
        Na forum afryki o nich pisali, ze wytrzymaly bez problemu podroz po ukraine i z powrotem, maja tez dobre opinie na advrider.
        Niestety nie ma 17" http://www.oponeo.pl/model-opony-mot...ej/dunlop-d952


        dunlop_d952_news.jpg

        Osobiscie nie rozumiem tego ciaglego zachwytu nad mitasami. Ani tanie ani bezpieczne te kartoflaki.
        Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

        Komentarz


          trocin

          tylko pamietaj, jak zalozysz kochy to juz nie ma odwrotu
          Tego się obawiam
          Zacznie się od wymiany opony a skończy na wymianie moto na jakieś 250cm.

          Co do mitasów to ich zaletą jest cena, ale każdy straszy że są śliskie, to mnie zniechęca.
          Lipa z tym 17cali z tyłu, to mocno zawęża wybór.

          Trocin Ty masz pewnie 18 cali w KTMie, i z tego sprzęta te gumy co mówisz.

          Myślę że na próbę i jazdy wokół komina przygarnę tą oponkę Czeczena.
          (odezwę się do Ciebie Czeczen-w każdym razie dzięki)

          Komentarz


            Krzsiek jak z homologacją na drogi? słyszałem że brak. Indeks prędkości też tylko w teren.
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
              Krzsiek jak z homologacją na drogi? słyszałem że brak. Indeks prędkości też tylko w teren.
              Znaczka E brak. Czyli nie ma. Jak ktos jest formalista - coz. Na szczescie nie mieszkamy w Niemczech.
              Szybciej niz 110 tez nie jezdze, wiec akurat mi to nie przeszkadza.

              Komentarz


                D952 podobno zajebiste, homologacją bym sie nie martwił, nikt tego nie sprawdza.... moje s12xc tez sie maja (napis nhs - not for highway service).

                Tomur - do twojego sprzeta zapodaj E09 na tył i TKC80 na przód - pobawisz sie w terenie a jak sucho to na czarnym powinklujesz
                Enduro nie klęka
                R 1100 GS '99 - limonka
                Pajero 3.2 DiD '03

                Komentarz


                  Bez homologacji to kicha, na asfalcie się nie można pokazywać.
                  Załóż tego deserta o którym mówi czeczen, potem nie będziesz chciał innej opony.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Junak - napisz ile razy cie psy zatrzymywaly na moto i ile razy sprawdzali opony
                    Enduro nie klęka
                    R 1100 GS '99 - limonka
                    Pajero 3.2 DiD '03

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
                      Junak - napisz ile razy cie psy zatrzymywaly na moto i ile razy sprawdzali opony
                      Psy są za tempe żeby to sprawdzać,
                      ale biegły sądowy DOT z teresowych opon już wpisywał po kolizji,
                      gdyby nie było DOTa miał bym pozamiatane i płacił rentę do końca życia, mojego lub jej
                      bo żadne ubezpieczenie wtedy nie obowiązuje.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Przeciez na kostkach bez homologacji tez masz DOT...
                        Enduro nie klęka
                        R 1100 GS '99 - limonka
                        Pajero 3.2 DiD '03

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
                          Przeciez na kostkach bez homologacji tez masz DOT...
                          Jeśli jest DOT i NHS razem to też żadne ubezpieczenie nie działa na asfalcie oczywiście. Jeśli nie ma DOT może być też F.I.M.
                          Tak samo jak na tłumiku, jest napis ECE i jest git, nikt się nie przyczepi jeśli nie przekracza granicy dB.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Tak przeglądam i widzę że najczęściej przewijają się w dyskusjach opony do orania. A ja zapytam jak procentowo wygląda podział dróg po których jeździcie, tzn asfalt i drogi nieutwardzone. W moim przypadku Asfalt 95 % / pozostałe 5 %.

                            Pytam, bo czeka mnie teraz wymiana opon, obecne TURANCE są ni w 5 ni w 10. Na asfalcie brakuje mi pewności prowadzenia w zakręcie, stabilności na mokrym. W teren po lekkim deszczu zjechałem raz, po 100 metrach opona zalepiła się i po zabawie.

                            Po długich rozważaniach skłaniam się ku szosowym gumom MICHELIN ANAKEE 3. I tak prawie cały czas na czarnym.

                            A jak u Was ?

                            Komentarz


                              Witam
                              a co powiecie o michelin sirac?c czy nie lepsze sa od anaki2?

                              Komentarz


                                A co myślicie o Mitas E08- jest to marka Michelin z Czech,
                                Bardziej dedykowana pod asfalty.
                                Jeżdził ktoś na tych oponach?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X