Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mitas ma oponę która nazywa się E10 i ma zbliżone właściwości do TKC... "jest mięciutka jak .. kaczuszka"

    Komentarz


      Zamieszczone przez giani Zobacz posta
      Nie chcę krytykować tych Karoo 3 bo ich nie znam. Wiem, że Karoo 2 twardniały i nie trzymały się na czarnym.
      Poza tym te 3 to na oko w terenie nie będą dawać rady. Dwójki jeszcze miały kostkę, a ta trójka to wygląda szosowo.
      Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem...
      I tu masz rację. Karoo 3 to szosówka udająca kostkę, co szybko wyszło na ostatnim wyjeździe - jak tylko kończyło się twarde podłoże, to afra na tej oponie miała spore problemy. W piachu wiecznie się kopała, a w śniegu ślizgała i nie łapała gruntu. E09 radziła sobie o niebo lepiej. U mnie siedziało coś a'la C02 (CST C755) i pozostało mi tylko pilnować tyłów, bo wszystko przechodziłem na nich bez cienia niepewności, ale po nieco ponad 2tys.km (z 30% asfaltu) tyłu zostało nie więcej niż 50% (przód nadal jak dopiero co założony).

      Komentarz


        mitas e10 w ST wytrzymal na tyle ok 4tys, schodzila wrecz w oczach, lepij brac e09

        Komentarz


          Zamieszczone przez giani Zobacz posta
          Dlatego na tył zakłada się Mitasa E09 i nie schodzi tak szybko. ...
          I jakie wrażenia na mokrym
          I człowiek od samego początku wie, że nie ma co ryzykować w zakrętach.
          To chyba nie dla mnie - ja się boję zakrętów i bez takich przygód. Dziękuję serdecznie. To jednak bardziej się skłaniam w stronę tego TKC80 który się ściera i trzeba kupić nowego.
          Bezpieczeństwo ponad wszystko.

          Komentarz


            W dniu wczorajszym założyłem ANAKEE 3, przejechałem na nich ok 200 km. Jedyny wniosek który mi się nasuwa to taki. Metzeler Turance to typ opony uniwersalnej, nie nadającej się do niczego ! Odnosi się to do wszystkich uniwersalnych opon. W teren tylko opona typu kostka. Na asfalt - Anakee 3 !

            To co najbardziej mnie zaskoczyło na plus, to trzymanie na mokrym. Dzisiaj rano na trasie złapał mnie deszcz, przyznam się że szczerze nienawidzę jeździć po bardzo mokrym asfalcie ... na Turancach. Dzisiaj się to mieniło, pokochałem jazdę po mokrym, ale tylko w tedy gdy łączy mnie z nim Anakee 3. Dzisiaj każdy kolejny zakręt przejeżdżałem coraz szybciej. W tych oponach jest ... jakaś cudowna moc Po raz pierwszy nie bałem się zakrętów.

            Kolejna rzecz, to łatwość składania się w zakręty, motocykl właściwie sam się składa jak by wyczuwał zakręt. Natomiast powrót do piony następuje z lekkim oporem, trzeba na to na początku uważać. Wydaje mi się że ten opór stabilizuje motocykl na wyjściu. Ogólnie, opona pozwala na jej zamknięcie w zakręcie już się nie mogę doczekać wypadu w okolice Walimia.

            Anakee 3, jest też oponą z twardszej mieszanki, mniej amortyzuje. Ale czy kierownikom singli to może przeszkadzać ?

            Jechałem też dzisiaj za dwoma crossami kilka km po polnej trawiastej i szutrowej drodze. Po suchym idzie. Na mokry szuter bym już się nie odważył > odsyłam do kostki.

            Nowe opony mają bieżnik odpowiednio przód 5,5 mm a tył 9,5. Rzeźba jak poniżej.

            Macie pytania, piszcie. O dalszej eksploatacji będę informował
            Obraz 063.jpgObraz 066.jpg

            Komentarz


              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              Tył wytrzymuje ok 3-4 tys ale nie jeżdżę do slicka, przód jak lekko traktowany do 10 się dokula.
              Marcin, ile mm na oko ma kostka w TKC, kiedy ja zmieniasz?

              Komentarz


                Zamieszczone przez Vanellus Zobacz posta
                Marcin, ile mm na oko ma kostka w TKC, kiedy ja zmieniasz?
                Nie wiem dokładnie, nigdy nie mierzyłem ale już widać że opona dotyka środkiem między dwoma kostkami do asfaltu.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  Witam i przepraszam za zawracanie głowy ale nie mogę znaleźć tego co mnie interesuje. Chciałbym kupić michelin anakee 2 aale w sklepach pozostały tylko 150/70/17. Czy mogę założyć do teresy 850 i jak się będzie zachowywała. Z góry dziękuję za racjonalne odpowiedzi.

                  Komentarz


                    Czy do dużej teresy na przód naciągnę laczka 80/100/21? pirelli scorpion się rozchodzi

                    Komentarz


                      Naciągniesz, tylko że opona 10 mm węższa od zalecanej może się trochę inaczej prowadzić.

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez orzelekNGI Zobacz posta
                        Czy do dużej teresy na przód naciągnę laczka 80/100/21? pirelli scorpion się rozchodzi
                        AdamB ma słuszność. Poza tym sprawdź, czy wytrzymałość tej opony na obciążenie jest wystarczająca
                        (o ile pamiętam, te 80/100 maja 51, a te 90/90 maja 54) to różnica kilkunastu kilogramów. Niby niewiele...
                        Sowizdrzał
                        KTM 750 6T
                        Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                        Komentarz


                          na szosę.. anakee 3 - po przejechaniu 400 km nie mogę sie nadziwić, że męczyłem się przez tyle lat na innych gumach... na czarne pefekcyjne.

                          Komentarz


                            Mam takie pytanie odnośnie opon czy męczyć oponę kostkę E-09 przód i tył C-02 po czarnym planowana wakacyjna trasa 1300-1500km Bieszczady i trochę Słowacji czy lepiej zmienić na coś takiegohttp://allegro.pl/120-90r17-120-90-17-bridgestone-battlax-bt-45-rtl-i4247698270.html http://allegro.pl/90-90-21-bridgesto...232679101.html Pozdrawiam.

                            Komentarz


                              Widzę że nikt czegoś takiego nie próbował 150/70/17. Pozostało więc spróbować

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez Paweł Zobacz posta
                                Mam takie pytanie odnośnie opon czy męczyć oponę kostkę E-09 przód i tył C-02 po czarnym planowana wakacyjna trasa 1300-1500km Bieszczady i trochę Słowacji czy lepiej zmienić na coś takiegohttp://allegro.pl/120-90r17-120-90-17-bridgestone-battlax-bt-45-rtl-i4247698270.html http://allegro.pl/90-90-21-bridgesto...232679101.html Pozdrawiam.
                                Chcesz zapieprzać i poszaleć po winklach, to zmieniaj, bo kostka szybko zniknie. Jeśli spokojny przejazd, to bym olał sprawę.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X